Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
13 июня 2024
15,0 °C
пасмурно

Новости

Вінниця
У Вінниці можна безкоштовно вакцинувати домашніх тварин від сказу
08 апреля 2024, 22:33
У Вінниці можна безкоштовно вакцинувати домашніх тварин від сказу

Минулого тижня у Вінниці вирішили посилити заходи щодо боротьби зі сказом. Зокрема, розробили графік щеплень домашніх тварин у квартальних комітетах міста. Їх здійснює виїзна бригада з вакцинації Вінницької міської державної лікарні ветеринарної медицини.

Графік щеплень, розроблений квартальними комітетами Асоціації органів самоорганізації населення Вінниці:

  • 9 квітня – з 10:00 до 16:00 квартальні комітети «Лівобережний» і «Царина», виїзна бригада з щеплення знаходитиметься за адресою вул. Синьоводська, 138 (Центр матері та дитини);
  • 13 квітня – з 10:00 до 14:00 квартальний комітет «Добробут», виїзна бригада з щеплення знаходитиметься за адресою пл. Шкільна, 1;
  • 18 квітня – з 10:00 до 14:00 квартальний комітет «Тяжилів» виїзна бригада з щеплення знаходитиметься за адресою вул. Лугова, 1;
  • 20 квітня – з 10:00 до 13:00 квартальний комітет «Тяжилів» виїзна бригада з щеплення знаходитиметься за адресою Л. Лук’яненка, 33 (біля магазину «Мрія»).

Графік щеплень доповнюватимуть що два тижні. За оновленнями слідкуйте на Facebook-сторінці Асоціація органів самоорганізації населення м.Вінниця.

6 та 7 квітня вже провели вакцинацію домашніх тварин у квартальному комітеті «Сабарів». Щепили близько 250 тварин. Також минулого тижня вакцинували понад 500 домашніх тварин у мікрорайоні Бучми.

Вакцинацію домашніх тварин наразі проводять безкоштовно. Виїзна бригада складається з двох фахівців, які щеплюють тварин вакциною «Рабістар».

Нагадаємо, профілактичне щеплення тварин від сказу потрібно робити раз на рік.

Як відомо, наприкінці березня у Вінниці – вперше за багато років – зафіксували випадок сказу у собаки, а також доволі велику кількість постраждалих через укуси. Зокрема, протягом лише одного дня пес покусав десятьох вінничан.

29 березня у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області були змушені офіційно підтвердити не тільки зростання випадків захворювання тварин на сказ, а й факт. Так, 27 березня у Вінниці (мікрорайон Малі хутори) зафіксували захворювання безпритульного собаки на сказ. За результатами розслідування фахівців стало відомо, що хвора тварина травмувала 15 осіб.

5 квітня, гендиректор ДУ «Вінницький обласний центр контролю і профілактики хвороб» Ігор Матковський повідомив, що десять людей постраждали від собаки за «один раз».

«Одна собака покусала 6 дітей і 4 дорослих. Десять людей за один раз. Потім ця собака загинула і на розтині в неї був підтверджений сказ», – розповів керівник установи.

За його словами, всі постраждалі отримують сироватки. Її є в достатній кількості. Препарати замовляють з урахуванням підвищеної потреби. Зважаючи на складну епідситуацію, Ігор Матковський радить при підозрах на захворювання тварини, яка скоїла напад, звертатися за допомогою. Кількість постраждалих може збільшуватися.

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий