Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
23 сентября 2021
6,6 °C
небольшой дождь

Новости

Вінниця
У Вінниці триває великий зимовий облік птахів
25 января 2021, 14:49
У Вінниці триває великий зимовий облік птахів

Птахи є невід’ємною частиною нашого життя. Споконвіків люди придивляються, прислуховуються, спостерігають, вивчають, милуються, фотографують, оспівують цих володарів піднебесся. В останні вихідні січня в Україні проходить Великий зимовий облік пернатих. Хоча поки що тривав локдаун, і масові заходи проводити заборонено, але ніхто не забороняв допомагати братам нашим меншим: ставити годівнички в своїх дворах, відвідувати парки, сквери міста, підгодовуючи птахів зерном.

Про це повідомили у Вінницькій обласній станції юннатів.

«Гуртківці Вінницької обласної станції юннатів вирішили приєднатись до обліку птахів. Це цікавий, захопливий процес, під час чого можна перепочити від комп’ютера. Потрібно небагато зусиль. Виглянути у вікно і поспостерігати, хто з птахів відвідав смаколики біля годівнички; можна прогулятись протягом години парком, озброївшись біноклем, визначником та зошитом для записів; занотувати кількість і види птахів, які зустрілися. Будьте уважні: пернатих, які повертаються кілька разів до місця спостереження, треба зараховувати лише раз. Також не потрібно враховувати птахів, які пролітають. Занотовуйте лише ті види, які вам вдалося визначити», – повідомила керівник гуртків відділу зоології та тваринництва Вінницької обласної станції юннатів Оксана Баланюк.

Спостереження за птахами – заняття, що підвищує нашу обізнаність і розуміння процесів, які відбуваються в природі. Отримана інформація є корисною для вчених, які об’єднують, аналізують багато показників. Таким чином можна виявити локальні і глобальні загрози, зміни в популяції кормових територій, організувати підгодівлю в скрутний час, оберігати та відновлювати території, важливі у житті птахів. Працю волонтерів цінують науковці, адже вони самостійно не змогли б зібрати стільки інформації, а вона має велике значення для охорони природи, – повідомляють у станції юннатів

Гуртківці Вінницької обласної станції юннатів свої спостереження оформляють у дослідницькі роботи і подають на конкурс. Усі охочі власні спостереження можуть надсилати на адресу станції (вул. Д Галицького 2), або на електронну адресу відділу зоології (vinsynaqua@ukr.net).

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий