Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
21 ноября 2019
3,4 °C
пасмурно

статьи

У ЦЬОМУ РОЦІ МІСЬКА ВЛАДА ПОВНІСТЮ РОЗРАХУВАЛАСЬ ПО ФІНАНСОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАННЯХ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЗИКИ ПОПЕРЕДНІХ ПЕРІОДІВ
29 ноября 2012, 00:00
У ЦЬОМУ РОЦІ МІСЬКА ВЛАДА ПОВНІСТЮ РОЗРАХУВАЛАСЬ ПО ФІНАНСОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАННЯХ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЗИКИ ПОПЕРЕДНІХ ПЕРІОДІВ
У 2006 році Вінницька міська рада вперше застосувала для вирішення проблем розвитку міста такий сучасний фінансовий інструмент як муніципальні запозичення. Завдяки цьому тоді вдалось активізувати приведення до ладу доріг міста та вирішити ще ряд актуальних питань, пов’язаних із розвитком інфраструктури міста. Облігації внутрішніх запозичень міська рада випускала також в 2007 і у 2008 роках. Станом на кінець листопада 2012 року усі зобов’язання по внутрішній муніципальній позиці попередніх періодів повністю погашено.
Міські бюджети на сьогоднішній день постійно зустрічаються з проблемою недостатнього фінансування капітальних видатків на розвиток міст. Тим часом інфраструктурні проблеми у містах накопичуються. Щоб зупинити у Вінниці ускладнення ситуації у 2006 році Вінницька міська влада вперше залучила до бюджету розвитку додаткові кошти у вигляді запозичень у формі облігацій внутрішньої місцевої позики. Дві серії облігацій були розміщенні у 2007 році і одна – у 2008-му. На сьогоднішній день Вінниця чітко виконала усі свої фінансові зобов’язані, пов’язані з позикою. Жодної затримки по виплаті відсотків за облігаціями 2006-2008 років у міста не було. На ці цілі використовується менше 1% коштів міського бюджету (при допустимій нормі 10%, встановленій чинним законодавством). Заборгованість погашалась відповідно до визначеного графіку.
26 листопада 2012 року Вінницька міська рада повністю погасила облігації серії F, які були випущені у 2008 році на суму 10 мільйонів гривень. Їх погашення було заплановане на 2011 рік, але через об’єктивні причини виникла необхідність у реструктуризації боргу і продовженні терміну його виплати до грудня 2012 року.
Використання запозичень органами місцевого самоврядування чітко регулюється державою. Без погодження Міністерства фінансів України, яке оцінює доцільність запозичень і здатність муніципалітету виконати взяті на себе фінансові зобов’язання, випуск муніципальних облігацій неможливий. Міністерство також слідкує за цільовим використанням залучених коштів та вчасними розрахунками.
Як показує світовий досвід, в умовах ринкової економіки муніципальні запозичення є одним з ефективних механізмів, який дозволяє вирішувати нагальні проблеми міст. Наприклад, у США більше 60% муніципалітетів застосовують цей інструмент. Широко розповсюджений досвід залучення додаткових ресурсів для вирішення актуальних проблем місцевого розвитку і у країнах Європи. Досвід випуску муніципальних облігацій набув розповсюдження і в Україні, здебільшого починаючи з 2003 року. Серед міст, які уже мають такий досвід, - Бориспіль, Житомир, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Київ, Луганськ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Суми, Тернопіль, Харків, Черкаси та інші.
Позитивна кредитна історія міста Вінниці дозволяє і надалі використовувати механізм запозичень для якнайшвидшого вирішення найбільш нагальних проблем міського розвитку.
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий