Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
20 июля 2024
27,4 °C
переменная облачность

Новости

Вінниця
У Вінниці відбудуться безкоштовні покази дитячих фільмів у рамках Чілдрен Кінофесту
24 апреля 2023, 17:59
У Вінниці відбудуться безкоштовні покази дитячих фільмів у рамках Чілдрен Кінофесту

В Україні з 30 червня до 9 липня проходитиме ювілейний, 10-й Чілдрен Кінофест – наймасштабніший український кінофестиваль для дітей і підлітків. 

Фестивальні покази триватимуть одночасно у кінотеатрах 10 міст, у тому числі у Вінниці, про це повідомили на офіційному сайті фестивалю. Для онлайн-перегляду організатори готують спеціальну ювілейну програму — добірку фільмів-переможців Чілдрен Кінофесту попередніх років. Зазначають, що покази в кінотеатрах та онлайн безкоштовні за умови попередньої реєстрації.

Фільмом ретроспективи цьогорічного Чілдрен Кінофесту стане «Таємний сад». Показом цієї стрічки буде відзначено 30 років від її виходу на екрани. «Таємний сад» 1993 року — робота всесвітньо відомої режисерки Аґнєшки Голланд. Цей фільм — екранізація класичного дитячого роману англійської письменниці Френсіс Годґсон Бернет. Картина розповідає про 10-річну дівчинку, яка розгадує таємницю саду, захованого в похмурому маєтку.

У межах Чілдрен Кінофесту всьоме відбувається Дитячий кіноконкурс, участь у якому відкрита для всіх юних режисерів та режисерок. Прийняття робіт на участь у Дитячому кіноконкурсі триває до 29 травня. До складу журі увійшли знані українські кінематографісти: режисерка анімаційного фільму «Мавка. Лісова Пісня» та авторка мультсеріалу «Пес Патрон» Олександра Рубан, режисер і сценарист стрічки «Памфір» Дмитро Сухолиткий-Собчук та акторка Римма Зюбіна («Гніздо горлиці», «Люся Інтерн»).

«Тема дитячого кіно для мене дуже важлива. Я вважаю, що це необхідна і маловикористана тема в нашому кіно, яка несе в собі величезне навантаження та ідею. На дитячі фільми ходять разом з родинами, і після переглядів відбувається спільне обговорення побаченого і пережитого — такий досвід не можна порівняти ні з чим», — коментує свою залученість у фестивалі Римма Зюбіна.

«Участь у журі — відповідальна річ! Тому я хвилююсь, готуюсь та дуже чекаю зустрічі з іншими точками зору маленьких митців, бо що може бути захопливішим, ніж дивитись на світ очима іншої людини?!» — говорить членкиня журі Олександра Рубан.

Фільми-фіналісти Дитячого кіноконкурсу покажуть у містах-учасниках фестивалю в межах 10-го Чілдрен Кінофесту, а також онлайн. Переможці конкурсу будуть відзначені призами від 5 до 10 тисяч гривень. Ознайомитися з умовами участі можна на сайті Чілдрен Кінофесту.

Чілдрен Кінофест — найбільший в Україні кінофестиваль для дітей і підлітків, створений з метою виховання нового покоління кіноглядачів в Україні, розвитку практик сімейного культурного дозвілля та просування мистецтва кіно. За весь час від заснування у 2014 році подію відвідали понад 250 тисяч глядачів і глядачок. Від започаткування Дитячого кіноконкурсу на нього було подано вже понад тисячу робіт, 25 із яких стали призерами.

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий