Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 травня 2022
14,0 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Зникли змії: на Вінниччині оселилась рідкісна для нашого регіону сіра чапля
12 жовтня 2021, 15:03
Зникли змії: на Вінниччині оселилась рідкісна для нашого регіону сіра чапля

Місцевий житель Крижополя, що на Вінниччині, помітив біля своїх ставків рідкісну для нашого регіону сіру чаплю. Як розповів нашій редакції Ігор Садовий, птах оселився від початку цього літа. Й досі не відлетів. За той час, як живе там, у навколишній території зникли змії.

«Три роки тому у нас було дуже багато змій. І вужі, і мідянки, й навіть, гадюки. А от коли оселилась чапля - зникли. Частіше всього чаплю можна побачити на південній частині Крижополя. У басейнах недобудованого м’ясокомбінату. Часто полює у водоймі на території сирзаводу та у мене в ставочку. Окрім змій, ще їсть гризунів», - зауважує пан Ігор.

Садовий також каже, що подібну чаплю побачив у своєму житті вперше та почав дізнаватися про природу її існування.

«Дізнався, що найбільші колонії існують в долинах Дніпра, Дунаю та Дністра. Великі колонії також виявлено на території Кременецько району недалеко від ставів в селі Іква — в лісопосадці за перехрестям дороги на Великі Бережці (Божу гору) та дороги на Джерело святої Анни (територія національного природного парку «Кременецькі гори»), та заповіднику Розточчя (Янівський став, орнітологічний заказник «Янівські чаплі»). Можливо, у нас оселилася пара сірих чапель. Але виводку не бачив», - зауважує він.

Ігор Садовий намагався сфотографувати чи відзняти на відео сіру чаплю, але це важко зробити через те, що ці птахи дуже полохливі.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар