Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
06 декабря 2019
1,0 °C
ясно

статьи

ВІДКРИТО ПРЕДСТАВНИЦТВО ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЄВРОРЕГІОНУ "ДНІСТЕР" У БРЮССЕЛІ
07 ноября 2012, 00:00
ВІДКРИТО ПРЕДСТАВНИЦТВО ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЄВРОРЕГІОНУ "ДНІСТЕР" У БРЮССЕЛІ

У Брюсселі на днях відкритих дверей у Комітеті Регіонів ЄС для регіонів країн Східного партнерства відбулося дві важливі події: презентація єврорегіону «Дністер» та відкриття представництва Вінницької області та єврорегіону «Дністер». Серед делегатів була депутат обласної ради Наталія Гетце. Вона і розповіла нам, які конкретні результати дасть відкриття представництва Вінницької області та єврорегіону «Дністер» у Брюсселі.

Відкриття представництва Вінницької області та єврорегіону «Дністер» у Брюсселі – реальний крок до співпраці з Євросоюзом. Основна місія представництва Вінницької області та єврорегіону «Дністер» у Брюсселі - забезпечити зв'язок з європейськими партнерами та участь у програмах Євросоюзу. Представництво дасть нам можливість швидко вирішувати конкретні реальні справи, тому що у Брюсселі ми матимемо постійного менеджера, що представлятиме наші інтереси. Це дипломат з 20-річним стажем, людина, що знає кілька європейських мов, Олександр Мороз. Не треба далеко ходити: пройшло лише кілька днів після відкриття Представництва, а наш представник вже особисто зустрівся з працівниками кількох фондів, посольств, він вже визначив 4 фонди, за програмами яких (а це означає за фінансування яких) ми можемо співробітничати. На сьогоднішній день для Вінницької області як члена Асоціації Європейських регіонів реальною є участь в програмах у галузі освіти, навчання та молодіжної політики «Жан Моне», «Єразмус Мундус», «Єразмус для всіх», «Молодь в дії».

Крім того, Кабінет Регіонів ЄС підготував для нас як учасників Днів відкритих дверей у Комітеті Регіонів ЄС для регіонів країн Східного партнерства (CORLEAP) дуже зрозумілі, чіткі й конкретні рекомендації подальших дій. Нам були роздані друковані матеріали про фінансові засоби ЄС, що є доступними для регіональних органів країн східного партнерства. Тут зібрана інформація про всі програми, проекти, у яких ми можемо взяти участь, розписані цілі й завдання проектів, тематичні й географічні інструменти реалізації проектів, вказані усі контакти й адреси, за якими треба звертатись.

Наприклад, цікава програма «Співробітництво для розвитку міст та діалогу» (CIUDAD). Мета програми сприяння місцевим органам влади у плануванні інтегрованого, довгострокового розвитку міст, використовуючи принципи ефективного управління. В межах програми існує 21 грантовий проект, кожен з яких отримує фінансування 500 тис євро (це і проекти, пов’язані з енергозбереженням, енергоефективністю, плануванням міського будівництва, управлінням видатками, адміністративним правом і правосуддям, збереженням міських пам’яток тощо). Тому це програма для нас, для наших міст, районних центрів, селищ.

Я виділила б також «Пілотні програми регіонального розвитку» для допомоги у вирішенні важливих структурних проблем регіонів. В чому ідея цих програм? Між різними регіонами країни існую економічна й соціальна нерівність, історичні, національні, релігійні, культурні відмінності, що перешкоджають економічному розвитку на національному рівні. Завдання згаданих пілотних програм «вирівняти» регіони. Програми вирішуватимуть потреби в галузі інфраструктури, людського капіталу, малого та середнього бізнесу, які змодельовані у відповідності до політики ЄС.

У грудні 2010 року Європейський інвестиційний банк заснував Цільовий фонд технічної підтримки Східного партнерства. Фонд надає підтримку у створенні техніко-економічного обґрунтування, організаційно-правовій оцінці, оцінці екологічних та соціальних наслідків, допомогу в управлінні проектами позичальників. В центрі уваги банку знаходяться сектори транспорту, енергетики, телекомунікацій, фінансова підтримка МСБ. Тобто ми маємо великі можливості, але щоб вони стали реальністю ми й відкрили наше Представництво. Одна ситуація – написати у фонд електронного листа, інша ситуація, якщо туди особисто прийде «живий» офіційний представник й домовиться, з’ясує нюанси, визначить найоптимальніші кроки для досягнення цілі. Питання «В якій ситуації більша ймовірність виграти грант» стає риторичним. Тому з відкриттям Представництва, шанси Вінниччини отримувати кошти Євросоюзу на реалізацію конкретних проектів збільшаться в рази. Це буде конкретне, предметне і відчутне для мешканців Вінниччини співробітництво з Європейським Союзом.

В Україні існує Асоціація платників податків України та її регіональні представництва. Ця організація уклала меморандум про співробітництво з Вінницькою обласною радою та Асоціацією платників податків Вінниччини. Влада та Асоціація гарантують підтримку і захист платникам податків Вінниччини, всім підприємцям. На виконання своїх зобов’язань Вінницька обласна рада доручила своєму представнику у Брюсселі зустрітися з Генеральним секретарем Асоціації платників податків Бельгії. В ході зустріч, очільник розповів про діяльність своєї організації, про її участь у щорічних форумах Європейської Асоціації платників податків, і дав свою згоду на домовленість про співпрацю між Асоціацією платників податків Вінниччини та Асоціацією платників податків Бельгії. Ми матимемо змогу обмінюватися досвідом щодо ефективних методів захисту прав підприємців, проходити у них навчання, отримувати від них допомогу, в тому числі й фінансову. Отже Асоціація платників податків Вінниччини вже матиме європейську підтримку.

Відкриття Представництва має велике значення також з огляду на те, що зараз формується бюджет Європейського Союзу на наступні 7 років (2014-2020). У цьому році він лише обговорюється, а у 2013 буде затверджений. І якщо ми саме в цей період справляємо позитивне враження про себе, активно підтверджуємо готовність до співпраці і бажання бути у Європейському Союзі, то, таким чином, впливаємо на формування цього бюджету. Адже у ньому є статті видатків на програми співпраці з країнами, що хочуть стати членами Євросоюзу та співпрацю з єврорегіонами, в тому числі й з єврорегіоном «Дністер».

Принагідно хочу сказати, що я, як депутат обласної ради, відповідаю за ті програми, що готує обласна рада і виконую обов’язки координатора цього напрямку роботи з усіма громадськими організаціями. І хочу запевнити, що Вінницька обласна рада готова підтримувати й допомагати всім громадянам й громадським організаціям у цьому питанні. Немає сумніву, що відкриття представництва Вінницької області та єврорегіону «Дністер» у Брюсселі на користь Україні в цілому, нашому регіону безпосередньо і кожному мешканцю Вінниччини зокрема. Представництво підвищить рейтинг впізнаваності Вінниччини і України у Європі. Але я глибоко переконана, що й в самому регіоні потрібно не лише сподіватися на Європу, а й самим створювати сприятливий інвестиційний клімат, європейський освітній простір, розбудовувати громадянське суспільство, розвивати європейські цінності, досягати європейського рівня життя. Лише тоді ми станемо не придатком Євросоюзу, а повноцінним його членом. Все залежить від нас самих.

Спілкувалася Світлана Ярова

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий