Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
09 апреля 2020
20,8 °C
ясно

Новости

Вінниця
Монетизація субсидій: кому і як видаватимуть готівку на оплату комунальних послуг
19 февраля 2019, 14:53

З 1 січня в Україні розпочався перший етап монетизації субсидій для сплати за комунальні послуги, а з 6 лютого запроваджено новий механізм монетизації.

Хто отримає готівку “на руки” для оплати компослуг, кому гроші прийдуть на банківський рахунок та як загалом працюватиме новий механізм нарахування субсидій розповіли сьогодні на спеціальній прес-конференції у Вінниці.

Як пояснила директорка Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА Наталія Заболотна, у зв’язку із запровадженням монетизації субсидій, субсидіантів умовно поділили на “старих” та “нових”. “Новими” отримувачами субсидій вважаються ті, кому була призначена субсидія з 1 січня. Для таких субсидіантів будуть відкриті облікові записи в “Ощадбанку” і виплати нараховуватимуть на банківські рахунки в безготівковій формі.

“Старі” субсидіанти – ті, кому субсидія була призначена з жовтня по грудень 2018 року – зможуть отримати субсидію в готівковій формі. Так, пенсіонери зможуть отримати готівку разом з пенсійними виплатами через пошту, інші субсидіанти – через відділення “Ощадбанку”.

Як підкреслила начальниця Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчак, в березні субсидіанти отримають готівку для оплати компослуг за лютий, в квітні – за березень і так далі. Ті отримувачі субсидій, які хочуть отримати готівку в банку, мають звернутися до будь-якого відділення “Ощадбанку” з паспортом і кодом, де їм відкриють рахунок. Рахунок відкривають для того, аби субсидіант зміг отримати картку банку та користуватися всіма його можливостями. Готівку можуть відразу покласти на рахунок, або ж видати її на руки того ж дня. Чиновники закликають людей адекватно розпорядитися отриманими коштами: спершу сплатити всі комунальні рахунки, а решту грошей використати на власний розсуд. Нагадаємо, що у випадку боргу за компослуги, що становитиме понад 340 гривень, субсидіанту буде скасована субсидія.

Окрім того посадовці зазначили, що до 15 березня всім субсидіантам надійдуть листи з детальним роз’ясненням усіх нових правил отримання субсидій. Там також будуть вказані телефони, за якими можна буде звернутися з усіх питань щодо нового способу нарахування субсидій.

Як пояснила пані Заболотна, готівкова та безготівкова система запроваджується як тестова: протягом нинішнього опалювального сезону чиновники хочуть поспостерігати, чи будуть люди сумлінно сплачувати за компослуги, отримуючи субсидію готівкою. Якщо ж виникнуть борги – не виключено, що безготівкова форма буде запроваджена для всіх.

Окрім того посадовці нагадали: за роз’ясненнями по різних питаннях, пов’язаних з нарахуванням субсидій, варто звертатися у відповідні інстанції:

– Щодо призначення субсидії (якщо змінився склад сім’ї, хтось з членів сім’ї влаштувався на роботу тощо) слід звертатися до управлінь праці РДА або міських рад.
– Якщо йдеться про здійснення операцій з банківських облікових записів – потрібно звертатися до “Ощадбанку”.

– Щодо нарахувань по спожитим комунальним послугам – до надавачів таких послуг.

Як зазначила Наталія Заболотна, наразі у Вінницькій області отримують субсидію майже 254 тисячі домогосподарств – це 41% від усіх домогосподарств області. Безготівкова форма нарахувань субсидій буде застосована до 3546 домогосподарств – це так звані “нові” субсидіанти. 180 тисяч домогосподарств отримають субсидію у формі готівки.

Загалом за перші два місяці 2019 року у Вінницькій області нараховано субсидій на суму близько 311 мільйонів гривень.

Фото и видео
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий