Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
24 января 2020
0,1 °C
облачно с прояснениями

статьи

ЗОВНІШНІЙ БОРГ УКРАЇНИ ЗМЕНШУЄТЬСЯ
10 октября 2012, 00:00
ЗОВНІШНІЙ БОРГ УКРАЇНИ ЗМЕНШУЄТЬСЯ

Валовий зовнішній борг України був оцінений у 129 млрд. дол. США, що становить 74% від ВВП. 

За словами начальника Управління методології, аналізу та прогнозування платіжного балансу Національного банку України Сергія Ніколайчука, продовжується тенденція скорочення рівня боргу по відношенню до ВВП від його максимального рівня наприкінці 2009 року майже в 90%. Це відбувається через вищі темпи зростання доларового ВВП країни порівняно з борговими залученнями. У номінальному вимірі обсягів зовнішнього боргу спостерігаються тенденції скорочення заборгованості державного сектору та банків, тоді як реальний сектор економіки продовжує достатньо активно залучати зовнішні боргові ресурси. Так за І півріччя зовнішній борг державного сектору скоротився на 3.1 млрд. дол. США – до 30 млрд. дол. США. Насамперед це пов’язано з плановими виплатами Національним банком за кредитом МВФ і погашенням єврооблігацій та кредитів Урядом.

Українські банки скоротили обсяг своїх зовнішніх зобов’язань на 1.2 млрд. дол. США – до 24 млрд. дол. США. А з початку 2009 року заборгованість українських банків перед нерезидентами скоротилася більш, ніж на 15 млрд. дол. США. Погашення зовнішніх боргів банками, в першу чергу, пов’язано з делевереджом у банківській системі, особливо в сфері валютного кредитування, та заміщенням зовнішніх ресурсів внутрішніми, зокрема депозитами в іноземній валюті. Водночас підприємства реального сектору продовжили залучати зовнішні ресурси. Борг інших секторів за І півріччя 2012 року збільшився на 7 млрд. дол. США і становив на звітну дату майже 75 млрд. дол. США.

Значна частина такого приросту зумовлена збільшенням кредиторської заборгованості підприємств за зовнішньоторговельними операціями на 3 млрд. дол. США.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

 

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий