Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
27 мая 2019
23,4 °C
дождь

Новости

Україна
Турецькі путівки тільки в євро та «відміна» безвізу: нове у туристичному сезоні
13 марта 2019, 13:00

Туристичний сезон 2019 приготував кілька вагомих змін для туристів. Значний дискомфорт відчують ті, хто звик відпочивати у Туреччині за низькими цінами. Крім того, інтернетом ширяться новини про відміну безвізу, що викликає шквал обурення. Розібралися що з цього правда, а що фейк   Туреччина змінила валюту для українських туристів. Відтепер всі ціни вказані у євро, що значно підвищує вартість відпочинку на Середземному морі. Тим часом Рада Європи приймає нові правила для перетину кордонів ЄС, але що вони значать для українців і чи діятимуть вони лише для громадян нашої країни?

Image result for nehwbz

Зорієнтуватися у нововведеннях допомогла Олена Камєнєва – туристичний агент. Саме вона розповіла про те, які ціни на середземний відпочинок слід очікувати, що для туристів означатиме закриття аеропорту в Гавришівці та чи насправді відмінять безвіз.Туреччина за всі гроші  Відпустка у цій середземноморській країні значно подорожчала. Все через те, що путівки тепер продаватимуть за євро. Яка причина такої валютної конвертації туристичні оператори точно назвати не можуть, проте, є здогадки: – Власне, подорожі до Туреччини завжди оплачувалися в євро для всіх країн, крім України та Росії. У цьому сезоні, очевидно, вирішили запровадити для всіх одну валюту, – говорить Олена. – Є ще одна версія – українців намагаються відучити від звички вилітати на відпочинок сьогодні/завтра, а бронювати подорож мінімум за півроку. Тобто «гарячих» путівок, як таких, до Туреччини вже буде значно менше, а згодом вони і зовсім зникнуть. Ціни на подорож до звичайних готелів 4-5 зірки (без особливих забаганок) сягають 1300-1400 євро за двох на тиждень. У червні ціни у такі самі готелі виростуть до 1800 євро. – Тому Туреччину за популярністю наздоганяють Єгипет та Іспанія, далі Греція та Кіпр. Щоправда, концепція «все включено» залишається тільки у Туреччині та Єгипті. Хоча турки мали бажання і цю опцію вилучити, – розповідає експерт.
Але є один великий плюс – турецькі кордони тепер можна перетнути лише з однією ID-карткою. 

До прикладу, Іспанія буде дешевшою за Туреччину. Проживання у готелі 4-5 зірок зі сніданками у травні коштуватиме близько 800 євро за 7 ночей, а в червні такий самий готель коштуватиме 1000-1200 євро за двох. Греція та Кіпр має таку саму концепцію і ціна у подібних готелях орієнтовно буде такою самою, щоправда варто буде забути про «першу лінію».

Набирає популярності узбережжя Албанії. Туристичний агент говорить, що країна стає цікавою для туристів своїми видами: – Там навіть є албанські Мальдіви. Щодо природи – мови немає, там прекрасно. Хоча інфраструктура зовсім не розвинена: дуже не вистачає хороших ресторанів і розваг для туристів, – говорить Олена.

Ціна на відпочинок у цій країні приблизно вдвічі менша за турецький відпочинок. За тиждень подорожі зі сніданками у хорошому чотиризірковому готелі коштуватиме 600-800 євро за двох.Крім того, у цьому сезоні дуже популярним став острів Хайнань у Китаї. Щоправда, влітку туди їхати не варто. У цей час там несезон. Якщо знову повернутися до європейських курортів, то прогнозують, що Хорватія та Чорногорія будуть супер-дорогими. Вони і раніше були не зовсім дешевими, проте цього сезону ціни значно зростуть. – Думаю, що цього року зросте попит на автобусні тури у Болгарію. Багато хто обирає недорогий відпочинок. Мало туристів обирають щось насправді варте уваги і одиниці літають на дорогі курорти, – розповідає туристичний агент.

Відповідно до статистики, то порівняно із минулим роком – загальні продажі путівок до Туреччини за раннім бронювання впали на 40%. Все це пов'язано з тим, що туристи чекають на «гарячі» пропозиції. Про вінницький аеропорт Вінницький аеропорт у Гавришівці планують зачинити на реконструкцію вже у травні. Проте точної дати немає. Олена говорить, що туристичні оператори досі пропонують туристам вильоти з Вінниці. – Є рейси навіть на 31 травня. Я, наприклад, не ризикую відправляти своїх туристів цього місяця взагалі. У разі, якщо аеропорт зачиниться у дати подорожі туристів, то людям або повернуть кошти, або перенесуть рейс у Київ, – говорить туристичний агент.

Директор аеропорту Ярослав Мазурець підтвердив, що точної дати закриття летовища немає, але запевняє, що це буде точно пізніше травня. Власне, закриття аеропорту – це тільки питання зручності для туристів і нові можливості для міста. Адже, на думку експертів туристичного бізнесу, якщо удосконалити злітну смугу, організувати якісний і великий магазин duty free, то це привабить більше авіакомпаній і розширить кількість рейсів. Наразі, з Вінниці вилітають літаки до Єгипту та Ізраїлю, а також є рейси до Києва.

Мережею почали ширитися новини про те, що  українці не зможуть перетинати європейський кордон за біометричними паспортами і знову знадобляться візи. – Чутки про це давно ходять, але підтверджень жодних нема, – говорить Олена.Щоправда, з 2021 року будуть змінені загальні правила в'їзду на територію Європейського Союзу. Це пов'язано з тим, що буде запроваджена єдина система, у якій фіксуватимуть туристів. Мова не про візу, а про одноразову перевірку даних. Туристу потрібно буде зареєструватися у системі ETIAS і відповісти на кілька питань, на кшталт, чи притягувався громадянин до кримінальної відповідальності, які країни відвідував до цього моменту та особисту інформацію. У цьому випадку не потрібні банківські довідки чи підтвердження бронювання готелю. Все просто і можна зробити онлайн навіть, якщо турист згадав про довідку перед вильотом в аеропорту. Єдине – цю процедуру прийдеться повторювати кожні три роки і заплатити за неї 7 євро.

Остаточні параметри системи були ухвалені ще у вересні минулого року, але з того часу більше жодної інформації від Ради ЄС про нові правила не було. Тому: безвіз для України ніхто не відміняє.

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий