Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 июля 2024
25,6 °C
дождь

Новости

Вінниця
Як на Вінниччині отримати психіатричну допомогу вдома
23 мая 2024, 21:44
Як на Вінниччині отримати психіатричну допомогу вдома

Психіатричну допомогу можна отримувати безпосередньо вдома. Департамент охорони здоров’я та реабілітації ОВА зазначає, що ця послуга надається пацієнтам із розладами психіки та поведінки, які не потребують гострого лікування, але потребують регулярного нагляду психіатра.

Для забезпечення цієї допомоги в рамках Програми медичних гарантій передбачено пакет «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами».

Що таке мобільні мультидисциплінарні команди?

Мобільні мультидисциплінарні команди орієнтовані на надання допомоги пацієнтам після виписки зі стаціонару. Вони виїжджають до пацієнтів із розладами психіки та поведінки в місце їхнього перебування. До складу таких команд входять психіатр (або дитячий психіатр), психолог або психотерапевт та медсестра.

Що безоплатно отримують пацієнти в межах пакета?

Пацієнти можуть розраховувати на безоплатне отримання наступних послуг:

  • Огляд мультидисциплінарною командою та надання психіатричної та психосоціальної допомоги.
  • Формування індивідуального плану лікування і реабілітації.
  • Підтримку у дотриманні плану лікування й реабілітації, моніторинг за побічною дією ліків та корекцію лікування у разі потреби.
  • Оцінку соматичного стану та видачу електронних направлень (за наявності показань) для надання спеціалізованої медичної допомоги.

Таким чином, пацієнти можуть отримувати необхідну психіатричну допомогу в комфортних умовах власного дому, забезпечуючи безперервність лікування та підтримку свого психічного здоров’я.

Повний перелік послуг опублікований на сайті НСЗУ (п.21).

Де отримати допомогу пацієнтам в межах пакета?

Психіатрична допомога надається за місцем перебування пацієнтів. Також за погодженням з пацієнтами чи їхніми рідними така допомога може надаватися за місцем базування мультидисциплінарної команди. Крім того, пакетом передбачена можливість консультування пацієнта/пацієнтки телемедичними засобами.

Як почати отримувати медичну послугу за цим пакетом?

Щоб отримати послуги в межах пакета, необхідно:

  • Мати направлення лікаря, з якими підписано декларацію, або ж направлення психіатра.
  • Також у пацієнта має бути встановлений діагноз психічного чи неврологічного розладу.

За направленням звернутися у медичний заклад, що має договір із НСЗУ за пакетом «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». У 2024 році таких медзакладів – 68.

Знайти контакти цих лікарень можна на дашборді.

Крім того, спостереження лікаря можна отримати в межах пакета послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий