Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
29 февраля 2020
4,0 °C
ясно

статьи

СУРОГАТНЕ МАТЕРИНСТВО В УКРАЇНІ
16 января 2014, 00:00
СУРОГАТНЕ МАТЕРИНСТВО В УКРАЇНІ

Питання материнства в Україні – неординарне, болюче й завжди викликає широкий резонанс.

Незважаючи на той факт, що на теренах нашої країни почастішали випадки, коли ще зовсім маленьких, новонароджених, грудних дітей знаходять на сміттєвих баках, покинутих на призволяще або підкинутих чужим сім’ям, в Україні глобальними темпами росте сурогатне материнство.

Сурогатне материнство – це допоміжна, репродуктивна технологія, при застосуванні якої, жінка добровільно погоджується завагітніти з метою виносити, народити біологічно чужу їй дитину, яка буде потім віддана на виховання іншим особам – генетичним батькам. Вони і будуть юридично вважатися батьками даної дитини, попри те, що її виносила і народила сурогатна мати.

Сурогатне материнство в Україні, зазначає сайт «surrogacy-ukraine.com.», повністю законне на території нашої держави. Таким чином, подружжя, яке дало згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій, має всі батьківські права і обов’язки відносно дітей, які народилися в результаті використання цих методик. Проте, варто зауважити, що сурогатне материнство заборонено законом в Австрії, Норвегії, Швеції, Італії, Швейцарії, Німеччині та деяких штатах Америки. Мусульмани, які передбачають чоловічу полігамію, схвалюють сурогатне материнство.

Дуже часто дівчата, заради привабливої їм ціни, готові виносити під серцем дитину для чиєїсь сімї. звичайно, варто наголосити на тому, що дуже часто це є виправданим кроком, особливо для тих, хто не може мати власних дітей. Але частішають випадки, коли сурогатне материнство стало привабливим способом заробітку. На сьогодні, це питання регулюється Сімейним Кодексом України. Сурогатною матір’ю може стати фізично і психічно здорова жінка, віком від 25 до 35 років. Сайт клініки «Bio Texcom» зазначає, що 70% відповідних процедур закінчуються успіхом.

За даними Української асоціації репродуктивної медицини (УАРМ), в Україні більше одного мільйона подружніх пар, які не можуть мати дітей. За словами спеціалістів, у нашій державі здійснюється 7 000 процедур ЕКЗ (екстракорпорального або штучного запліднення), сімсот з яких – за державний кошт.

Те, що на теренах нашої країни дуже сильного резонансу набуло сурогатне материнство, в принципі, це позитивний факт, але, здебільшого, фахівці не зауважують про те, що не дивлячись на це, у дитячих будинках та інтернатах залишаються чекати своєї невідомої долі сотні малюків. То чи правильно було запроваджувати в Україні сурогатне материнство? А як Ви вважаєте?

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий