Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
21 июня 2024
21,6 °C
облачно с прояснениями

Новости

Вінниця
Донецький обласний дитячо-молодіжний центр релокувався до Вінниці
06 ноября 2023, 13:33
Донецький обласний дитячо-молодіжний центр релокувався до Вінниці

Донецький обласний дитячо-молодіжний центр було засновано у 2009 році у Донецьку. Він є комунальним позашкільним державним закладом. На той момент діяльність центру була направлена на молодь усього регіону.

Після окупації Донецька у 2014 році, центр разом із працівниками та працівницями переїхав до Краматорська. Діяльність центру відновили, але вже в іншому форматі. У 2017 році запрацювала програма “Гідна країна для гідних людей”, в межах якої на території області було розбудовано понад 130 молодіжних центрів. Для цього частина фінансування  була від області, а частина від громад. Декілька центрів створювалися коштом громадських організацій або міжнародних інституцій. Таким чином у Донецькій області утворилася мережа молодіжних просторів.

Ми, як обласний центр, взяли на себе методичну підтримку працівників та працівниць молодіжних центрів Донеччини. Наша задача була сприяти їхньому сталому розвитку. Центри знаходилися майже в кожному маленькому містечку або селищі. Також були в прифронтовій зоні. І ми їх навчали, як бути корисним своїй громаді та молоді”, — розповіла директорка Донецького обласного дитячо-молодіжного центру Лідія Індиченко.

Подія Донецького молодіжного центру у Вінниці. Фото: Донецький обласний дитячо-молодіжний центр

Директорка додала, що також проводилися заходи із залученням молоді. Вони відбувалися у Святогірську або Маріуполі. Події неформальної освіти, розвитку національно-патріотичного виховання та профорієнтації.

Після повномасштабного вторгнення центр релокувався до Вінниці. І вже як рік відновив свою діяльність у новому місті.

Донецький обласний дитячо-молодіжний центр

Подія Донецького молодіжного центру у Вінниці. Фото: Донецький обласний дитячо-молодіжний центр

Вінниця прийняла майже 46 тисяч переселенців й переселенок, а найбільше із Донеччини. Тут ми відчуваємо себе корисними, та проводимо багато заходів для молоді”, — поділилася Лідія.

Після літа 2022 року молодіжні центри Донеччини також почали відновлювати свою діяльність. Попри те, що третина центрів окупована, й ще чверть знищена. 

Наразі є молодіжні центри, які працюють на території Донецької області. І їхні працівники й працівниці потребують допомоги в адаптації програм під сучасні контексти. Молодь має нові потреби й інтереси. Тому ми, як методисти, навчаємося у міжнародних організаціях. Наприклад, у Раді Європи. Переймаємо досвід та поширюємо для працівників й працівниць молодіжних центрів”, — розповіла директорка.

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий