Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 июля 2024
25,6 °C
дождь

Новости

Вінниця
Дівчина заступника генпрокурора Вербицького написала листа до «Схем»: стверджує, що все майно «купила власним коштом»
20 июня 2024, 17:18
Дівчина заступника генпрокурора Вербицького написала листа до «Схем»: стверджує, що все майно «купила власним коштом»

Дівчина заступника генерального прокурора України Дмитра Вербицького Христина Ільницька надіслала до редакції Радіо Свобода звернення, в якому назвала «неправдивою» інформацію у розслідуванні «Схем». У журналістському розслідуванні йшлося про те, що у 2024 році – в той період, коли Вербицький та Ільницька зав’язали стосунки і жінка почала показувати Вербицького у своїх соцмережах – вона придбала майно загальною вартістю 52 мільйони гривень, не маючи для цього достатніх власних офіційних доходів. Це, зокрема, 3-поверховий будинок у котеджному містечку «Коник» в Києві вартістю 1,2 мільйона доларів (48 мільйонів гривень) та Porsche Macan T 2023 року випуску за 100 тисяч доларів (4 мільйони гривень). У листі до редакції Ільницька стверджує, що Вербицький «не має жодного стосунку до її особистих фінансів», а все майно вона «придбала власним коштом». Водночас вона не надала достатніх документальних підтверджень своїм словам.

«У матеріалі викладено низку недостовірних припущень, які стосуються мого особистого життя. Перше і головне: абсолютно все майно, про яке йдеться в матеріалі, я придбала власним коштом», – йдеться у листі за підписом Ільницької, який надійшов до редакції.

Ільницька стверджує, що мала кошти для придбання нерухомості, адже «допомагала вести яхтовий бізнес партнеру, з яким перебувала у стосунках – Приймаку Юрію Васильовичу».

Раніше «Схеми» розповіли про цього чоловіка у розслідуванні – свого часу Ільницька отримувала зарплату у його фірмі. Він помер у 2020 році. У листі до редакції Ільницька стверджує, що завдяки заповіту, який він склав на її ім’я, вона мала достатньо коштів. Ільницька підтвердила інформацію «Схем» з розслідування, що цей заповіт зрештою був скасований.

«І хоча офіційний заповіт, який він лишив на мене, було скасовано за кілька днів до його смерті, я мала в розпорядженні кошти, а також низку об’єктів нерухомості, автомобілів та яхт. Загалом з 2017 по вересень 2023 року я володіла та мала право розпоряджатися щонайменше 15 об’єктами рухомого та нерухомого майна. Серед них: три земельні ділянки, два будинки, квартира в Києві, шість автомобілів, три водних транспортних засоби. І це лише те майно, на що я зараз знайшла документи», – повідомила Ільницька в листі.

«Схеми» з’ясували, що заповіт Приймака був нотаріально посвідчений наприкінці 2019 року, але влітку 2020-го так само в нотаріальному порядку скасований. Це журналістам підтвердили джерела із доступом до Спадкового реєстру. Але зараз неможливо встановити, чи достатньо було у Приймака доходів, щоб залишити їй такий великий спадок – принаймні його українська фірма з оренди яхт того часу звітувала про збитковість.

У листі Ільницька також повідомила, що Юрій Приймак видав на неї довіреність «на розпорядження усім майном». Як з’ясували «Схеми», така довіреність дійсно була, але діяла короткостроково, лише місяць. Юрій Приймак виписав її на Ільницьку 2 червня 2020 року, утім вже 1 липня того ж року її скасував.

У зверненні до редакції Ільницька навела перелік майна, яким вона володіла і яке продала. Зокрема, в 2023-му – земельну ділянку площею 0,18 га та житловий будинок у 41,7 квадратних метрів у Київській області, а в 2020-му продала житлову нерухомість у місті Боярка площею майже 600 квадратних метрів та ділянку.

При цьому жінка не додала підтверджувальних документів щодо купівлі-продажу цієї нерухомості, тому неможливо встановити, яку суму коштів вона могла виручити від її реалізації. Відповідно до даних про офіційно прозвітовані перед державою доходи, Ільницька отримала 268 тисяч гривень від продажу житлової нерухомості у 2020 році. В наступні роки Ільницька офіційно доходів не отримувала.

У зверненні Ільницька згадала про будинок, в якому проживає разом з матір’ю та сином – про нього йшлося у розслідуванні «Схем». Йдеться про 3-поверховий маєток в елітному котеджному містечку «Коник» в Києві площею 240 квадратних метрів ринковою вартістю 1,2 мільйони доларів (48 мільйонів гривень). Згідно з договором купівлі-продажу цього котеджу, який є у розпорядженні «Схем», Ільницька заплатила за нього всього близько 2 мільйони гривень – це 1,9 мільйона за будинок і 200 тисяч за землю. У попередньому коментарі журналістам Ільницька говорила, що це були її особисті домовленості з продавцем, «тому що він зацікавлений у ній як у яхтовій індустрії».

«У нас був складений попередній договір, який виконаний. Саме після його виконання будинок був куплений за собівартістю» – пояснювала раніше жінка. В листі на адресу редакції Ільницька доказів цьому не надала і не пояснила, як їй вдалося придбати цей котедж в 24 рази дешевше ринкової ціни.

Ільницька також вказала шість автомобілів, які були в її власності: це Hyundai Sonata, проданий в 2018 році, BMW 550і – в 2019-му, BMW 328і та Tesla Model S, продані в 2020 році, Jaguar E-Pace – в 2021 році, а також Mercedes Benz GLC, який вона продала у травні цього року.

Як і у випадку з нерухомістю, Ільницька не зазначила вартість, за якою продала ці автомобілі. Так само отримані нею кошти не відображені в її офіційних доходах.

У листі жінка також зазначила, що мала у власності яхту та 2 водних скутера, які продала. Вона надіслала скан договорів купівлі-продажу, але приховала суму, отриману від продажу. Цих доходів також немає в офіційній звітності Ільницької.

Крім цього, Ільницька заперечила інформацію, що володіє салоном краси Leo Beauty Club.

«Сторіс, у яких йшлося про те, «хто подарував тобі салон», означали – хто подарував послуги салону. І ці послуги дійсно були отримані мною на основі співробітництва у цілях реклами. У квітні цього року співробітники вказаного салону самі вийшли на мене з пропозицією, щоб я рекламувала їхні послуги для своїх клієнтів, які цікавляться яхтами. За це вони запропонували мені безкоштовно користуватися послугами салону», – написала Ільницька.

У листі Ільницька підтвердила, що перебуває у стосунках з Вербицьким вже пів року: «Ми перебуваємо у стосунках протягом шести місяців і наші стосунки не мають сімейного характеру».

19 червня лист Ільницької із заголовками про «поширення ЗМІ недостовірної інформації» також з’явився у низці телеграм-каналів.

У травні цього року «Схеми» опублікували перше розслідування – про те, що Дмитро Вербицький оселився в таунхаусі у котеджному містечку «Коник» у Києві, який придбав його племінник за довіреністю для одеського бізнесмена в шість разів дешевше від ринкової вартості.

У другому розслідуванні, опублікованому у червні, журналісти розповіли про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка у 2024 році стала власницею елітного майна, загальна вартість якого складає щонайменше 52 мільйони гривень – хоча її сукупний дохід, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, склав трохи більше ніж 360 тисяч гривень. Тоді у коментарі «Схемам» заступник генпрокурора Дмитро Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, при цьому не спростував, що перебуває з нею у стосунках, але зазначив, що вони не носять сімейного характеру.

Після виходу розслідування «Схем» 216 депутатів проголосували за виклик на 19 червня генпрокурора Андрія Костіна до Верховної Ради для надання пояснень щодо походження статків його заступника. Костін не прийшов, а у листі на ім’я голови ВР Руслана Стефанчука, який оприлюднив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк, запропонував відкласти обговорення у парламенті «до отримання результатів службового розслідування».

У цьому листі генпрокурор також додав, що «одночасно проводиться перевірка з боку Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) щодо способу життя Вербицького». Крім того, зазначив Костін, «детективами Національного антикорупційного бюро України розпочато кримінальне провадження з приводу можливого незаконного збагачення Вербицького Д.А. за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України».

Про те, що НАБУ розпочало кримінальне провадження раніше Радіо Свобода повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Факти, оприлюднені в програмі журналістських розслідувань «Схеми» (Радіо Свобода) щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора, є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому детективами Національного антикорупційного бюро України 13.05.2024 за ознаками злочину, передбаченого ст. 368-5 КК України», – йдеться у відповіді САП на запит журналістів.

Покарання за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Дмитро Вербицький став заступником генерального прокурора Андрія Костіна у вересні 2022 року. До цього працював в органах прокуратури Івано-Франківської, Одеської і Миколаївської областей. З 2020 і до 2022-го року, до моменту призначення на посаду в ОГП, був заступником керівника Одеської обласної прокуратури.

 

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий