Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
12 декабря 2019
3,8 °C
ясно

статьи

НАТАЛІЯ ГЕТЦЕ ЗВІТУВАЛА ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
21 августа 2012, 00:00
НАТАЛІЯ ГЕТЦЕ ЗВІТУВАЛА ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

17 липня 2012 року відбулася 12 сесія обласної Ради 6 скликання. Одним із основних було питання про звіт постійної комісії з питань бюджету.
Про це депутатів інформувала голова комісії Наталія Гетце. За період з листопада 2010 року по червень 2012 року відбулося 48 засідань комісії, на яких розглянуто 337 питань, підтримано прийняття 33 обласних програм.

Наталія Миколаївна виділила 3 основних напрями діяльності комісії – питання бюджету, обласні програми та аналіз фінансової діяльності комунальних підприємств. Вона охарактеризувала деякі показники обласного бюджету на 2012 рік. За перше півріччя 2012 року доходи та видатки обласного бюджету становили близько 1,7 млрд.грн., що дорівнює річному бюджету 2009 року. З державного бюджету область отримала 524,4 млн.грн. дотацій та 809,8 млн.грн. Субвенцій. До загального фонду обласного бюджету надійшло 303,8 млн.грн. власних та закріплених доходів. План за перше півріччя 2012 року виконано на 105,2%, перевиконання становить 15 млн.грн. Левова частка суми перевиконання припадає на податок з доходів фізичних осіб – 14,2 млн.грн. Це вдалося досягнути завдяки налагодженню стабільної роботи підприємств області. Ріст промислового виробництва (за 5 місяців 2012 року) становить 109,2% проти цього періоду 2011 року. За даним показником область посідає 4 місце по Україні. Середньомісячна заробітна плата в області становить 2 277,79 грн., і зросла на 20% відносно 2011 року.

План надходжень на перше півріччя 2012 року перевиконано також за такими доходами: збір за спеціальне використання лісових ресурсів становить майже 2,3 млн.грн.; збір за спеціальне використання води – 4,5 млн.грн. Додаткові кошти отримано за рахунок збільшення об’єктів та бази оподаткування. Від діяльності комунальних підприємств до обласного бюджету понадпланово надійшло 335 тис.грн.

Комісія постійно здійснює моніторинг доходів та видатків обласного бюджету, аналізує стан фінансування галузей, використання коштів обласними установами та організаціями. Також знаходяться можливості, щоб спрямувати більше коштів на забезпечення соціальних потреб населення, розуміючи їх пріоритетність та важливість. Майже половина всіх видатків обласного бюджету припадає на галузь охорони здоров’я. За перше півріччя 2012 року з обласного бюджету спрямовано 247 млн.грн., що на 63 млн.грн. більше відповідного періоду 2011 року. В 2012 році на фінансування пілотного проекту реформування галузі охорони здоров’я передбачено 95 млн.грн., за перше півріччя виділено 11 млн.грн. Основні роботи заплановані на друге півріччя.

На галузь освіти за перше півріччя 2012 року спрямовано 198 млн.грн., з них 74 млн.грн. передбачено на фінансування профтехосвіти. На соціальне забезпечення за 6 місяців 2012 року з обласного бюджету виділено 32,2 млн.грн., що на 2,3 млн.грн. більше попереднього року.

Проаналізувавши стан соціально значимих галузей, можна констатувати, що зарплата виплачується вчасно і в повному обсязі, розрахунки за енергоносії за перше півріччя проведено відповідно до виставлених рахунків. Тобто, ситуація є стабільною та контрольованою обласною владою. Звичайно, грошей не вистачає на забезпечення усіх потреб, але область нарощує виробництво, обласні установи працюють стабільно, реалізуються масштабні проекти. Комісія за підтримки керівництва області робить все можливе для вчасного проведення всіх видатків та отримання додаткових коштів до бюджету”, – зазначила Наталія Гетце. Голова комісії також звернула увагу, що на головній сторінці сайту обласної Ради в розділі „Новини” створено рубрику „Бюджет 2012”, де можна ознайомитись з рішенням про обласний бюджет, змінами до нього та іншою аналітичною інформацією.

У 2012 році на реалізацію обласних програм передбачено 124,7 млн. грн. Станом на 1 липня 2012 року найбільше профінансовано програм, спрямованих на збереження здоров’я населення та покращення якості надання медичної допомоги, будівництво та реконструкцію доріг області тощо. Вперше за 10 років було відновлено польоти санітарної авіації комунальним підприємством „Аеропорт Вінниця”. Аналізуючи стан фінансування обласних програм за період 2010 по 2012 роки, голова комісії звернула увагу на позитивну тенденцію щодо зменшення кількості обласних програм та значного збільшення обсягів їх фінансування.

Третім з основних напрямів роботи комісії є моніторинг фінансової діяльності комунальних підприємств. Комісія з питань бюджету розглядає фінансові плани комунальних підприємств та звіти про їх виконання. Крім того ініційовано внесення змін до існуючого порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів. Було прийнято дві суттєві зміни – впровадження фінансових планів дочірніх підприємств, що зумовлено великою кількістю збиткових серед них, та розроблено структуровану пояснювальну записку, яка передбачає ґрунтовний аналіз доходів та видатків, показників результативності та продуктивності підприємства. „Започатковуючи ці зміни, ми також ставили за мету пробудити ініціативу керівників підприємств та підвищити їхню відповідальність за результати власного керівництва. Час показав, що це було правильне рішення. Тому, що дочірні підприємства навчились аналізувати свої фінансові показники, почали фахово планувати свою діяльність. Вже сьогодні можна констатувати, що результат є, зокрема фінансовий. За перше півріччя 2012 року до обласного бюджету надійшло 982 тис.грн. податку на прибуток та 359 тис. грн. частини чистого прибутку. Основними завданнями є підвищення якості послуг для населення, розширення фінансової самостійності підприємств, посилення їх зацікавленості в кінцевих результатах. Ми прагнемо, щоб наші комунальні підприємства навчились працювати в ринкових умовах, стали ефективними та успішними. Я переконана, що спільними зусиллями всіх постійних комісій обласної Ради ми цього досягнемо”, – зауважила голова комісії.

Підбиваючи підсумки аналізу програм, було зазначено, що існуючий підхід до розроблення обласних цільових програм та виконання запланованих ними заходів є незбалансованим і як наслідок — неефективним. Тому, комісією було запропоновано об’єднати галузеві програми у комплексні, в обов’язковому порядку щороку на сесіях обласної Ради заслуховувати питання про хід виконання програм, що фінансуються з обласного бюджету, включити у паспорт програми результативні показники, як критерії доцільності спрямування коштів на ті чи інші заходи та вдосконалити порядок розроблення обласних програм, моніторингу та звітності. На думку голови комісії, впровадження вищезазначених заходів змінить формальний характер багатьох програм на дієвий механізм вирішення соціально-економічних завдань області.

На завершення доповіді Наталія Гетце, від імені членів комісії та від себе особисто, подякувала всім за плідну та ефективну співпрацю, зокрема облдержадміністрації та її управлінням. Нагадала, що комісія відкрита до співпраці з депутатами обласної Ради, з обласною державною адміністрацією, її управліннями та усіма громадянами.

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий