Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 січня 2025
7,9 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
У Тульчині під час відкриття проєкту «Молитва за Україну» встановили національний рекорд. Фоторепортаж
06 листопада 2024, 11:23
У Тульчині під час відкриття проєкту «Молитва за Україну» встановили національний рекорд. Фоторепортаж

На Вінниччині, у Тульчині, презентували унікальний мистецький проєкт народного художника України Володимира Козюка — «Молитва за Україну». Вперше його було відкрито 18 липня, у День Державності України, в стінах Києво-Печерської лаври. Проєкт створений за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, а також громадських організацій «In the heart with Ukraine» та «Кращий художник».

«Цей надзвичайно важливий, змістовний проєкт «Молитва за Україну» демонструє образ жінки. І в кожній картині ми бачимо жінку, яка тримає або немовля або дитину на руках. А за її спиною ми бачимо оті трагедії, які до сьогодні пережила наша країна», – зазначила на відкритті, начальниця управління культури ОВА Вінниччини, Ольга Дернова.

«Цей проєкт — заклик до дії та єднання заради спільної мети. Він нагадує про те, що кожен з нас може зробити свій внесок у перемогу, підтримати воїнів, допомогти постраждалим. Об’єднавшись, ми здолаємо будь-які виклики, адже в наших жилах тече кров незламних предків, а серця б’ються в унісон із серцем України. Через образ Божої Матері проєкт показує страждання українців і щоденні руйнування наших домівок, здійснювані Росією», — говорить Володимир Козюк.

«Молитва за Україну» об’єднала 23 митці із 12 міст України, які, попри жахіття війни, продовжують творити та нести світові меседж про незламний український дух. За словами Володимира Козюка, цей проєкт — не просто виставка, а синергія творчих людей, об’єднаних спільною метою: допомогою та популяризацією України.

«Мистецтво тут уособлює ті цінності, за які ми боремося, і є сигналом світу про необхідність підтримки нашої країни на шляху до перемоги», – підкреслює Володимир Козюк.

Центральна тема проєкту — образ «Української мадонни». Цей образ символізує не лише Божу Матір, але й усіх українських жінок-матерів, які вірять у Бога, перемогу та свою націю.

Кожна з 43 картини на виставці несе глибокий патріотичний зміст, відображаючи реалії сьогодення та непохитну віру в краще майбутнє.

Національний рекорд України на честь Казимира Малевича об’єднав мистецтво і підтримку України

До 145-річчя з дня народження всесвітньо відомого художника українсько-польського походження Казимира Малевича був присвячений новий національний рекорд України. У рамках мистецької акції «Art through the Awareness – Мистецтво через усвідомлення» 412 митців із 34 країн об’єдналися, щоб висловити підтримку Україні.

Рекордом стала інсталяція із символічним Чорним квадратом Малевича, розміром 11 на 11 метрів. Цей квадрат, зроблений із чорних пакетів для сміття, уособлює порожнечу та безодню, нагадуючи про філософські теми, які художник вкладав у свої роботи.

Чорний квадрат символізує бездушність і відчуженість. Біле тло шириною один метр, що оточує квадрат, натомість означає добро, об’єднання та надію на спільну боротьбу за свободу України. Прізвища митців, які підтримали Україну та українців написана на білому тлі.

У центрі чорного квадрата розміщено карту України з різноколірними областями, кожна з яких підкреслює зв’язок із народною культурою та багатою спадщиною країни.

Рекорд, що перетворився на справжнє перформативне дійство, відбувся біля Палацу Потоцьких. Місцеві жителі, студенти, військові та всі охочі приєдналися до події, додаючи на символічну карту України оберемки квітів.

Про проєкт  «МОЛИТВА ЗА УКРАЇНУ»

Народний художник України Володимир Козюк: «Мене запитали, як ц цей складний час ми змогли організувати цей проєкт? Коли я відповів що це 120 подія за час повномасштабного вторгнення, де я був учасником або організатором, або ж співорганізатором, більшість з яких з благодійною метою для допомоги Україні

Ще вони не могли повірити, що це все, без жодної державної копійки, без жодного гранту, лиш синергія людей, людей що вірять у майбутнє України.

Ще важче буде повірити, що я певні обмежені можливості, а саме: зовсім не бачу на ліве око, бо переніс сім операцій та маю одну руку травмовану, а інша просто ледь працює, оскільки колись отримав важке вогнепальне поранення у груди і плече і скажу відверто, палітру тримати не те що боляче, просто тримаю німою рукою, тому що мушу! Усе життя працював для України, для культури, мистецтва і збереження історії, тому з ідеями легко, просто цим живу. За життя мені неодноразово пропонували стати народним депутатом, обіймати посаду чи очолити департамент, але це не моє.  Неодноразово пропонували і виїхати за кордон, особливо з початком війни, але якщо ми потрібні цій країні, то тільки зараз, тільки сьогодні, тому і роблю що можу.

Разом з Юрієм Котиком зробили цілий ряд проєктів, такі країни як: Італія, Іспанія, Німеччина, Бельгія, Південна Корея, Литва, Польща, Греція, Великобританія, Грузія, Монако, Словаччина, Угорщина, Австрія, Словаччина, США та інші з початку повномасштабного вторгнення через мистецтво побачили усю ту проблематику і горе що відбувається в Україні.

Проєкт став можливим завдяки меценату Олександру Свіщову, адже він як справжній патріот з великої літери дав можливість митцям працювати у гарних умовах, видав гонорари та й ще дав премії за кращі твори, тому буду вдячний кожному, хто скаже йому добре слово, адже були проєкти які він підтримав раніше і ще багато чого попереду».

Організатори проєкту:

Автор ідеї та організатор – Володимир Козюк, народний художник України.

Кураторка проєкту – Оксана Старак-Повякель, мистецтвознавиця, заслужена працівниця культури України, генеральна директорка Національного музею народної архітектури та побуту України.

Меценат проєкту – Олександр Свіщов, заступник президента громадської організації «In the heart with Ukraine».

Керівник проєкту – Юрій Котик, президент громадської організації «In the heart with Ukraine».

Науковий керівник – Віктор Косаківський, кандидат історичних наук, музеєзнавець, етнограф, мистецтвознавець, фольклорист, археолог, народний майстер, педагог.

Адміністратор проєкту (Project Administrator) – Остап Ковальчук, заслужений діяч мистецтв України.

Медіапідтримка – Микола Філонов

Опрацювання матеріалів – Макаренко Ганна

Перекладач – Володимир Козюк (молодший)

Автори творів:
  • народний художник України Володимир Козюк (м. Вінниця),
  • заслужений художник України Олександр Охапкін (м. Олександрія),
  • заслужений художник України Іван Шишман (м. Ізмаїл),
  • Анна Башликова (м. Харків),
  • Валерій Шматько (м. Харків),
  • Валерія Кузьменко (м. Одеса),
  • Віктор Чепінець (м. Хуст),
  • Владислав Задворський (м. Ірпінь),
  • Володимир Семчук (м. Івано-Франківськ),
  • Євген Піскунов (м. Київ),
  • Євгенія Божко (м. Одеса),
  • Злата Шишман (м. Ізмаїл),
  • Карина Волошко (м. Харків),
  • Катерина Білетіна (м. Херсон),
  • Максим Малильо (м. Київ),
  • Марія Полякова (м. Київ),
  • Неллі Кірман (міста Донецьк, Харків, Олександрівка),
  • Олександр Бритцев (міста Донецьк, Харків, Олександрівка),
  • Олександр Назаренко (м. Вінниця),
  • Ольга Козюк (м. Вінниця),
  • Ольга Тяжелова (м. Вознесенськ),
  • Роман Дорчинець (м. Київ),
  • Юлія Дідевич (м. Київ).
  •                            
Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар