Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
13 декабря 2019
0,2 °C
пасмурно

статьи

В УМВС ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС
15 декабря 2012, 00:00
В УМВС ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС
Вчора в Україні відзначався День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Двадцять шість років тому 14 грудня було здано в експлуатацію комплекс захисних споруд на зруйнованій електростанції, так званий саркофаг. Завершення цього будівництва ознаменувало багатомісячну пекельну працю перших ліквідаторів, серед яких були і працівники міліції.
В приміщенні обласного управління міліції Вінниччини правоохоронці вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. На захід були запрошені працівники міліції та ветерани органів внутрішніх справ, які брали участь у ліквідації аварії. Заходи розпочалися поминальною панахидою в церкві Димитра Солунського, після якої усі запрошені зібралися в актовій залі головного управління міліції Вінниччини.
 До присутніх звернувся начальник УМВС України у Вінницькій області генерал-майор міліції Віктор Русин: «Сьогодні ми вшановуємо учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які в ті трагічні дні проявили надзвичайну мужність, героїзм та самовідданість, вступивши в боротьбу з радіаційною стихією.
Загін Вінницької міліції в кількості 208 чоловік був сформований в перших числах травня 1986 року і 5 травня вже прибув у містечко Іванків в розпорядження штабу МВС для виконання надзвичайно важливого завдання по ліквідації наслідків аварії та охорони громадського порядку в 10-ти та 30-ти кілометровій зоні.
За період з травня 1986 по 1990 роки в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС взяли участь 1059 працівників органів внутрішніх справ Вінницької області. Вони чесно і добросовісно виконали свій службовий та громадянський обов’язок.
 Нині в наших лавах продовжує службу два ліквідатори, решта - вийшли на заслужений відпочинок, більше півтисячі з них визнано інвалідамми. Близько ста учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, наші побратимів, немає серед живих. Схиляємо голови перед ними, хто ціною власного життя оплатив право на життя людства».
За самовідданий подвиг, героїзм та мужність, виявлені в екстремальних ситуаціях генерал Русин нагородив почесними грамотами та подяками працівників та пенсіонерів-ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Начальник УМВС пообіцяв що протягом року 50 чорнобильців отримають безкоштовні путівки на оздоровлення.
До присутніх звернувся настоятель храму Димитра Солунского отець Сергій. Він зазначив, що Господь ніколи не залишить тих, хто не жаліючи свого життя, поклав його на вівтар заради спасіння мільйонів людей. Адже немає більшої любові за ту, хто душу свою положить за ближнього свого.
На завершення заходів усі присутні пройнялись хвилюючими словами пісень про Чорнобильську трагедію у виконанні солістів оркестру УМВС.
Ірина Добровольська
СЗГ УМВС
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий