Справочник твоего города
это бесплатно и эффективно!
Рус
09 декабря 2019
3,0 °C
пасмурно

статьи

ЦІНОВА ДИНАМІКА 2012 РОКУ СВІДЧИТЬ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ СТАБІЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
14 декабря 2012, 00:00
ЦІНОВА ДИНАМІКА 2012 РОКУ СВІДЧИТЬ ПРО ЗБЕРЕЖЕННЯ СТАБІЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Аналіз інфляції цього року свідчить про продовження збереження цінової динаміки, яке можна визначити як цінову стабільність”, – повідомив директор Генерального економічного департаменту Олександр Петрик.

У річному вимірі індекс споживчих цін залишається на нульовому рівні, а показники інфляції перебувають на близькому до нуля рівні вже понад рік. Вагомим чинником такої динаміки є зменшення на 0,2% цін на продовольчі товари, адже їх питома вага перевищує 50% у загальному споживчому кошику і має вирішальний вплив на рівень цін. Таким чином, висока пропозиція продовольчих товарів стала основним фактором утримання інфляції на низькому рівні. Також на рівень цін у жовтні вплинуло незначне зростання (на 0,1%) цін на комунальні послуги. Крім того, у зв’язку зі збільшенням в III кварталі вартості нафти у жовтні на 0,9% зросли ціни на паливо.

Завдяки стабільності курсу та низькому рівневі цін, зокрема низькій інфляції в країнах – основних торговельних партнерах, базова інфляція зросла лише на 0,1%. Значною мірою така динаміка продовжує обумовлюватись як ефектами від зменшення цін на сирі продукти харчування, так і зниженням імпортованої інфляції. У поточному році на цінову динаміку в нашій країні значно впливають ціни на світових ринках, оскільки Україна має відкриту економіку і, як наслідок, є залежною від них.

Отже, стагнація та відповідне зниження цін в єврозоні безпосередньо впливають на ціноутворення в Україні. Зокрема, зниження цін на світових ринках промислових та сировинних товарів продовжує чинити тиск на ціни виробників: їх зростання уповільнилося до 0,6%.

Сергій Ярмоленко,

експерт Департаменту економічного аналізу НБУ

Комментарии: 0
Добавить комментарий

Добавить комментарий