Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
25 січня 2022
-7,6 °C
небольшой снег

Афіша

Викрадачі минулого. Врятовані та знищені пам’ятки археології

Викрадачі минулого. Врятовані та знищені пам’ятки археології

Дата
28 листопада
Місце 
Вінницький обласний краєзнавчий музей

28 листопада о 15:00 у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка «Викрадачі минулого. Врятовані та знищені пам’ятки археології». Пограбування пам’яток археології в Україні набуло масштабів гуманітарної катастрофи. Привернути увагу до цієї проблеми – основна мета авторів експозиції.

 

Відвідувачі зможуть побачити унікальні старовинні речі, які назавжди замовкли для науковців, оскільки з різних причин були вирвані з історичного контексту. Виставка розповідає про зухвалі пограбування та епізоди знищення давніх поселень і могильників на території Вінницької області. Противагою мовчазним артефактам, на виставці представлені найяскравіші відкриття професійних археологів. Отримати інформацію про суспільство, побут і духовний світ загадкової трипільської культури IV-III тис. до н. е. дозволили багаторічні дослідження поселень біля сіл Кліщів та Ворошилівка Тиврівського району.

Загадковий духовний світ кочівників доби ранньої бронзи розкривають дослідження давніх курганів. На виставці представлені результати роботи українсько-польських експедицій 2011 і 2014 рр. на території Ямпільського району. Створені на основі знахідок графічні реконструкції дозволяють побачити, як виглядав похований біля с. Придністрянське «велетень» та жінка з татуюваннями на руках, чиє поховання відкрили біля с. Пороги. Науковим відкриттям світового рівня залишається комплекс сарматського царя, досліджений у 1984 р. в одному із порозьких курганів. Наші знання про сарматську добу в Україні могли б істотно збідніти, якби цю унікальну пам’ятку пограбували скарбошукачі. Проте чимало невідновної інформації та безцінних реліквій ми втрачаємо через грабіжницькі розкопки курганів.

Нову інформацію щодо поховального обряду черняхівської культури дозволили отримати рятівні та охоронні розкопки останніх років. На виставці експонуються матеріали із частково зруйнованого могильника поблизу с. Животівка Оратівського району, та могильника біля с. Попівка Липовецького району, якому загрожувало пошкодження через прокладання газопроводу.

 

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар