Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
07 липня 2022
15,0 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
"Збагачуємо мовлення, вивчаємо історію та етикет", — у Вінниці безкоштовно навчають української
10 червня 2022, 14:45
"Збагачуємо мовлення, вивчаємо історію та етикет", — у Вінниці безкоштовно навчають української

У Вінниці відкрили безкоштовні курси української мови. Проєкт "Вільна українська" ініціював міський департамент освіти. Долучитися можуть як дорослі, так і діти. Про це Суспільному розповіла кураторка Антоніна Пастушенко.

Наразі зареєструвалися 205 учасників, 26 з яких — підлітки.

"Курси відбуваються на базі 8 комунальних закладів. До викладання залучені філологи, 49 педагогів, які проводять заняття, пропонують різні форми роботи, аби був результат", — розповідає Антоніна Пастушенко.

Укараїнську для відвідувачів викладають вчителі міських ліцеїв. Викладачка Ольга Федаш розповідає, що на заняттях намагається давати більше розмовних вправ. Вивчають історію та розвиток української мови, мовленнєвий етикет. На третьому занятті вивчали фразеологізми.

"Ми збагачуємо мовлення, вчимо історію та розвиток, мовленнєвий етикет, також пригадали певні лексичні формули, запозичені слова і виконували вправи", — каже Ольга Федаш.

колодій курси

Стартували курси на цьому тижні. Переселенка з Херсона Альона розповідає, все життя розмовляла російською. У Вінниці вже третій місяць.

"Як тільки побачила, одразу зареєструвалась. Хочу вільно розмовляти українською мовою, бо я не дуже гарно нею володію. Дуже цікаво, нам задають домашнє завдання, за 5 клас, щось трохи памʼятаю, не все так погано", — говорить Альона.

Покращити рівень української 15-річний син Альони Альберт. Каже, з друзями спілкується переважно російською.

"Хотів би розмовляти українською мовою, адже вона гарна і милозвучна. Одна з найкращих мов у світі", — каже Альберт.

колодій курси

Заняття відбуваються тричі на тиждень. Проєкт "Вільна українська" у Вінниці триватиме до кінця липня.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар