Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
22 октября 2019
16,0 °C
ясно

статьи

ДІЛОВІ ОЧІКУВАННЯ В ЧЕТВЕРТОМУ КВАРТАЛІ
18 декабря 2012, 00:00
ДІЛОВІ ОЧІКУВАННЯ В ЧЕТВЕРТОМУ КВАРТАЛІ

Національнй банк України провів чергове щоквартальне опитування керівників підприємств про оцінку поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в Україні. В опитуванні взяли участь 1201 підприємство з усіх регіонів країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

За словами директора Генерального економічного департаменту Олександра Петрика, результати останнього опитування свідчать, що інфляційні очікування керівників підприємств залишилися на рівні попереднього кварталу і є найнижчими за весь період здійснення опитувань. Основним фактором, який обумовлюватиме підвищення споживчих цін, респонденти продовжують називати зростання витрат на виробництво. Крім того, більше половини респондентів (54,7%) вважають, що обсяги виробництва в Україні залишаться незмінними.

Оцінки респондентів щодо поточної бізнесактивності та перспектив на наступні 12 місяців були впевнено позитивними. Зокрема, респонденти покращили оцінки поточного фінансово-економічного стану своїх підприємств та очікують зростання економічної активності, найбільше щодо збільшення загальних обсягів реалізації та покращення фінансово-економічного стану підприємств. Індекс ділових очікувань становив 115,1%, що є свідченням очікування пожвавлення економічної активності в наступні 12 місяців. Респонденти прогнозують покращення фінансово-економічного стану своїх підприємств, збільшення обсягів реалізації виробленої продукції та інвестиційних видатків, а також зростання кількості працівників на своїх підприємствах у майбутньому.

Зростання виробничих витрат продовжиться нижчими темпами. Серед основних факторів, що обумовлюють зростання вихідних цін, називають подорожчання енергоносіїв (63,9% відповідей) та сировини і матеріалів (62,5%). Знизилися оцінки впливу рівня процентної ставки за кредитами, податкового тиску, цін на світових ринках та конкуренції з іноземними виробниками. Потреба в позикових коштах зростатиме. Частка підприємств, які планують брати банківські кредити, збереглася на рівні минулого кварталу. Серед них зросла і залишається найбільшою частка тих, що планують брати банківські кредити в гривнях. Частка підприємців, які скаржаться на проблеми зі своєчасним та повним проведенням операцій із коштами, розміщеними на банківських рахунках, знизилася до найнижчого рівня за час проведення опитувань і становила 2,9% порівняно з 4,1% у попередньому кварталі. Таким чином, бізнес оптимістично налаштований і очікує пожвавлення економічної активності в наступні 12 місяців.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий