Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
29 февраля 2020
4,0 °C
ясно

статьи

ДЛЯ КОГО СНІГ..., А ДЛЯ КОГО ГРОШІ...
20 января 2014, 00:00
ДЛЯ КОГО СНІГ..., А ДЛЯ КОГО ГРОШІ...

Надворі січень місяць, за вікном мороз та сніг, а це значить, що для наших комунальників «несподівано» наступила зима. Бо для них завжди несподіваним є дощ влітку та сніг зимою.

Тому люди повинні взимку буквально продиратись через снігові замети на дорогах і падати на тротуарах через не посипану кригу. Ми вже так звикли до цього «наплювательського» ставлення до своєї роботи працівників ЖКХ, що навіть не задумуємось що все може бути інакше.

Так, ще в 1997 р. Держстандартом України був прийнятий “ДСТУ 3587-97”, і саме з його нормами я і хочу вас ознайомити. За ним, снігоочищення вулиць і доріг, населених пунктів після закінчення снігопаду або завірюхи повинна провадитися в терміни: центральних -4 години, другорядних - 5 годин і бічних провулків - 6 годин. А повне снігоочищення на автомобільних дорогах загального користування не повинно перевищувати 8 годин.

До речі, навіть під час снігопадів не допускається формування снігових валів: на автомобільних дорогах (перехрещеннях усіх доріг в одному рівні та на залізничних переїздах в зоні трикутника видимості, ближче ніж 6 м від наземних пішохідних переходів; на ділянках доріг, обладнаних дорожніми огородженнями, парапетами або підвищеним бордюром; на тротуарах і пішохідних доріжках; на зупиночних і посадочних площадках маршрутних транспортних засобів; в місцях виїзду з прилеглих територій), та на вулично-шляховій мережі (перехрестях; пішохідних переходах на довжину, що дорівнює ширині переходів, але не менше ніж 5 м.; на зупинках маршрутних транспортних засобів на довжину не менше ніж 45 м. і 65 м.; відповідно для одиноких і спарених тролейбусів або автобусів, у тому числі на довжину не менше ніж 10 м у напрямку руху після установленого дорожнього знаку, що позначає місце зупинки маршрутних транспортних засобів; на трамвайному полотні, в місцях в'їзду у двори і на внутрішньоквартальні території; на решітках дощоприймальних колодязів).

Щодо ліквідації зимової слизькості в результаті оброблення дорожнього покриття вулиць і доріг населених пунктів протиковзними матеріалами і сумішами повинна відповідати: 6 - 15градусів це 200 г/м² суміші; 15 - 35 градусів - 400 г/м² суміші. Самі ж роботи з усунення зимової слизькості на автомобільних дорогах повинні проводитися у такій послідовності: наземні пішохідні переходи, затяжні підйоми і спуски, криві малого радіуса або їх сполучення в плані та поздовжньому профілі, ділянки доріг із незабезпеченою видимістю у плані та поздовжньому профілі, штучні споруди із звуженою проїзною частиною, криві в плані з відсутністю віражу, майданчики зупинок маршрутних транспортних засобів, майданчики для короткочасної зупинки маршрутних транспортних засобів, що безпосередньо прилягають до проїзної частини доріг, місця злиття, переплетення і розгалуження транспортних потоків, інші ділянки доріг державного значення.

Ну що, це переконало вас у тому, що ви живете в європейській країні? Ні, так я скажу навіть більше, ви за все це платите своїми податками. А те, що комунальники не виконують свою роботу - швидше ваша вина. Бо вони завжди будуть ледачими, хамовитими і злодійкуватими допоки їх жорстко і в рамках закону не поставлять на місце. Нехай ви та ваші родичі по черзі дзвонять на гарячі лінії, пишуть скарги (краще колективні). І коли буде замість 10-ти звернень 1000, коли пенсіонери зі скаргами окупують черги у ЖКХ та міськрадах та судах, прийде правильне та вчасне виконання цих Держстандартів. А якщо вам бракує досвіду чи сміливості, звертайтесь до газет та телебачення - вони обов'язково допоможуть.

Та пам'ятайте, ваше тихе, мовчазне обурення є гучним закликом до бездіяльності та крадіжок чиновників усіх рангів.

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий