Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
05 марта 2024
9,1 °C
переменная облачность

статьи

ДОГОВІР МІЖ БАТЬКАМИ ПРО СПЛАТУ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ
28 сентября 2015, 00:00
ДОГОВІР МІЖ БАТЬКАМИ ПРО СПЛАТУ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ
    Найчастіше батьки самостійно визначають розмір, порядок і форму надання утримання своїм неповнолітнім дітям. Однак, якщо подружнє життя не склалося, аліменти на утримання зазвичай присуджуються судом. Та Сімейний кодекс надає можливість батькам узгодити питання надання аліментів на утримання дитини без втручання суду шляхом укладання договору про сплату аліментів.
    У статті 189 Сімейного кодексу передбачено, що батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, в якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені Сімейним кодексом. Договір укладається у письмовій формі та нотаріально посвідчується. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
     Договори про сплату аліментів на дитину можуть встановлювати виплати аліментів у частці від заробітку (доходу) платника; виплату аліментів у твердій грошовій сумі, про погашення заборгованості за минулий час, тощо.
     Мінімальний розмір аліментів у договорі має встановлюватися не менше ніж 30 відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Так, мінімальний розмір аліментів з 1 січня 2015 року: для дітей віком до 6 років: 309,60 гривень, від 6 до 18 років – 385,80 гривень;  з 1 грудня 2015 року – 350,10 гривень та 436,50 гривень відповідно.
      Якщо ж розмір аліментів визначається у твердій грошовій сумі – то він підлягає індексації відповідно до закону.
     Щодо переліку документів, які необхідні для посвідчення даного договору, то їх мінімум: паспорти сторін, довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків, свідоцтво про народження дитини.
Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий