Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 ноября 2019
-5,0 °C
облачно с прояснениями

статьи

ПРОБЛЕМИ ОДНОГО БУДИНКУ
08 мая 2012, 00:00
ПРОБЛЕМИ ОДНОГО БУДИНКУ

Для нашого суспільства не рідкість проблеми з водопостачанням, електрикою і навіть газопостачанням. Якщо для окраїн міста гаряча вода це розкіш, то у більшості будинків центральних районів з цим проблем майже немає.
А от що можна сказати про багатоповерхівку, яка будувалася як гуртожиток, але з часом перетворилася на «нібито звичайний» будинок. Один і можливо єдиний плюс такої забудови це велика площа кухні. А все інше це – суцільна нісенітниця, яка стосується усіх її систем. Під’їзд там лише один, але схожий на лабіринт, хто не завітає одразу заблукає
( поверхів цілих 9 а у ліфті лише 5 кнопок). Наприклад, натискаєш четверту кнопку, а їдеш на 7 поверх. Гаряча вода існує лише в теоретичних планах (хоча будинок був зданий в експлуатацію не більше 12 років тому). А холодної іноді доводиться чекати по два тижні! Отже, усім мешканцям довелося встановити за свої кошти бойлерні водонагрівачі (щоб бачити гарячу воду не лише в чайнику, а і в крані). Як наслідок - навантаження на електропроводку значно вище ніж вона була розрахована. Тому аварійна бригада Вінницьких електромереж в гостях буває дуже часто. Електрикам зазвичай довго доводиться спочатку шукати електрощитові цього будинку, а потім ще добрих дві години розбиратися у в суцільному хаосі дротів!

Тиск у водогоні бажає бути кращим ( відро води наповнюється приблизно за 15 -20 хвилин), для верхніх поверхів явище нормальної подачі води – це велика розкіш, яка трапляється лише в ночі. А для того, щоб зробити ранкові гігієнічні процедури, потрібно вставати на 20-30 хвилин раніше, аби встигнути застати хоч краплю води у крані! Напередодні свят або вихідних за звичним графіком має прорвати головну трубу, яка заходиться чомусь у підвалі сусідньої будівлі та ще й до всього поруч неї проведений електричний кабель високої напруги. З метою уникнення короткого замикання сусідній будинок змушений перекрити воду. В ЖЕК дзвонити безглузда справа, там щоразу чуєш одні й ті ж самі відповіді: «Ми нічого не знаємо( а слід було б дізнатися, це ж ваша робота! ), дзвоніть у Водоканал», або «Майстри вже працюють». Через два-три дні виникає питання: «А де працюють? Вони що адресу сплутали чи може заблукали??!» Адже ні в самому будинку, ні у підвалі біля пошкодженої труби, ані в радіусі п’ятисот метрів ними і «не пахло»! Коли ж через кілька тижнів такого «обезводнення» у мешканців терпець вривається остаточно, вони самі знаходять цих «горе-ремонтників» і ведуть до місця «аварії» мало не «під руки». На місці вже виявляється, що окрім зламаного молотка у «майстра» більше нічого немає і трубу, схожу на решето доводиться латати чим попало (у прямому значенні цього слова): в хід ідуть якісь витесані колики, дротики, ганчірки, мотузочки… Що ж стосується опалення, то грітися коло камінів чи газової плити доводиться аж до листопада. І це не лише тому що є певна заборгованість. 15 жовтня ще ні разу вчасно не вмикали опалення! Зазвичай десь у листопаді, як тільки випаде сніг, чи вдарять сильні морози, на кінець то у цей «відморожений» будинок потрапляє тепло. Проте у сонячні квітневі дні відкривається справжня баня з літнім пеклом – батареї ще залишаються гарячими!

А мешканці сумлінно терплять з року в рік всі негаразди недолугого будинку, марно сподіваючись на диво від ЖЕКа. Не усвідомлюючи, що «порятунок потопаючих - це справа рук самих потопаючих!»

Оксана Талимончик

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий