Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
30 мая 2020
11,6 °C
дождь

статьи

Юридичні питання
ЕКОНОМИМО НЕ ДИВЛЯЧИСЬ НА НЕБЕЗПЕКУ
12 апреля 2013, 00:00
ЕКОНОМИМО НЕ ДИВЛЯЧИСЬ НА НЕБЕЗПЕКУ

Як можна економити електроенергію і, при цьому, не зменшувати її повсякденне використання? Не таке вже й складне запитання, скажуть вам прихильники енергозберігаючих (а точніше люмінесцентних) ламп. А чи знаєте ви всі переваги та недоліки такого виду освітлення? Розпочнемо, як завжди, з плюсів:
1. Споживання електроенергії менше — світла більше. Лампа розжарювання потужністю 100 Вт має світловіддачу 100-150 люмен, а світловіддача енергозберігаючої лампи потужністю 20 Вт складає 1100-2000 люмен - різниця очевидна.
2. Довший термін використання. Люмінесцентна зазвичай працює у 8-10 разів довше лампи розжарювання.
3. Під час роботи температура енергозберігаючої лампи не перевищує 60 °С, а лампи розжарювання 95 °С
4. Освітлення від енергозберігаючої лампи буває декількох відтінків: тепле денне світло (аналогічне за кольором освітлення до ламп розжарювання), денне світло і холодне денне світло.
5. Відсутнє мерехтіння (стробоскопічний ефект), стабільність освітлення забезпечується електронним баластом лампи.
6. Заводська гарантія від виробника на кожну енергозберігаючу лампу.
А тепер про мінуси енергозберігаючих ламп:
1. Висока ціна. Одна люмінесцентна лампочка коштує, в залежності від потужності, у 5-10 разів дорожче лампи розжарювання.
2. Термін справної роботи компактних люмінесцентних ламп залежить від частоти вмикання і вимикання живлення – чим частіше клацати вимикачем, тим швидше лампа вийде з ладу.
3. Такі лампи протипоказані людям, які мають хвороби шкіри та епілепсію.
4.Енергозберігаюча лампа містить пари ртуті, які є отруйними для людей. При пошкодженні лампи необхідно кількагодинне провітрювання приміщення та вологе прибирання розчином марганцю. Якщо ж розбито кілька ламп одразу потрібно викликати фахівців МНС для проведення демеркуризації приміщення.
5. Використані лампи не можна викидати разом зі звичайним побутовим сміттям. У будь-якому місті мають бути пункти прийому таких ламп. (Поцікавтесь чи є вони у нашому місті?)
Заощаджувати електроенергію можна по-різному. Існують також і світлодіодні лампи, які також є енергозберігаючими, але в яких не міститься небезпечна ртуть. Тому, вирішувати вам!

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий