Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
13 ноября 2019
12,0 °C
переменная облачность

статьи

ПРІОРИТЕТНА УВАГА - БАГАТОДІТНИМ РОДИНАМ
20 марта 2012, 00:00
ПРІОРИТЕТНА УВАГА - БАГАТОДІТНИМ РОДИНАМ

 

Найважливіше у житті людини - це сім’я, де дитина росте, пізнає навколишній світ, поступово стає дорослою. Саме сім’я формує цінності, орієнтири, котрі в подальшому визначають усе життя дитини.
Одним із основних напрямків діяльності нашого відділу є робота з багатодітними сім’ями, які зараз займають незначну частку від загальної загальної кількості в районі (5%) : станом на 16 лютого, їх — 394, де виховується 1388 дітей. Відділ у справах сім’ї та молоді працює над забезпеченням їх різними формами оздоровлення та відпочинку - різноманітними екскурсіями, поїздками до дитячих таборів Артек і Молода Гвардія, до Республіки Польща, до музеїв та виставок. А починаючи з 2011 року, окрім коштів з районного бюджету на придбання путівок дітям пільгових категорій, за співпраці з РДА кожна сільрада купує 1-2 путівки для дітей з багатодітних сімей, що проживають на території громади. Протягом 2011 року при злагодженій роботі відділів та служб району послугами з оздоровлення та відпочинку скористалися 90 % дітей з багатодітних сімей.
Зокрема, у липні 2011 року група дітей з Літинщини відпочивала у м. Вольштин Великопольського воєводства, що в Польщі, - 24 дитини ( 20 - з багатодітних сімей). Поїздку організовала РДА; відділ у справах сім’ї та молоді займався виготовленням для групи проїзних документів та відкриттям віз, а в червні організував роботу із сільрадами, залучив підприємства району та, завдяки залученим коштам, виготовив документи, придбав дітям одяг, надав дітям гроші для поїздки. 2012 рік не буде виключенням, тож у кінці минулого року всім сільським радам було направлено листи з проханням передбачити в місцевих бюджетах кошти для придбання влітку путівок до дитячих оздоровчих таборів та на виготовлення проїзних документів для поїздки до Польщі дітей з багатодітних сімей, що проживають на території сільської ради. Вже надійшла відповідь від 5 сільрад, де вже виділили кошти на придбання 13 путівок.Тож коли упродовж 5-10 лютого 2012 року в Конча-Заспі під Києвом за підтримки Фонду братів Кличків дітей з вадами слуху та зору обстежували 23 педіатри з Німеччини, на обстеження відправили 2 дітей з багатодітних сімей району, які безкоштовно отримали комплект слухових апаратів вартістю приблизно 30,0 тис.гривень і якісно підібрані окуляри.
Чималу частку сімей становлять неблагополучні. Робота з ними посідає чільне місце у діяльності відділів та служб райдержадміністрації. Задля їхнього обстеження постійно проводять виїзди працівники відділу у справах сім’ї та молоді, відділу освіти, служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та РВ УМВС. Здійснюється постійний нагляд за ними, соціальний супровід, для підтримки закріплено представників РДА, райради, сільрад. При підтримці влади такі сім’ї забезпечуються необхідними паливними матеріалами, будівельними, одягом та продуктами харчування. Задля допомоги багатодітним сім’ям, зокрема і неблагополучним, при РДА створено Дорадчий орган у справах жінок, сімей, дітей та молоді. На його засіданнях розглядають різноманітні питання, включно з питаннями насильства в сім’ї, допомоги багатодітним сім’ям в отриманні житла.
Окремим питанням зазначу забезпечення багатодітних сімей житлом та допомогу в працевлаштуванні дітей з таких сімей: у 2011 році трьом із них було надано допомогу в отриманні житла — будинки, що знаходились у власності територіальних громад, за рішенням сесії сільської ради передані у користування багатодітним сім’ям, зокрема і родині Заболотного Василя Григоровича, де виховують 11 дітей. Завдяки співпраці РДА, відділу у справах сім’ї та молоді з підриємствами та установами району дітям з багатодітних сімей надається допомога у працевлаштуванні на підприємства відповідно до отриманої освіти. Так,старшому сину з сім’ї Кульчицького Петра Васильовича ( с. Брусленів), де виховують 12 дітей, дали роботу на Південно-Західній залізниці. (Райдержадміністрація налагодила співпрацю з начальником Південно-Західної залізниці Кривопішиним Олексієм Мефодійовичем, депутатом Вінницької обласної ради).
У 2009 році при Спілці промисловців та підприємців району було створено Піклувальну раду, яка займається допомогою багатодітним, малозабезпеченим сім’ям та іншим пільговим категоріям дітей. При допомозі Піклувальної ради дітям купують необхідне шкільне приладдя, речі, батькам - продуктові набори.
Робота з багатодітними сім’ями була і буде залишатися приоритетним напрямком роботи відділу у справах сім’ї та молоді і надалі. Відділ і в подальшому буде працювати над вирішенням питань та проблем багатодітних сімей.

Іван Спридонюк,
начальник відділу у справах сім’ї та молоді Літинської РДА 

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий