В управлінні СБУ Вінницької області зазначають, що останнім часом у соціальних мережах, телеграм-каналах та інших загальнодоступних ресурсах мережі Інтернет масово шириться інформація щодо місцезнаходження та переміщення представників ТЦК та СП. Також наголошують, що не варто розповсюджувати такі дані.
«По-перше, поширення даних щодо працівників територіальних центрів комплектування під час виконання ними заходів оповіщення військовозобов’язаних громадян призводить до розкриття форм та методів виконання завдання з призову на військову службу для захисту України.
По-друге, здебільшого за створенням та функціонуванням різноманітних Інтернет-ресурсів, де публікуються відомості про представників центрів комплектування – є росіяни, які у такий спосіб отримують розвіддані.
По-третє, за такі дії передбачена кримінальна відповідальність, поширення інформації про діяльність працівників ТЦК містить ознаки складу злочину за частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України - перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період», - зазначили в пресслужбі УСБУ у Вінницькій області.
Такі злочини розслідують слідчі Служби безпеки України, а санкція частини 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
«При цьому, притягнути до відповідальності можуть не лише адміністраторів спільноти, але й безпосередніх користувачів соціальних мереж, додатків «Telegram», «Viber» і т.д., які залишатимуть ці повідомлення. Тобто, громадян, які писатимуть «бачив ТЦК біля…», «пишуть хлопцю неподалік ТРЦ…», «по вулиці … 3 зелених, 2 синіх» і т.д. може чекати величезний сюрприз у вигляді працівників правоохоронних органів біля оселі. Кожне фото мобільних груп з оповіщення військовозобов’язаних, відеозапис з методами та формами їх роботи наближатиме такий день «Х», - додали в пресцентрі Служби безпеки.
Додати коментар