Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
20 ноября 2019
6,0 °C
пасмурно

статьи

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ НЕ БАЧИТЬ ПРИЧИН ДЛЯ РІЗКИХ КУРСОВИХ КОЛИВАНЬ
23 июля 2012, 00:00
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ НЕ БАЧИТЬ ПРИЧИН ДЛЯ РІЗКИХ КУРСОВИХ КОЛИВАНЬ

Керівник Групи радників Голови Національного банку України Валерій Литвицький під час інформаційної зустрічі з представниками засобів масової інформації на тему “Статистичні продукти Національного банку: можливості для користувачів”, що відбулась у Національному банку України в липня 2012, заявив, що причин для різких курсових коливань немає.

Коментуючи заяви деяких експертів та аналітиків щодо можливої девальвації національної валюти, Валерій Литвицький наголосив: “Ці девальваційні прогнози необґрунтовані, а інколи і спекулятивні. Очікування падіння гривні та зростання долара після виборів не мають під собою фундаментальних підстав”. Якщо очікування експертів такі, що політика центрального банку орієнтується на якісь дати, пов’язані з політичними циклами, то це або несвідоме, помилкове формулювання думки, або свідома спроба розгойдати ринок і на спекулятивних операціях заробити якісь грошові ресурси. Заяви про те, що центральний банк використовує якісь дати, є політичними, а не економічними. Ці люди просто формують девальваційні очікування. Коли реагує валюта – реагують ціни, коли реагують ціни – політики на цьому заробляють. Сьогодні, на жаль, деякі люди не розуміють того, що штучно спровокована такими заявами девальвація і пов’язане з цим панічне скуповування іноземної валюти призводять до прискорення інфляції, подорожчання вартості інвестицій, кредитів тощо.

Керівник Групи радників Голови Національного банку України запевнив, що гривня залишатиметься стабільною, адже в Україні сьогодні немає відпливу капіталу, позитивний платіжний баланс і рекордно низька інфляція.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий