Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 июля 2024
25,6 °C
дождь

Новости

Вінниця
Переоформлення авто онлайн: чи справді можна це зробити за 15 хвилин та які є нюанси?
21 мая 2024, 13:14
Переоформлення авто онлайн: чи справді можна це зробити за 15 хвилин та які є нюанси?
 • Нині в Україні можлива перереєстрація автомобіля онлайн.
 • Як це зробити та що слід враховувати? Розповідаємо.

Останнім часом у Сервісних центрах МВС Вінниці спостерігали великі черги. Переважно люди хотіли переоформити свої автомобілі.

На момент перевірки сервісу Є-запис можливість записатися на перереєстрацію була лише на 28 травня о 15.53. Ще кілька місць з 22 по 25 травня можна встигнути взяти, але талони потрібно було б поспішити придбати в Сервісних центрах МВС на Ботанічній або Брацлавській.

Через ці події вирішили детальніше розповісти про нову можливість в «Дії» — реєстрація, перереєстрація транспортних засобів онлайн. Як запевняють у Мінцифри, ця процедура займає близько 15 хвилин та виключає будь-які корупційні ризики.

Ми перевірили, чи насправді це все так.

Як переоформити авто через «Дію»?

Щоб переоформити автомобіль через «Дію», продавцю потрібно перейти в розділ «Сервіси», обрати пункт «Водієві» та натиснути «Продати транспортний засіб».

Далі слід заповнити першу частину договору: дані про транспортний засіб, його вартість та вказати контактну інформацію про себе. Після підтвердження всіх даних у продавця з’явиться спеціальний QR-код, який повинен відсканувати покупець та заповнити свою частину договору.

Наступне, що має зробити людина, яка хоче придбати транспортний засіб:

 • залишити наявний номерний знак або забронювати новий зі спеціальною серією DI;
 • при замовленні нового номерного знаку, обрати платну чи безкоштовну комбінацію;
 • обрати вид свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу: електронне чи виготовлене на бланку;
 • вказати відділення Укрпошти для отримання номерних знаків та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
 • підтвердити правильність введених даних;
 • оплатити послугу.

Крім того, як помітило видання «Економічна правда», важливо підтвердити купівлю транспортного засобу, а заповнити договір потрібно протягом 12-ти годин з моменту генерування QR-коду. 

Коли будуть внесенні всі дані, то сформується договір купівлі-продажу, який потрібно підписати електронним підписом.

Працівники Сервісного центру МВС перевірять відомості про власника і транспортний засіб за відповідними реєстрами та базами даних. Документи надійдуть новому власнику у вибране відділення «Укрпошти», а електронні документи на автівку підтягнуться в «Дію».

Якщо ж ви не змінювали номерні знаки, то користуватись автівкою можна одразу, коли з’явиться свідоцтво про реєстрацію в «Дії».

Скільки коштує переоформлення авто?

Варто зауважити, що послугу оплачує покупець.

Ціни:

 • послуга — 350 грн
 • бланк свідоцтва — 486 грн (цифровий — безкоштовно);
 • номерний знак — безоплатно або 360 грн, якщо вибирати серед наявних самостійно; платні комбінації номерів — від 20 тис до 80 тис грн;
 • доставки до вибраного відділення «Укрпошти» — 294 грн.

Тобто із замовленням номерів та свідоцтвом ця сума складає 1490 грн.

Звісно, якщо ж не замовляли онлайн бланк свідоцтва, то можете самостійно це зробити будь-коли, під'їхавши у Сервісний центр.

Важливо знати!

По-перше, послуга перереєстрації в «Дії» доступна лише для фізосіб і лише для трьох категорій транспортних засобів: легкові автомобілі, мотоцикли та мопеди. Для зміни власників мікроавтобусів, вантажівок чи іншої техніки доведеться звертатися до Сервісного центру МВС.

Також варто знати, що лише перший у році продаж автомобіля, мотоцикла чи мопеда звільняється від оподаткування, а з другого, третього і кожного наступного потрібно сплатити 5% та 18% податку з доходів відповідно і 1,5% військового збору.

Для покупців такого обмеження немає: протягом календарного року онлайн можна переоформити необмежену кількість транспортних засобів. Головне — аби в продавця це були перші угоди у звітному періоді.

Крім того, ця послуга буде не доступна, якщо це перша державна реєстрація автомобіля в Україні.

Власний досвід

Журналістці «20 хвилин», наприклад, не вдалося перереєструвати авто. Пояснив сервіс це тим, що в Дії доступний тільки перший продаж транспортного засобу протягом року.

Авторка справді цього року вже переоформлювало одне авто, однак перша перереєстрація була в Сервісному центрі нашого міста. Тому не дуже зрозуміло, чому не можна це зробити онлайн. А також подібний пункт з забороною ще ніде не зустрічали.

Проте нині знаємо, що і на це слід звертати увагу.

 

А от вінничанин Володимир, який нещодавно також перереєстрував на себе автомобіль, розповів, що у нього був позитивний досвід.

— Ми зустрілися (з продавцем, — авт.), випили кави, і за пів години все переоформили, — розповів чоловік. — Ніяких труднощів не виникло.

Техпаспорт Володимиру прийшов через сім днів, а в «Дії» з'явився через дві години.

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий