Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 мая 2024
21,7 °C
облачно с прояснениями

статьи

Посвідчення довіреностей
18 ноября 2013, 00:00
Посвідчення довіреностей

Згідно ст. 244 Цивільного кодексу України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

Нотаріуси в свою чергу посвідчують довіреності, складені від імені фізичної особи або юридичної особи, на ім'я однієї або кількох осіб із чітко визначеними юридичними діями, які належить учинити представникові. Довіреність та її скасування підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі довіреностей. Довіреність на вчинення правочину, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто довірителем, нотаріусом не посвідчується. Довіреність на укладання договору дарування, у якій не встановлено імені обдаровуваного, є нікчемною.

Особа, яка бажає видати довіреність, має бути повністю дієздатною. На видачу неповнолітньою особою (з 14 до 18 років) довіреності щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників і дозвіл органу опіки і піклування.

У тексті довіреності мають бути зазначені місце і дата її складання (підписання), прізвища, імена, по батькові (повне найменування юридичної особи), місце проживання (місцезнаходження юридичної особи) представника і особи, яку представляють, а в необхідних випадках і посаду, яку вони займають. У довіреностях на ім'я адвокатів зазначаються їх статус та членство в адвокатському об'єднанні (якщо адвокат є членом адвокатського об'єднання). Для посвідчення нотаріусом довіреностей необхідні наступні документи: паспорт (із вклеєною фотокарткою по досягненні особою 25 та 45 років); ідентифікаційний код; та інші документи що стосуються змісту самої довіреності. Строк, на який може бути видана довіреність, визначається цивільним законодавством України. Якщо строк довіреності невстановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії.

Представництво за довіреністю припиняється у разі: закінчення строку довіреності; скасування довіреності особою, яка її видала;відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю; припинення юридичної особи, від імені якої видано довіреність; припинення юридичної особи, якій видана довіреність; смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.

Терещенко Валентина Василівна,

приватний нотаріус,

вул. Ленінградська, 36

тел: 27-99-97; (067)90-900-992

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий