Що відомо про повернення Романа у Вінницю
"Сьогодні для нас був дуже особливий і одночасно непростий емоційно день, якого Роман чекав два роки і до якого ми поступово готувалися і йшли", - написав тато Романа Ярослав.
Він пояснив, що приїхав разом із сином у рідну Вінницю.
"Це перший приїзд Романа після тих страшних подій 14 липня 2022 року. Звичайно, Роман хотів побувати там, де він останній раз був з мамою, і де це все сталося. Хоча багато всього вже змінилося, але в пам'яті Романа це місце і цей день залишився в найдрібніших деталях", - розповів чоловік.
Роман на місці трагедії у Вінниці (фото: facebook.com/Роман Олексів)
Зазначимо, що Галина Олексів була музиканткою. Спершу навчалася у Вінницькій дитячій музичній школі №2, згодом - закінчила Вінницький коледж культури та мистецтв імені Леонтовича.
Галина Олексів (фото: facebook.com/Роман Олексів)
Із чоловіком та сином жила у Львові, а у Вінницю приїжджала в гості до батьків.
Ярослав зауважив, що вони з Романом мали також приємність зустрітися зі своїми друзями з ДСНС (з якими вже давно спілкувались, але вперше змогли поговорити "вживу").
Роман зі співробітницею ДСНС (фото: facebook.com/Роман Олексів)
"Далі була Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня та реанімаційна палата, в якій Роман лежав перших три дні", - додав чоловік.
Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня (фото: facebook.com/Роман Олексів)
За його словами, після цього відбулась "найбільш довгоочікувана зустріч" - з вірним другом Романа, який чекав на нього всі ці два роки.
Зустріч двох друзів (фото: facebook.com/Роман Олексів)
"Наш улюбленець Ларс", - уточнив тато юного українця.
Неймовірна історія Романа
14 липня 2022 року 7-річний тоді Роман Олексів родом зі Львова поїхав разом із мамою навідати бабусю з дідусем у Вінниці. Хлопчика записали також на консультацію до лікаря в клініці "Нейромед" (розташованої у будинок побуту "Ювілейний").
Близько 11 години дня зв'язок із Ромою та його мамою зник, а вже за лічені хвилини вся Україна дізналась про жахливий воєнний злочин - ракетну атаку країни-агресора на мирне місто.
Згодом тато Ярослав знайшов хлопчика у Вінницькій обласній лікарні. Ще пізніше йому офіційно повідомили про загибель 29-річної дружини Галини - мами Романа (цей факт встановили за результатами ДНК-експертизи).
Стан хлопчика після скоєного росіянами теракту був дуже важким. Близько 45% тіла дитини вкрили зовнішні опіки, ще 35% - внутрішні. Місцями вони були настільки глибокими, що досягали кісток.
У Роми обгоріло обличчя, верхні та нижні кінцівки, дихальні шляхи. Він також отримав закритий перелом лівої руки, а кілька уламків від снаряда - потрапили у череп.
Боротьба за життя була нелегкою (фото: facebook.com/borzov.s.s)
Спершу маленького пацієнта транспортували з Вінниці до рідного міста, проте з дитячої лікарні Святого Миколая у Львові Романа вирішили відправити до Німеччини.
21 липня 2022 року він вже був у Дрездені, де на нього чекали, зокрема, пересадка шкіри та низка пластичних операцій.
Попри отримані травми та 32 операції, ані хлопчик, ані його батько не здалися. З часом Рома не лише зміг ходити (на що лікарі не давали ніяких прогнозів), але й повернувся до улюбленої справи - почав знову займатися бальними танцями.
Сьогодні Рома майже всюди з татом. Ярослав присвячує дитині чи не весь свій час. Вони разом тренуються, подорожують, відвідують заняття й беруть участь у змаганнях і чемпіонатах.
Разом вони, ймовірно, ведуть і сторінку хлопчика у соціальних мережах, де публікують інформацію про життя, тренування й досягнення юного Ромчика:
- зустріч із Папою Римським Франциском у Римі
- перші "проби" гри на баяні
- музичні виступи
- нове захоплення - автомобілями тощо
Юний герой із татом (фото: facebook.com/Роман Олексів)
Нещодавно стало відомо, що в Лондоні розпочинається робота над зйомками короткометражного художнього фільму на основі реальних подій. Назва стрічки - Romchyk. Dreams cannot be burned ("Ромчик. Мрії не можна спалити").
Добавить комментарий