Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 декабря 2024
1,2 °C
ясно

статьи

Цікавинки
ПОРАДИ ДЛЯ НОВОБРАНЦІВ ВІД ПРОФЕСІЙНИХ ВІЙСЬКОВИХ
24 марта 2022, 20:32
ПОРАДИ ДЛЯ НОВОБРАНЦІВ ВІД ПРОФЕСІЙНИХ ВІЙСЬКОВИХПОРАДИ ДЛЯ НОВОБРАНЦІВ ВІД ПРОФЕСІЙНИХ ВІЙСЬКОВИХ

Наші хлопці, повинні знати це як Отче Наш і я прошу всіх не байдужих максимально активно поширити нашим військовим в зону бойових дій і в підготовчі табори!

Це, на наш погляд крутіше ніж бронежилет!

ПРОСТО ПОРАДИ

Війна загалом, це гнила справа, але на війні є лайно – це зачистка міст від бойовиків.

1. Якщо ви проводите зачистку (останні години вашого життя), то як в анекдоті: в кімнату заходите удвох – спочатку граната, потім ви.

2. Підійшовши навіть до відкритих дверей будь-якого офісу – НЕ заходь. Якщо відчуваєш, що там може бути ворог, не економ гранати, висмикуй чеку і закочуй першу. Після вибуху через 5 секунд, не висмикуючи чеки, закочуй в приміщення другу і відразу за нею вскакуй. Хто вціліє від першої, побачивши другу, впаде на підлогу, і закриє голову руками – візьмеш живим.

3. Стоячи перед дверима і чекаючи своїх товаришів, які збираються для штурму, притримайте двері, щоб їх не відкрили. Інакше в коридорі побачиш або гранату, або ствол.

4. Гранату закочуй по підлозі. Не кидати.

5. Не бігати перед стволом товариша. Ви перекриваєте йому можливість стріляти.

6. Будь які зачинені двері НЕДОТОРКАНІ, так як можуть бути заміновані.

7. Ящики не відкривати, електроніку не включати. Нічого не чіпати. Все може бути заміновано. Це важливо. Навіть не можна відкривати холодильник, якщо дуже хочеться їсти, і піднімати кришку унітазу.

8. Не чіпати трупи, столи та інші предмети (все може бути заміноване).

9. При першому пострілі – не “маячити», відразу падати.

10. Не тримати палець на гачку (часто гинуть товариші).

11. Не брати патрони з відкритих ящиків захоплених у бойовиків, вони можуть замість пороху в патрони зарядити тротил (розірве автомат, відірве голову).

12. Гранати носити в спеціальних мішках, відкритими не тримати (були зачепи).

13. Непотрібно з РПГ стріляти по людях, марно (розрахований тільки на бронетехніку).

14. Ріжки ізолентою НЕ перемотувати (в бою перекосить патрон – відкинеш відразу обидва).

15. На АК запобіжник має три положення. Власне, блокування, автоматичний вогонь і одиночний. Якщо ви в паніці різко знімете з запобіжника, то напевно опустете його до упору і поставите тим самим в режим одиночного вогню. Це зроблено, щоб оторопілий від жаху боєць не просадив магазин за секунду і не залишився без патронів.

Пам’ятайте про це.

16. Запобіжник на АК досить голосно брязкає. Якщо вам потрібно зняти його тихо, то відтягніть його і плавно переведіть в потрібний режим вогню (це майже завжди одиночний вогонь).

17. Перед виходом пострибайте на місці. Перевірте, що на вас нічого не брязкає.

Антабки на зброї краще заздалегідь перемотати ізолентою або бинтом. Патрон у патронник, і на запобіжник.

18. Вивчіть таблиці стрільби для своєї зброї. Куля летить НЕ ПРЯМО. У неї балістична траєкторія з перевищеннями і зниженнями. Тому грамотне визначення відстані до цілі і знання таблиці стрільби – це гарна можливість потрапляти швидко, а значить зменшити час, поки стріляють по вас.

19. Вітер впливає на траєкторію польоту кулі. Вивчіть вплив вітру на вашу зброю заздалегідь, а не походу і на око.

20. Якщо вам випала можливість вибирати зброю – беріть таку ж (такий же калібр) як і більшість ваших товаришів. На собі багато патронів не понести, а закінчуються вони швидко, особливо в місті, так що якщо з вами зможуть поділитися – це великий плюс. Якщо вашого товариша вбили, не погребуйте поповнити свій боєкомплект (попередньо отримавши дозвіл від командира).

21. Якщо ви йдете в «автономку», то ви несете на собі 360 патронів (це 12 магазинів і ще стільки ж, але в пачках просто кидаєте в рюкзак. Сильно заощадите у вазі).

22. Пам’ятайте, що магазини розташовані на грудях і животі – це додатковий бронезахист.

23. Більшість смертей і поранень походять від осколків. Звичайний ватник цілком здатний захистити вас від дрібних осколків. Повісивши поверх ще й розвантаження з магазинами, ви можете вважати себе відносно захищеним. Не забудьте підняти комір.

24. Бронежилет – це дуже добре. Любий, навіть самий беушний.

25. Якщо вам в броніки потрапила куля – це ще не означає, що він вас врятував. Так як енергія кулі зупинена елементом броні, здатна завдати вам жахливу заброневую травму. Ребра ламає майже завжди. А можливий і розрив органів. Так що якщо в вас немає дірки – це ще не привід радіти. Буває, що дірка була б краща.

26. Не чіпайте гранатомети. Стріляти з них складно. Залиште це більш досвідченим товаришам.

27. Провівши кілька днів на свіжому повітрі, курця можна засікти за 70-100 метрів. Кидайте курити!

28. Якщо вам щось почулося – зупиняєте групу і «даєте тишу». Слухайте уважно. Навіть якщо ви будите гальмувати групу кожні п’ять хвилин, тільки рідкісні ідіоти будуть на вас лаятися.

29. Ви зупинившись, ніколи не продовжуєте стояти. Треба встати на коліно або лягти. Це дуже вимотує, але це питання виживання всієї групи. Якщо хтось лінується сідати – змусьте його.

30. Пальця на спусковому гачку бути не повинно, навіть якщо зброя на запобіжнику.

31. На маршах, кладете автомат на руки і складаєте їх на грудях хрестом. Так легше нести. При цьому великий палець прової руки завжди готовий зняти із запобіжника, а скинути зброю досить швидко.

32. Ремінь (автоматний) завжди на шиї. Інакше, якщо потрапите в засідку, буде підрив міни і ви полетите в одну сторону, а ваша зброя в іншу, і ви з легкого 300 перетворюєтеся в 200.

33. На посту не спати. Якщо заснете, пристрелити вас захочуть не тільки вороги. За це, як і за втрату зброї, розстрілювали офіційно. Зараз розстрілюють неофіційно.

34. Попісяти можна стоячи на колінах, не перетворюючись на стоячу ростовую мішень. Туалет, це серйозно. Якщо є спеціально підготовлена площадка ніяких проблем. Якщо ви на марші в лісосмузі (в туалет ходять тільки втрьох, один сидить, двоє дивляться навколо на 180 градусів, багатьох знаходили у власному лайні).

35. Чхати в себе.

36. Хто повільно бігає – швидко вмирає.

37. Ефективність гранат переоцінена. Бували випадки, коли граната вибухнула в невеликій кімнаті, а всередині були тільки легкі контузії.

38. Чеку зубами вирвати не можна. Тільки пальцями.

39. У стінах можуть бути проломи завішані ганчірками або килимами. Так ворог може швидко перебігати з парадної в парадну. Пам’ятайте це. Те, що ви перебуваєте в крайній квартирі, не означає, що з сусідньої до вас не можна увійти через стіну.

40. На вікна можна вішати сітки від старих радянських ліжок. Вони добре зупиняють гранатомети.

41. Ви можете чути нявкання, наприклад з-за дверей стінної шафи. Мені дуже шкода, але тварина приречена. Швидше за все, його там замкнули разом з гранатою. Відкривати не можна. Це дуже складний момент, завжди, в таких складних ситуаціях хочеться залишатися людиною, але …

42. Якщо вам потрібно стріляти з приміщення на вулицю, то не треба підповзати до підвіконня або стояти збоку від вікна. Підіть углиб приміщення, встаньте на табуретку, закрившись стіною або т.п. і не вмикайте світло, не можна, не підсвічуйте себе.

43. Осколки цегли або бетону, вибиті вогнем, мають властивості летіти на вас. При попаданні по очах … ну ви зрозуміли.

44. Довго стріляти не змінюючи позицію – погана ідея.

45. Пригинайтеся.

46. Не треба «вичисляти снайперів». Не ваша робота, та й знань вам не вистачить. Воюйте далі, не звертаючи уваги.

47. Будьте готові морально «відпрацювати» цивільних, які засвітили вас (якщо перспектива не радує, то рухайтеся обережніше).

48. На АК-74 (екземпляр з хорошою щільністю бою), можна прикрутити приціл ПСО від СВД. На дистанціях 500-600 метрів у АК-74 і СВД дуже подібні траєкторії, приціл встане ідеально. Будете стріляти і переносити вогонь набагато швидше (через калібер) ніж з СВД. Та й тим, хто буде шукати снайпера, ви будете нецікаві.

49. Сучасні гранати РГО і РГН вибухають в ПЕРШУ ЧЕРГУ від удару. У них ударний детонатор, а вибух може бути через проміжок часу – це спрацьовує сам ліквідатор (на той випадок, якщо граната впала в пухкий сніг)

50. Ніхто, навіть сапери, не займаються зняттям мін і ВУ. Вони тупо підривають їх тротиловою шашкою. Не треба мудрувати і починати знімати ВУ.

51. На розтяжки нормальні воїни ставлять секрети, щоб ніхто не зміг зняти по-простому. Так що «перерізати нитку» – погана ідея. Просто пройдіть повз. Це не ваша справа, для цього є старші товариші.

52. При пораненнях бувають венозні і артеріальні кровотечі. «Лікуються» вони по-різному. Але тут важливо інше. В бою часу немає. З венозною кровотечею товариш буде вмирати кілька годин, а з артеріальною буквально 10-20 секунд, а далі втрата свідомості і починається гіпоксія. Так що, щоб не паритися, швидко накладаєте артеріальний джгут поверх рани (зараз інтерни почнуть обурюватися, але таке життя, доводиться порушувати) і повертаєтеся в бій. У вашого товариша буде півгодини-годину на те, щоб розібратися самому, ну або це зробите ви, коли звільнитеся.

53. Джгут завжди під рукою! Не в сумці, не в рюкзаку .

54. З собою завжди ДВА джгута! Один ви можете віддати пораненому товаришу і через хвилину отримати кулю в стегнову артерію.

55. Є таке поняття як «придушення вогнем». Активно поливаючи ворога, найчастіше, можна скувати його дії, навіть не попадаючи і не завдаючи шкоди живій силі. Особливо вам допоможуть трасера.

56. Пам’ятайте, трасера, крім того, що дуже сильно загрязняють ствол, вони ще й видають вашу позицію. Так що не зловживайте ними. Та й прицільний вогонь ними вести складно.

57. Зброю потрібно чистити щодня. Особливо ніжно в районі дульного гальма. Якщо там буде канавка або ямка, то купчастість бою сильно впаде.

58. Останні три патрона в магазині краще забити трасерами. Щоб порожній магазин не став для вас несподіванкою, але пам'ятаючи що трасера вас видають, тому від ситуації. Більш того, якщо ви залишите один патрон у стволі, то вам залишиться тільки підстьобнути новий магазин, тобто швидкість перезарядки зросте.

59. Стежте за ногами, не лінуйтеся їх мити. Натрете – і ви вже не воїн.

60. Якщо бачите, що по комусь можна стріляти, це ще не привід стріляти. Якщо вас не помітили, дізнайтеся у командира, чи можна втупати в бій.

61. Якщо ви когось помітили, але вас ще не побачили, не треба різко стрибати в сторону. Периферичний зір виявить вас миттєво. М’яко і плавно, не поспішаючи сядьте і спокійно займіть позицію. Це буде набагато менш помітно.

62. Пам’ятайте, досилаючи патрон в патронник, затвор потрібно відпускати різко, щоб брязнув. Інакше «зажує».

СПИСОК СПОРЯДЖЕННЯ ДЛЯ ВІЙНИ! НЕ ДЛЯ турпоходів!

Спорядження та екіпіровка

1. 2 рюкзака. Один побутовий, другий штурмової 25 л (штурмовий з швидким скиданням).

2. Наколінники жорсткі. І якщо можливо налокітники (при перших пострілах в бою, боєць падаючи на коліна може розбити чашечки).

3. Туристичний килимок (каремат)

4. Розвантаження

5. Бронежилет

6. Активні навушники

7.Тактичні окуляри

8. Бронешолом. або, в гіршому варіанті каска

9. Фляга або гідратор

10. Кусачки для нігтів (через два тижні відростають, ножем НЕ обріжеш, ламаються коли вставляєш ріжок в автомат, сильний біль).

11. Компас

12. паракорд (легкий нейлоновий трос) 20 метрів

13. Вилка-ложка

14. Грим. Люстерко.

15. Набір ниток і голок, сірники, тальк.

16. Стрілецькі рукавички

17. Скотч прозорий (прив’язати гранату при розтяжці до дерева, порвався чобіт – обмотав і побіг далі).

18. Ліхтар. Ніж. Годинник зі стрілками

19. Армійська рація, бінокль, далекомір.

20. Засіб від комах (не вонючий)

21. Сміттєві мішки для води. До низу мішка прив’язуєш камінчик, пробиваєш дірку, розправляєш мішок на гілках, всередину кидаєш гілки, через перепад температур виходить конденсат, підставляєш ємність під мішок, за добу від 200 до 300 грам води з конденсату.

22. 1 кг сала змішати з 150 грамами часнику, перець-сіль за смаком, перекручується на м’ясорубці.

Шприцем без голки запускається в тюбик від зубної пасти або в іншу ємність.

Зберігається до пів року при спеці. Дуже калорійне (можна застосовувати не зупиняючи марш-кидок).

Ганчірки

1. Берци: щоб не пропускали воду і були легкі (обробити риб’ячим жиром або салом)

2. Шкарпетки вовняні, високі, 5 пар (виводять піт, не дають натерти ноги).

3. Прокладки жіночі, великі (в берци, вбирають піт).

4. Щільні штани і куртка

5. Термобілизна. Кілька майок, тільки бавовна

6. Маскхалати (і літній і зимовий)

7. Флисовая куртка (замість светра, вона легше, вага дуже важлива)

8. Зимові чоботи (раджу «Хаскі с.080» – дешево і сердито)

9. Панама з брезенту, що б хоч трохи тримала вологу

10. Арафатка. Змоченою хусткою обв’язується шия (на багато легше, на шиї є багато важливих точок).

АПТЕЧКА

1. Берете те, що потрібно особисто вам, під ваші персональні болячки, плюс:

2. 3 артеріальних нових джгута (старі при розтяжці розсипаються), 2-3 ІПП, багато бинтів, рулон еластичного бинту (він зафіксує все що завгодно, може замінити джгут)

3. Бактерицидний пластир, краще водостійкий; пластир рулонний краще на тканинній основі. Дезінфікуючий засіб (недорогий розчин хлоргексидину), добре б гель Пантестин (рани, опіки)

4. Жарознижуюче, обезболююче – аспірин, парацетомол, спазмолгон, німесулід, німід, німегезінк, німесітл

5. Елементарні краплі в ніс і для очей

6. Алергія, укуси комарів – 1% мазь гідрокортизону

7. Якісь тяжкі антибіотики (але їх ви навряд чи купите в аптеці без рецепта, можна аугментин, аміксіклав, ципрофлоксацин, промедол)

8. Активоване вугілля. Чим більше тим краще (доводитися пити воду з річки де плавають трупи, та й просто під навантаженнями живіт починає нісенітницею страждати). До речі, біле вугілля можна застосовувати в порошку як таке, що зупиняє кров. Воно ж застосовуєтьсяо як антисептик, як

ентеросорбент, як штучна нирка і т д. Пройшов випробування в Афганістані, в Спітаку та Вінницькому мед. інституті. При його застосуванні немає нагнивання ран (застосовується в гнійній хірургії). При опіках. На рани в сухому вигляді. Всередину тільки розведений водою.

9. При великій втраті рідини – регідрон.

10. Препарат для згортання крові при ранах. З цим в Україні слабо (за кордоном є ТХА – трансксамова кислота, використовується після автодорожок; вона не сертифікована, хоча врятувала життя десяткам тисяч людей, можна пошукати QUIKCLOT, CELOX і HEMCOM).

11. Ножиці, кусачки.

12. Шовний матеріал, голка + нитка, для зашивання ран (в аптеці)

13. Ще раджу зібрати наборчик в ампулах з кетанова, дексаметазону і кордиамина. Ну і шприц до них, зрозуміло. Це протишокових набір. Не дасть вашому серцю встати із-за того, що мозок обвалив вам тиск від болю або крововтрати (а як правило, вони десьпоруч ходять).

Ті, хто пройшов Афган, зрозуміють. А ви, молоді, зрозумійте цей досвід віддають вам

люди, що пройшли не одну війну і залишили там багато друзів. Тому завчи це як «Отч

е наш». Якщо цей листок допоможе тобі залишитися живим, то я не даремно його писав. Твій друг.

Серьога-Художник.

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий