Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
15 ноября 2019
6,0 °C
облачно с прояснениями

статьи

ПРО ВЧИТЕЛЯ З ЛЮБОВ`Ю. ВІДЗНАЧЕНО У КВІТНІ НА КОНКУРСІ "ПРОБА ПЕРА"
18 апреля 2012, 00:00
ПРО ВЧИТЕЛЯ З ЛЮБОВ`Ю. ВІДЗНАЧЕНО У КВІТНІ НА КОНКУРСІ "ПРОБА ПЕРА"

Справжнім наставником і другом, вчителем і критиком у Миколаївській СЗШ І-ІІІ ст. Козятинського р-ну вважають учительку української мови і літератури та чеської мови Ларису Лановик.

Лариса Ярославівна з дитинства не на словах знала, що таке професія педагога, адже виросла у вчительській сім`ї з чудовими традиціями. Три покоління її рідних багато років життя віддали справі виховання підростаючого покоління. Після закінчення середньої школи спробувала обрати для себе іншу професію, але, як кажуть, від долі не втечеш. Те, що педагогіка – це дійсно її покликання, підтверджують роки сумлінної та творчої праці пані Лариси в стінах рідної школи. За свою понад 30-річну педагогічну діяльність Лариса Ярославівна виплекала багато вихованців, які досі пам’ятають її уроки, бесіди, спільні подорожі, вдячні їй за чуйність і людяність, доброту й увагу. Випускники з вдячністю і теплом згадують свою «класну маму», яка навчала бути справжніми людьми, самостійно приймати рішення, йти до поставленої мети, переборювати власну лінь. Самій Ларисі Ярославівні слово «лінощі» невідоме. Вона постійно знаходить нові ідеї та втілює їх у життя – у педагогіці й народній творчості.

П'ятнадцять років тому вона створила народний аматорський чеський фольклорно-етнографічний ансамбль «Студанка», який став справжнім оберегом самобутньої чеської культури у с. Миколаївці й в Україні. Запальні танці та душевні пісні у виконанні ансамблю зачаровували глядачів у різних куточках нашої держави. Лариса Ярославівна передає членам ансамблю те, що знає сама, разом вивчають щось нове, разом радіють перемогам і переживають негаразди. Завдяки пані Ларисі, колектив був запрошений на ІІ-ий та ІІІ-ій міжнародні фестивалі краян у Празі. Звідти діти привезли нагороди за призові місця та незабутні враження про гарне європейське місто та щирих людей.Для деяких це була не перша поїздка до Чехії. Вже протягом кількох років учні Миколаївської школи мали змогу влітку відпочити в оздоровчих та пізнавальних таборах цієї країни. Таку чудову нагоду діти отримали завдяки Ларисі Лановик та очолюваному нею культурно-освітньому товариству «Голендерські чехи». Лариса Ярославівна намагається познайомити учнів з перлинами чеського фольклору, з історією чеського поселення в Миколаївці. Цьому сприяє, створений руками пані Лариси та інших членів товариства, «Музей чеської культури та побуту».

Лариса Ярославівна – засновник молодіжного громадського об’єднання шкільних Євроклубів «Ми і Європа», прагне виховати дітей думаючими людьми, які зможуть працювати в цей непростий час задля власного кращого майбутнього і всієї України. У межах діяльності об’єднання – зустрічі з українськими та європейським політиками, однолітками з інших міст, які також прагнуть жити в європейській державі.Бути Учителем – це доля і покликання Лариси Лановик. Вона постійно в пошуку, переповнена ідеями, засіває душі зернами доброти і милосердя, вчить бути чесними і толерантними. Кожній дитині пані Лариса хоче передати світло знань, запалити в душах світло любові.

Юлія ФРІБЕР,
студентка 2 курсу, напряму підготовки «Журналістика»,

Вінницького педуніверситету

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий