Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 июля 2024
25,6 °C
дождь

статьи

Дитина вживає наркотики? –Як це зрозуміти?
03 июня 2024, 16:29
Дитина вживає наркотики? –Як це зрозуміти?Дитина вживає наркотики? –Як це зрозуміти?

- Мамо, допоможи мені будь ласка.......

Нажаль звернення за допомогою від дітей до рідних, має невелику статистику. Перш, ніж значна шкода, і видимі фізичні вади у залежної дитини почнуть проявлятися, поступово втрачається цінний час, здоров'я, психологічна зрілість. Наркотики мають свої стадії розвитку, і з часом призводять до деградації.

Перше вживання наркотиків серед підлітків, зазвичай з цікавості, з бажання спробувати щось " новеньке ". Приблизно 4 роки назад, 16-річний підліток, що вживає наркотики, мав шокуюче ставлення людей, і суспільства загалом. Сьогодні, молоді люди з 10-12 років не поступаються кількістю вживання більш дорослим хлопцям, та дівчатам. До речі, серед старших класів загальноосвітніх шкіл, після опитування вчені виявили, що 55 % хлопців, і 20 % тісно знайомі з наркотичними засобами.

У лікуванні наркозалежної людини, фахівці просто дивуються тому, як вміло, на протязі тривалого часу, молоді люди приховують від батьків вживання хімічних речовин.

Вчасне, оперативне звернення за допомогою до спеціалізованих лікарів, забезпечить вас, і ваших рідних від шкідливих наслідків хвороби. Не варто очікувати, що ситуація сама собою вирішиться. Вірним рішенням що до вирішення наркотичної залежності, є лише лікування усіх сфер здоров'я людини.

1. Наркоманія б'є по найціннішому

Вплив наркотиків на психіку людини, це перше про що важливо знати, і розуміти, стверджують спеціалісти психо-соціальний тренінг-центру " На грані ". Потрібно враховувати той факт, що перше вживання наркотиків- наслідок певних дій. Але про це пізніше. Отже руйнування психологічного стану, призводить до низки комплексів і захворювань. Відчуженість, підліток занурюється в себе, не реагує на оточення, або навпаки надмірна активність, розлади сну й апетиту. Веселість і енергійність швидко змінюються апатією, байдужістю, небажанням нічого робити. Сварки у родині, непорозуміння у сім'ї, байдужість до виконання кожноденних завдань.

Поступово, через невміння висловлювати, і взагалі розуміти емоційні хвилі, страждають внутрішні органи. Вплив наркотиків розповсюджується на імунну систему, серцеву діяльність, печінку, мозок. Помалу наслідками вживання наркотиків стають різні хвороби, які проявляються не одразу. Фізично, наркозалежний відчуває нестачу енергії, як зазвичай, пропадає взагалі жага до життя.

Варто розуміти, що проблема наркоманії не може вирішитися самостійно – вона лише посилюється. Тому необхідно застосовувати адекватні заходи для усунення симптомів – першим кроком є ​​звернення в психо соціальний тренінг центр " На грані ". Лікування наркоманії починається саме зі зняття абстиненції, тобто фізичного болю.

Також, наслідки вживання наркотичних речовин призводять до деградації особистості. Соціально, підліток уникає людей, взаємодії з ними, втрачає життєві цінності, стає схильним до одинокості. Серед підлітків частими є суїцидальні думки, що просто в щент руйнують психіку, і наштовхують на аморальні діі.

Лікарі тренінг-центру " На грані " наголошують, що слід звернути увагу, як дитина проводить дозвілля, особливо якщо він довго і постійно гуляє на вулиці. Комунікація батьків з вихователями, теж є невід'ємною частиною за для запобігання наслідків, які можуть вплинути на розвиток хвороби. У спеціалізованих реабілітаційних психо соціальних центрах двух філіалів у Вінниці займаються лікуванням різних видів наркоманії. Батькам і взагалі рідним не слід хвилюватись, тому як все можливо змінити. Лише важливо пам'ятати, що чим швидше буде запит про допомогу, тим імовірніше, що лікування пройде якісно.

2. Коли потрібно бити на сполох?

Останні 6 років, вживання наркотиків серед підлітків набуло ще більшого шокуючого положення. Підлітки дуже рано долучаються до цигарки, алкоголю, наркотиків. Лікування наркозалежності у Вінниці зростає за статистикою серед людей, від 12 років. Тому, працівники психо соціального тренінг-центру у Вінниці " На грані " рекомендують батькам звертати увагу на певні ознаки, і симптоми.

Звичайно, у сім'ях має проводитись профілактика що до розуміння взагалі, що таке " наркотики ", і який вплив має вживання хімічних речовин. Також спеціалісти тренінг центру звертають увагу на те, що різні види наркотичних засобів, по різному себе проявляють у поведінці людини.

  • стан при наркотичному вживанні коливається від немотивованої веселості, сміху, до тривоги, страху, агресивності. Зіниці у стані наркотичного сп’яніння розширені, або навпаки звужені, вони блищать, шкіра бліда, губи сухі. Відмічаються м’язові судоми, можуть виникати галюцинації. Закінчується вживання наркотиків тяжким сном, слабкістю, апатією. Через один-два місяці після регулярного (щоденного) вживання хімічних речовин можуть виникати такі ознаки: псується або безпідставно змінюється настрій, безсилля змінюється дратівливістю, агресивністю, порушується сон (сонливість вдень), з’являється головний біль, озноб, пітливість шкіри, тремор, підвищується артеріальний тиск.

Фахівці психо соціального тренінг-центру" На грані " з особистих спостережень, основними симптомами на початковій стадії хвороби, виділяють :

• Погіршення пам’яті, нездатність аналізувати, різка втрата позитивного мислення

• Втрата інтересу до роботи, у спілкуванні з товаришами, бажанні діяти, навчатися

• Явні появи різних залишок від пігулок, шприців, порожніх флаконів, фольги

• Запізнення додому, порушення сну, нервозність при запитанні, що сталось.

Батьківське виховання, з надмірною любов'ю, не помічає скрізь маніпулятивні дії підлітка, що щось "іде не так"... Лікування наркоманії для матері, або батька вже звучить, як вирок. Сором перед суспільством, затьмарює здоровий глузд. При вживанні наркотиків одного члена родини, обережними і обізнаними мають бути всі у родині. Тому, перед тим як лікування від наркоманії розпочнеться, варто розуміти певні причини, а саме :

▪Бажання підлітка позбутись тривожних станів, депресій. Стрес особливо відіграє важливу роль на початку та продовженні вживання наркотиків, а також у поверненні до вживання наркотиків (рецидив) для тих, хто одужує від залежності.

▪Прагнення "виділитись" серед товаришів ( однокласників), показати рівень "крутості".

▪Сімейна хвороба. Коли у родині, члени сім'ї вживають наркотичні речовини, що є великим ризиком, для подальшого розвитку дитини.

▪Співзалежність. Неоправдані очікування що до протилежної статі. Частіше зустрічається серед дівчат, що підводить до вживання.

▪Психологічне насильство. Як у родині, так і у колі підлітків.

▪Фізичне насильство. Важкість перенесення травми, у тверезому стані.

Якщо батьки почали помічати дивності в поведінці, потрібно уважніше придивитися до дитини. Це допоможе виявити проблему на ранній стадії, коли її усунення не буде настільки складним. Серед основних симптомів можна відзначити:

• Дивакувата, не як завжди поведінка підлітка

• Імпульсивність при розмові

• Скритність у взаєморозумінні

• Відсутність цілей та орієнтирів

• Соціальне оточення. Спроби виділитись серед "друзів", які вживають наркотичні речовини

А також примітки що до поведінки і зовнішніх чинників:

• червоні очі, "прищурений" погляд

• розширені зіниці, що не реагують на світло (характерна ознака вживання психоактивних речовин)

• занадто швидка мова, або навпаки уповільнена

• сухість у ротовій порожнині

• безсоння або тривалий сон

• підвищення апетиту

• відторгнення від їжі

Лікувати наркоманію - означає приводити психічний стан залежного до норми. Звернення за допомогою - це не соромно, а відповідально і важливо.

Психо соціальний тренінг-центр " На грані " звертає увагу батьків, що наркотик на сьогоднішній день, має неймовірний руйнуючий вплив на фізіологію і психіку людини. Тому спостережливе ставлення батьків до дітей, регулярні консультування, набуття нової інформації, дадуть імовірніший шанс запобігти " плачевним " ситуаціям, пов’язаними з наркотиками.

Лікарі тренінг-центру " На грані " відмічають такі типові реакцій підлітка, на питання про наркотики, як відчуженість, скритність, агресивність.

Типовими помилками батьків, які мають місце після встановлення факту пристрасті дитини до вживання наркотиків:

▪ ігнорування проблеми

▪ засудження вчинків

▪відстоювання лише своєї думки

▪відсторонення, байдужість і т.д.

Не варто звинувачувати а ні себе, а ні близьку людину, що вживає. Наркозалежність - хвороба спільно-сімейна. Лікування у клініці " На грані " проводить повне обстеження, забезпечуючи як залежного, так і родину від можливих втрат. Не варто зволікати - варто діяти.

3. Куди звернутись?

Психо соціальний тренінг-центр " На грані " протягом 10 років створює якісний комфорт для кожного пацієнта індивідуально. Для нас важливим є конфіденційність процедур та збереження інформації про історію хвороби пацієнта в таємниці. Ми пильно наглядаємо за усіма членами родини, працюючи окремо "залежний - рідний ". Процес сімейної терапії - один з вагомих методів для поновлення відносин між близькими. Допомога у лікуванні залежності у нашій спеціалізованій клініці " На грані " проводиться комплексно з подальшим консультуванням і спостеріганням за динамікою одужання.

Психо соціальний тренінг-центр " На грані " радить не зволікати, добре ознайомитись з спеціалістами, розглянути усі документи, обрати методику, прийняти правильне рішення.

Перш ніж розпочати лікування, до ваших послуг:

Безкоштовна консультація

Індивідуальна розмова з психологом

Огляд умов

Ознайомлення з документами

Безкоштовне направлення на повне обстеження організму

Доставка з любих куточків України

Також, якщо ви помітили у вашої дитини підозри на вживання наркотиків слід зробити певні кроки:

• Звернення до професійного нарколога і здача крові

• Тест, після випорожнення в баночку, а після віднесіть сечу на аналіз

• Проведення мотиваційної бесіди

Пам'ятайте, не обов’язково лише негативні обставини і “погана” компанія спонукають спробувати наркотики, але й звичайна цікавість, упевненість підлітка в тому, що він може тримати споживання під контролем, а від одного разу нічого не буде. Важливо звернути увагу на будь-які розбіжності в поведінці, якими б незначними вони не здавалися.

Фахівці нашого психо-соціального тренінг-центру пропонують такі методи :

° Детоксикація

° Гіпнотерапія

° Реабілітація

° Індивідуальна психотерапія

° Групова психотерапія

° Профілактика зриву

° Ресоціалізація

° Пост лікувальна підтримка

Ми очікуємо вас на теплу розмову, так як розуміємо, що неприємні життєві обставини, створюють деякий дискомфорт. Ми готові підтримати вас і подолати труднощі разом. Підсумувавши, працівники психо соціального тренінг-центру нагадують, що розвиток залежності - сукупність духовних, психологічних і фізичних чинників, що безпосередньо впливають на підліткове дорослішання.

Напрямок у лікуванні наркозалежності серед підлітків у нашій команді - шлях до зцілення, сукупність духовних у своїй основі принципів, які формують новий спосіб життя наркомана і допомагають йому звільнитися від кайданів пристрасті.

Наші дипломовані спеціалісти, враховуючи ваші потреби, допоможуть скорегувати послідовність ваших дій і знайти " себе нового ".

Консультанти розкриють потенціал, замотивують, і навчать глибокому аналізу.

Волонтери, завдяки турботі, нададуть вам відчуття спокою і рівноваги.

Група людей, що є одночасно ментально оздоровчим процесом - з'єднає вас у розумінні того, що ви не одні. І разом - все можливо.

Заключення

Кожен 8-9-й злочин в Україні здійснюється неповнолітніми. Близько 11% серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів-неповнолітні.

Одним із вагомих методів обговорення проблемних моментів, пов’язаних із вживанням наркотиків - є профілактика правопорушень серед неповнолітніх у Вінниці у складі команди тренінг-центру " На грані ".

Батьківська турбота, має бути також зрілою і відповідальною. Тому, окремо, команда психо соціального тренінг-центру " На грані " підготувала окрему методику, саме для співзалежних батьків, де крок за кроком обговорюється не хвороба, а саме поведінка, мислення і виховання.

Клініка " На грані "активно працює з місцевими громадськими організаціями, школами та коледжами для проведення профілактичних програм та інформаційних заходів щодо шкоди наркотиків.

Кожен пацієнт нашого центру проходить ретельну попередню оцінку, що дозволяє розробити індивідуальний план лікування з урахуванням його потреб та особливостей.

Молоді наркомани можуть страждати від затримки в інтелектуальному і фізичному розвитку, у них спостерігаються порушення роботи функцій внутрішніх органів, психічні відхилення. В зв'язку з руйнуванням усіх сфер здоров'я людини, спеціалістами психо соціального тренінг-центру " На грані " було розроблено ряд заходів щодо усунення різних дефектів у розвитку людини ( підлітка ) після вживання ПАР ( психо активних речовин ).

Співробітники наших філіалів кожного дня удосконалюють себе, і поряд одужуючих. Завдяки позитивному мисленню, людина яка зіткнулась з хворобою, і стала на шлях одужання, вона відроджується.. З'являється:

Жага до життя

Любов до себе

Любов до оточення

Нові цінності

Нові цілі

Впевненість

Здорова самооцінка

Злагодженість у родинних стосунках

Саморозвиток

Все, що потрібно підлітку, щоб бути щасливим - злагодженість внутрішнього стану. Терапевти тренінг-центру мають особистий підхід до кожного окремо, враховуючи деталі виховання, темперамент і потреби людини.

Відчувши життя по новому, залежний розкриває у собі неймовірний потенціал внутрішнього скарбу.

Психо соціальний тренінг-центр " На грані " відкриває для вас нові можливості у розвитку себе, як особистості. Ми готові бути поряд з вами, в любих обставинах. З вірою у серці - з радістю в душі..

Наркологічний центр "На Грані"

Безкоштовна консультація

+380686604046

Сайт: nagrani.com.ua

Ми є в соціальних мережах – приєднуйтесь https://www.facebook.com/nagrani.vin

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий