Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 січня 2025
2,9 °C
небольшой дождь

Статті

Суспільство
Гірка правда життя, з якою стикаються жінки у зрілому віці, коли намагаються змінити своє життя та знайти справжнє щастя
21 листопада 2024, 22:18
Гірка правда життя, з якою стикаються жінки у зрілому віці, коли намагаються змінити своє життя та знайти справжнє щастя

Життя після 50 років для багатьох жінок стає переломним моментом. Саме в цьому віці часто приходить усвідомлення, що час летить невблаганно, а мрії та бажання залишаються нереалізованими. Здавалося б, це найкращий час почати жити для себе — діти вже дорослі, з'являється більше вільного часу та можливостей. 

Молода журналістка запитала літню письменницю про те, в якому віці жінка почувається по-справжньому щасливою.

Старенька одразу видала: "Не в молодості точно! І не в старості". Замислилась. "Мабуть, років у 50. Коли батьки відходять на той світ".

Журналістка була вкрай здивована: як же так? Жінка пояснила:

"Розумієте, якщо йдеться про наших жінок, народжених ще в СРСР, то курс життя їм продиктувало суспільство і батьки. Вони прямо вказали на кого йти вчитися, ким працювати, де жити, за кого виходити заміж і скільки народжувати дітей. Щоб все було пристойно, а ще краще — престижно.

Дівчина обирає золотий стандарт у надії на щасливе майбутнє. А воно не настає. Дім повна чаша, чоловік не п'є, діти бігають, а щастя немає. Вона ще більше старається, але ще більше нещасна. Поховавши батьків, зрозумівши, що суспільству немає до неї жодного діла, вона починає обирати те, що її серцю миле, починає жити по-справжньому".

Чи так це? В теорії — так, а в житті все по-іншому.

До 50 років знайдеться ще одне "але", яке захлопне двері у світ кохання і щастя.

49-річна жінка вважала, що все найкраще, що могло з нею статися, вже сталося. Чоловік постійно твердив, що вони старі, що крім тиші й комфорту їм нічого не потрібно. Добре, що грошей встигли заробити, не потрібно з молодими конкурувати.

Вона довго не могла змиритися з тим, що їй скоро 50, що крила потрібно покласти на поличку і перестати мріяти.

Щойно вона змирилася — закохалася! У нового колегу. І це було взаємно! Він молодший на два роки. Обоє немов не ходили, а літали над землею. Але згодом їхній човен кохання почав битися об скелі буденності.

У неї — діти, маленька онучка, у нього — батько з підозрою на онкологію.

Робота. Гроші на вкладах були, але хотілося радувати близьких, хотілося виконувати їхні бажання. Хотілося нову машину, море раз на рік, ремонт на дачі. Доводилося багато працювати, сил від цього більше не ставало.

Це в мелодрамах — головне зустрітися і життя заграє яскравими барвами. А барви жінки тьмяніли під гнітом обставин і проблем. Це в кіно зустріч означає кінець усім труднощам і складнощам, а в житті вони тільки починаються.

Перший час було прекрасно, а потім стали дутися одне на одного. За те, що дітям більше часу приділяється, за те, що всі гроші на батьків витрачаються. За те, що смачний суп і пиріг готуються для тих, хто жодного відношення до тебе не має.

І у кожного з них таке колесо, в якому вони крутяться, як білки. І кинути це колесо, щоб жити для себе, не можна. Все розвалиться. Вони потім собі цього не пробачать.

Навчання потрібно контролювати, стариків лікувати, онучку влаштовувати в дитячий садок. А думати про чужі проблеми, які можуть стати твоїми — немає жодних сил.

Він ображався на те, що вона хоч і каже "кохаю", йому не належить. А вона злилася на те, що його багаж надто важкий...

Обоє сіли поговорити. І вирішили, що їм треба розлучитися. Ну яке в їхньому віці велике, світле кохання? На нього немає ні часу, ні сил. Він би й хотів взяти її на руки і кружляти, але в руках викрутка і молоток, справи... А вона й хотіла б зв'язати йому шарф, але в неї в руці черпак і градусник.

Кажуть, що в прогресивних країнах люди давно живуть для себе. Як же вони відключають совість? Невже їх нічого не гризе зсередини?

Моя далека родичка вирішила кардинально змінити життя. Втекла від чоловіка до однокласника, якого кохала все життя.

Її авторитетна мати обдзвонювала всіх знайомих і питала: "Чим він займається? Гроші в нього є?", а коли дізналася, що в нього за душею ні гроша, жахливо засмутилася. Навіщо міняти шило на мило?

Я тоді був молодий і нічого не розумів у житті, а тепер дійшло.

Гроші — це ресурс. Вони вирішують багато проблем. За гроші можна всіх виучити, порадувати, розважити. І дозволити собі другу, третю молодість. А якщо грошей немає, то спроба почати життя заново зазнає краху. Особисте щастя будується на нещасті інших: зникає допомога, руйнуються плани, забуваються обіцянки, діляться квартири...

Побут душить довгоочікуване, справжнє кохання, яке трапляється як сонячний удар. Нерви розхитуються так, що простіше відмовитися від почуттів, ніж погодитися на них.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар