Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
29 февраля 2020
4,0 °C
ясно

статьи

ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА...
12 июля 2012, 00:00
ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА...

Івана Купала — одне із найдавніших слов'янських свят. Традиційно обряди на Івана Купала пов'язані з водою, вогнем і папороттю.
Наші предки в цей день оперізувались перев'язами з квітів, на голову одягали вінки з трав, водили хороводи, співали пісень. Люди похилого віку за допомогою тертя сухих паличок добували «живий вогонь», розводили багаття, в середину яких ставили жердину з укріпленим на ньому палаючим колесом - символом сонця. Навколо вогнища завжди влаштовувалися народні гуляння, ігри.

Щорічно купальські забави на Вінниччині приваблюють все більше молоді. Чимало представників організацій, підприємств, установ прагнуть долучитися до цієї традиції та організовують святкове дійство.
Не залишився осторонь звісно ж, і жіночий клуб “Жемчужина”. Їм вдалося створити незрівнянну атмосферу свята для всієї родини на лоні природи — на базі відпочинку “Березино”. Святкування відбувалося в кращих українських традиціях. Усі запрошені отримали змогу відчути атмосферу древніх обрядів, вивчити етнічні традиції та отримати масу задоволення від якісного сімейного відпочинку. Особливого колориту дійству додавало і те, що у дрес-код свята були включені елементи українського народного одягу.

Святкування розпочалося о 8 годині вечора і тривало майже до ранку. Гостей за старовинною традицією радо зустрічали хлібом-сіллю. А веселі та запальні музики підіймали своїм співом та грою настрій з перших хвилин вечірки.
Розважали всіх присутніх на цьому святі і “ряжені”, цигани, мавки та інші народні персонажі що гармонійно наповнювали колоритну атмосферу українського свята. Всі охочі дівчата мали змогу взяти майстер-клас із плетіння та власноруч сплести купальський вінок. Крім того, кожен міг придбати вироби з лози та різноманітні сувеніри, виготовлені народними майстрами. А кухарі радо частували гостей свята смачними фірмовими стравами української кухні, більшість з яких готувалися на багатті.

Апогеєм цієї вечірки стало запалювання традиційних купальських вінків та пускання їх у воду. Мелодійні пісні з пливучого човна придавали цьому дійству незрівняного колориту. А яскраве фаєр-шоу, що відбувалось на протилежному березі, — незабутньої яскравості. До опівночі тривали запальні танці навколо багаття, бажаючі, як годиться, стрибали через вогонь. Родзинкою свята стала дискотека та розваги в басейні, які розпочались опівночі й тривали майже до ранку......

Але все добре, як завжди, закінчується. Не стало вийнятком і це святкове дійство. Залишились лише незабутні враження і бажання знову чудово розважитися на подібній вечірці, святкуючи свято Івана Купала наступного року.

Підготував Андрій Марусич,

член Молодіжної організації журналістів

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий