Свободный человек полагается на право и требует справедливости,
а зависимый просит милости и уповает на милосердие
Зале́жність — набута гостра потреба здійснювати якісь дії або вживати якісь речовини (за даними Вікіпедії). Переглянувши словники синонімів знаходимо ось такі поняття: підвладний (який перебуває під чиєюсь владою), підлеглий, несамостійний, підпорядкований, підкорений, пов’язаний. Тобто «райдужна»картина вимальовується вже при визначенні поняття. Ми живемо в епоху залежності, нас оточують речі, без яких ми не можемо уявити свого життя. Ця залежність робить нас слабкими, віднімає сили і здоров’я, руйнує стосунки, не дає часу схаменутись.
Розглянемо якою буває залежність. У медичних трактатах описуються такі види:
-
Наркотична – найнебезпечніша, виникає майже з першого разу. У більшості випадків боротьби з цією залежністю, людина програє. Швидко втрачається здатність «тверезо» мислити. Такі люди втрачають волю і у своїх вчинках прагнуть до забезпечення цієї потреби будь яким шляхом.
-
Алкогольна – виникає не одразу, але важко піддається корекції. З часом особистість «залежного» деградує, людина стає асоціальною, не може функціонувати у суспільстві.
-
Тютюнова – дуже підступна. На перший погляд – не така вже і небезпечна, але більш розповсюджена ніж попередні.
Також описують залежність від інтернету, соціальних мереж, комп’ютеру, їжі, азартних ігор, роботи, кави. «Шопоголізм» - теж вид залежності.
Будь яка залежність, під час формування включає такі етапи:
-
Зловживання – неконтрольоване вживання речовини, що викликає залежність.
-
Залежність – як стадія захворювання включає такі ознаки як зміна реакції організму на агент, виникає фізична і психологічна залежність (непереборне бажання збільшити дозування).
-
Синдром наслідків.
Згадки про перші наркотичні речовини датовані п’ятим тисячоліттям до нашої ери. Протягом багатьох століть знаходились нові і ще новіші агенти, що викликали залежність. Та за увесь цей час люди не знайшли універсального способу боротьби з залежністю.
Додати коментар