Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
21 октября 2019
18,4 °C
ясно

статьи

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ УЖЕ 75 РОКІВ ПРАЦЮЄ ДЛЯ ВІННИЧАН
08 октября 2012, 00:00
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ УЖЕ 75 РОКІВ ПРАЦЮЄ ДЛЯ ВІННИЧАН

28 вересня 2012 р. відбулися урочисті збори колективу Вінницької обласної філармонії з приводу 75-річчя з дня заснування. Першого жовтня 1937 року філармонія розпочала свій перший концертний сезон. За цей час творчі колективи дали більше 70 тисяч концертів, які відвідали понад 15 мільйонів глядачів.

Представники міської та обласної влади привітали ювілярів зі святом та відзначили заслуги працівників філармонії. Голова бюджетної комісії Вінницької обласної Ради Наталія Гетце побажала творчому колективу процвітання, нових творчих звершень та постійного розвитку.

- Щоб, не залежно від бюджету, всі культурні заходи проходили на найвищому рівні і талант завжди мав розвиток, - зазначила Наталія Миколаївна, - культура має першочергове значення для кожного з нас. Культура спілкування, культура нації та культурний розвиток, за який ми надзвичайно вдячні нашій обласна філармонії.

Також ювілярів привітали радник Прем'єр-міністра України, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, представники Федерації профспілок, директор Департаменту культури міської Ради, секретар Національної спілки письменників України, керівники обласних та міських установ, закладів та колективів, представників засобів масової інформації, меценати філармонії та заслужені артисти України.

Ряд працівників був відзначений Почесними Грамотами Міністерства культури України, Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради, Міського Голови, обласної Федерації профспілок та управлінь культури області і міста. Лектор-музикознавець Тетяна Сніжко, акомпаніатор Єлизавета Білокопитова, артист оркестру та артистка балету Ансамблю пісні і танцю “Поділля” Орест Андрійцев та Оксана Грішина отримали Почесні відзнаки Міністерства культури “За багаторічну працю в галузі мистецтва і культури” та “За досягнення в галузі культури і мистецтв”. Колектив та гості свята вітали присутніх в залі ветеранів філармонії, а хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто своєю невтомною та самовідданою працею вписав особисту сторінку в історію головної концертної організації області.

Сьогодні ж Вінниця – один із фестивальних осередків країни, а засновником фестивального життя області була саме філармонія. Всесоюзний фестиваль “Зорі над Бугом” (1978 – 1989 рр.), Моцартівський фестиваль (1986 р.), “Амадеус” (1996 р.), “Бах та його епоха” (1995) і “Шопеніана ХХ” (1999), “Бетховенські асамблеї” (2000). В рамках Хорових асамблей Леонтовича (з 2003 р.) і Міжнародного фестивалю імені П.І.Чайковського та Н.Ф.фон Мекк (з 2003 р.) на Вінниччині вперше пролунали твори видатних композиторів на землі, де вони були написані. В творчому арсеналі філармонії Ансамбль пісні і танцю “Поділля”, Академічний камерний оркестр “Арката”, квартет дерев'яних духових інструментів “Гальярда”, плеяда яскравих солістів-вокалістів та інструменталістів — володарів почесних звань та нагород.

1 жовтня, у Міжнародний день музики, колектив філармонії дав ювілейний концерт, який відвідали представники влади та колеги-артисти з інших регіонів України. Вітаємо ювілярів зі святом та бажаємо нових здобутків та натхненного розвитку.

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий