Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
12 декабря 2019
3,8 °C
ясно

статьи

ВАРТІСТЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ УРЯДУ СУТТЄВО ЗНИЗИЛАСЬ
24 июля 2012, 00:00
ВАРТІСТЬ ЗАПОЗИЧЕНЬ УРЯДУ СУТТЄВО ЗНИЗИЛАСЬ

Протягом останнього часу суттєво знизилась вартість запозичень уряду.
Про це заявив керівник Групи радників Голови Національного банку України Валерій Литвицький під час проведення Інформаційної зустрічі з представниками засобів масової інформації на тему “Статистичні продукти Національного банку: можливості для користувачів”, що відбулась у Національному банку України в липні 2012 року.

Ще в травні ставки наших облігацій, які розміщуються за кордоном, перевищували 11%. Зараз майже на рівні 9%. Це означає, що в світі є розуміння того, що Україна успішно проходить період від уповільнення економіки в IV кварталі минулого року, через стабілізацію в перших кварталах нинішнього, і до невеликого прискорення, про що говорить травнева статистика. На цей час фінансовий ринок України характеризується стабільністю. Ми не тільки продаємо валюту, але і купуємо її. Стрімко розвивається співпраця українського центрального банку з провідними центральними банками країн світу. Нагадаю, що під час останнього візиту Голови Національного банку України Сергія Арбузова до Китайської Народної Республіки був підписаний трирічний договір по валютному свопу у розмірі 2,36 млрд. доларів США.

Крім того, Валерій Литвицький зазначив, що ті незначні коливання валютного курсу, які спостерігаються останнім часом, – цілком нормальне явище для розвиненої економіки. Резерви для того і накопичуються, щоб їх свого часу витрачати.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий