Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
09 февраля 2023
-4,2 °C
переменная облачность

Новости

Вінниця
Як виглядає підземна фортеця в бомбосховищі одного з вінницьких підприємств
16 августа 2022, 13:37
Як виглядає підземна фортеця в бомбосховищі одного з вінницьких підприємств

Сховище збудували ще в 70-их роках минулого століття. З того часу дбати про нього не забували. Тут чистота і порядок. А з перших днів повномасштабної війни, в сховищі перечікують тривоги  як працівники, так і жителі району. 

Потужна вентиляція, санвузол і якісне освітлення... Підземне приміщення у дві тисячі квадратних метрів обладнане за всіма вимогами до безпечного укриття.

Тут у нас кімната для матерів з дітьми. Ми спеціально обладнали окрему кімнату, все ж таки дитина має більш бути з батьками, вона тоді менше хвилюється, - говорить начальник відділу охорони і безпеки одного з вінницьких підприємств Юрій Рекало.

Чоловік проводить журналістам екскурсію бомбосховищем, де з перших днів війни працівники перечікують повітряні тривоги. 

Як виглядає підземна фортеця в бомбосховищі одного з вінницьких підприємств

Просторо і надійно

Тут імпровізована їдальня, встановлені стільці. Якщо необхідно, люди можуть зайти чаю попити, чи водички, - каже Юрій Рекало.

Він демонструє просторе, охайне та надійне укриття, де запасли й воду, і продовольство. Налагодили зв’язок. Одночасно перечекати небезпеку тут може до тисячі людей. Для комфорту - столи, стільчики та навіть двоярусні полиці. 

На нижніх ярусах можна сидіти, а на верхніх лежати. До речі, під час нічних тривог такою можливістю люди активно користуються, - пояснює Юрій Рекало.

Конструкція бомбосховища унеможливлює мобільний зв'язок, тож тут обладнали мережу Wi-Fi, щоб люди, які перечікують тривогу могли поспілкуватись із рідними, сказати, що з ними все гаразд.

В окремій кімнаті - медпункт. З набором найнеобхідніших ліків та ношами.   

Як виглядає підземна фортеця в бомбосховищі одного з вінницьких підприємств

Зарядити телефон у підземній фортеці – теж не проблема. Де це можна зробити підкаже черговий Борис Лантух. 

Працюємо так цілодобово, тривоги ж нині постійно. Були такі випадки, що й до 500 осіб одночасно спускалися в сховище, - говорить він.

А для психологічного розвантаження на стінах сховища можна побачити картинну галерею дитячих малюнків.

Відкриті для всіх

До речі, перечекати повітряну тривогу в бомбосховищі можуть не лише працівники цього підприємства. Сюди пускають робітників сусідніх фірм і людей, які мешкають у прилеглих будинках. Під час повітряної тривоги вхід на територію - без перешкод.

Не заблукати на території підприємства допомагають вказівники, вони виведуть прямо до дверей сховища.

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий