Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
05 декабря 2022
-4,6 °C
пасмурно

Новости

Вінниця
У Вінниці визначили переможців дебютного конкурсу серед читців шрифтом Брайля
23 ноября 2022, 15:30
У Вінниці визначили переможців дебютного конкурсу серед читців шрифтом Брайля

Перший відкритий конкурс серед незрячих читців рельєфно-крапковим шрифтом Брайля провели у Вінниці 22 листопада.

Як повідомили у пресцентрі Вінницької обласної організації УТОС, дружнє змагання пройшло на базі вінницького підприємства Українського товариства сліпих за підтримки обласного центру культури  «Щедрик». 

У ньому взяли участь шестеро вінничан з інвалідністю по зору. Журі визначало, хто із них краще читає - в інтонаційному плані та на швидкість. Кожен прочитав 1,5 – 2 сторінки творів українських письменників. Автори книжок у всіх були різними. Це, приміром, Ніна Фіалко, Тетяна Малярчук, Ольга Тільна та інші. Їхні твори азбукою Брайля є бібліотеці вінницької обласної організації УТОС. 

До журі конкурсу входили працівники обласного центра культури  «Щедрика» Георгій Стороженко і Наталія Слюсарчук та голова територіальної первинної організації УТОС Віктор Зелінський, йдеться у повідомленні. 

В підсумку визначили трьох кращих читців. Ними стали колишня працівниця вінницького підприємства незрячих Раїса Воловик, керівник шахово-шашкового клубу УТОС Наталія Філюк і учасниця гурту художньої самодіяльності Ольга Гурська. Всі читці отримали солодкі подарунки від організаторів.

Такі конкурси проводили в інших регіонах України. Тому й ми спробували організувати щось схоже, - сказала голова вінницької виробничої організації УТОС Ірина Костюник.  

Мета конкурсу - долучення вінничан із вадами зору до читання книжок шрифтом Брайля та знайомство із творами, які є у бібліотеці.

Потрібно, щоб люди не забували цей шрифт і могли за потреби навчити інших. Адже через війну слабозорих в Україні стає все більше, -  прокоментувала співорганізаторка Наталія Слючарчук.

Серед уважних слухачів були директор вінницького підприємства УТОС Костянтин Ільніцький, незрячий бард із Маріуполя Богдан Коваль, представник «Щедрика» Олександр Волощук, працівники підприємства незрячих.            

Ми вирішили проводити такі конкурси щорічно. Адже шрифт Брайля – це єдиний спосіб листування для незрячих, окрім голосових повідомлень на сучасних гаджетах. Потрібно його пропагувати, - сказав Костянтин Ільніцький.

   

 

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий