Стіни карамельних відтінків, велика кількість тканин та аксесуарів, пухнасті килими та нескінченні дрібнички - таким уявляється типово жіночий інтер’єр, але чи так це насправді? Що ж вибирають чоловіки, а що — жінки. По-перше, гендерні відмінності в питаннях інтер’єру вирішальної ролі не грають, адже не вони формують наш смак, а, зазвичай, освіта, коло спілкування, соціальний статус. Але все-таки "суто жіноче" бачення світу існує.
- Жінка, як правило, майстер деталізації. Картину в цілому (а значить й інтер’єр) бачить чоловік. Звичайно, жінки із цим не погодяться, адже є чимало професіоналів - представниць прекрасної статі у цій сфері. Але саме чоловікам-професіоналам не властива "роздробленість свідомості", захопленість дрібницями, окремими завданнями замість цілого.
- Жінка краще відчуває колір. За деякими даними, 70 % чоловіків є дальтоніками в тій чи іншій мірі, при цьому вони не підозрюють, що не розрізняють якихось відтінків. Не кожен чоловік ловить колірні нюанси, та вони йому й не потрібні. Великий декоратор Ніколас Хеслем радить "не перейматися" з точною підбіркою кольору: ви обираєте предмет у шоу-румі, приносите його додому, річ починає жити в інтер’єрі, відображатися в інших речах, по-різному висвітлюватися, змінюватися - передбачити заздалегідь цей кольоровий калейдоскоп майже неможливо.
- Жінка може поміняти гардероб під нові черевички. Інтер’єр вона може вибудувати "від вазочки", від шматочка тканини, від незвичайним чином пофарбованих дверей. Чоловіки в цьому плані діють більш раціонально і сплановано.
- Чоловік майже ніколи не вибере шпалери у квіточку. Йому нецікаво слухати про штори. Він взагалі вважає цей елемент інтер'єру абсолютно зайвим. Він з ненавистю дивиться на запрошеного декоратора, який пояснює, чому ось цей пилозбірник коштує дорожче його сорочки від Armani. І навіть якщо немає ні декоратора, ні Armani, чоловіче втручання в ремонт може занапастити всі прекрасні текстильні ідеї.
- Для оформлення будинку жінка вибирає той колір, якого найбільше у неї в шафі. Це правило перевірено поколіннями, і не треба ним нехтувати. Якщо ви жити не можете без фіолетових шовкових блуз, то для спокою сім’ї просто необхідно, щоб ця тканина з’явилася і в інтер’єрі.
- Жінка віддасть перевагу повноцінній ванні (вона її саме ПРИЙМАЄ, а не споліскується на швидкоруч). Чоловік буде ратувати за душ - можливо, ультрамодний, без піддону, з безвідмовним трапом і підлогами з підігрівом.
- Вибираючи світло, чоловік буде домагатися, щоб було ЯСКРАВО і на цьому вважатиме свою місію виконаною. Жінці буде важливо, як ця лампа її освітлює - відповідно, моторошні галогени, які спотворюють зовнішність, поселяться в районі дзеркала тільки через її труп.
- Чоловік ніколи не вибере красивих, але не зручних меблів - йому потрібно сісти грунтовно, глибоко, і навіть якщо габаритами ви перевершуєте свого чоловіка, місця для сидіння йому потрібно більше з чисто психологічних міркувань - адже він завойовник і підкорювач простору.
- Чоловіча лінь - двигун прогресу. Саме Філіп Старк, чоловік у повному розквіті сил, придумав перший диван - автономну станцію відпочинку. Тобто вмонтував у м’яке сидіння маленький бар, книжкову полицю і розетки для електроприладів. Тепер це вже далеко не новинка, але від такого предмета не відмовиться жодний розсудливий чоловік.
Купуючи техніку, дівчина шукає красиву кришку, чоловік серйозно цікавиться робочими характеристиками приладу. І роками вибирає все чорне або сталеве. За що жінки звинувачують чоловіків у консерватизмі та ретроградстві, а чоловіки жінок - у банальності та передбачуваності мислення. Але з часом, як правило, всі ці суперечки сходять нанівець. Хочеться просто радіти один одному і робити загальний інтер’єр разом.
Добавить комментарий