Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
02 березня 2021
6,8 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
Замість 90 копійок за кіловат буде компенсація. Хто може її отримати?
02 лютого 2021, 13:57
Замість 90 копійок за кіловат буде компенсація. Хто може її отримати?

Кабмін затвердив рішення про виплати компенсацій через скасування пільгових тарифів на електроенергію.  Їх будуть отримувати, переважно, власники електрокотлів в приватних будинках та квартирах.  Щоправда, урядовці прописали і обмеження, через які інші споживачі залишаться без нової державної виплати. Кабінет Міністрів затвердив порядок компенсації для людей, які використовують електроопалення. Порядок і процедура виплат регулюється постановою уряду № 64 від від 1 лютого 2021 року. — Така компенсація буде нараховуватися автоматично (на особові рахунки споживачів). Жодних довідок чи заяв писати не треба, —  зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, «компенсації будуть виплачуватися людям, домівки яких обладнані електроопалювальними установками й у яких будинки не газифіковані або не мають централізованого теплопостачання».

Також компенсації будуть виплачені багатодітним, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу. Загалом це понад 600 тисяч українських родин. З державного бюджету візьмуть на ці виплати 1,4 мільярда гривень. Особливості програми З тексту постанови дізналися нюанси програми компенсацій за електроопалення. Отже, урядовці визначили, що на знижку по електроенергії мають право певні категорії споживачів. А саме: населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижену ціну;  населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижену ціну;  багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Кошти з компенсації, якщо порівнювати з монетизовною субсидією, не даватимуть «на руки» споживачам. Їх перерахують напряму енергопостачальникам — в нашому випадку, це «Енера Вінниця». Ми надіслали запит до товариства «Енера Вінниця» з проханням розповісти як споживачі з електрокотлами будуть знати про нараховану компенсацію та скільки у Вінницькій області її зможуть отримати. Проте на момент публікації матеріалу відповідь ще не отримали. Водночас з порядку, затвердженого Кабміном, дізналися, що компенсацію виплачуватимуть щомісяця, протягом першого кварталу 2021 року. Виходить, що ці виплати покриють здорожчання електроенергії за січень, лютий та березень. Розмір виплат — це різниця між фіксованою ціною для населення (з 1 січня — 1,68 грн за кВт) та скасованим раніше пільговим тарифом (90 копійок з кВт). При цьому компенсацію можна отримати на обсяг спожитої електроенергії до 3000 кіловат-годин на місяць. Багатодітні, прийомні сім’ї та люди, що живуть в будинках сімейного типу, не матимуть такого обмеження: компенсацію отримають за всю електроенергію, спожиту протягом місяця. Компенсації за котли будуть нараховувати тим споживачам, які не отримують житлову субсидію. Водночас кошти нової виплати не будуть враховувати у сукупний дохід сім’ї для обрахунку всіх видів соціальної допомоги.

Що було раніше На засіданні уряду, 28 грудня, змінили тариф на електроенергію для населення. Постанову №1325 від 28 грудня 2020 року ухвалили без зауважень. Уряд запровадив єдиний фіксований тариф для побутових споживачів у розмірі 1,68 грн/кВт-год. (із ПДВ). Тарифи на багатозонні лічильники продовжують діяти. Пільговий тариф, у розмірі 0,9 грн/кВт-год. за перші 100 кВт-год. місячного споживання, скасований. Також державний Регулятор (НКРЕКП) постановою №15 від 6 січня 2021 року скасував пільгові тарифи на електроенергію для населення, що проживає у будинках з електроопаленням.  Раніше такі споживачі з 1 жовтня до 31 квітня включно оплачували електроенергію за ціною 0,9 грн/кВт-год. в обсязі споживання до 3000 кВт-год. за місяць та 1,68 грн/кВт-год. - понад 3000 кВт-год.

Багатодітні, прийомні сім’ї та родини у дитячих будинках сімейного типу платили 90 копійок за кіловат незалежно від обсягу спожитої електроенергії. PROMO CONTENT Цветы в желе выглядят как живые, но присмотритесь! 00:00 / 03:05 Learn more Skip Єдина ціна для побутових споживачів діятиме з 1 січня до 31 березня. Якою стане вартість електрики з 1 квітня наразі невідомо. Зниження ціни газу побачимо в березні З 1 лютого діє гранична ціна на газ — 6,99 грн за куб на місяць. Уряд вирішив, що газ за такою ціною повинні продавати побутовим споживачам та членам об’єднання співвласників багатоповерхівок (ОСББ). Рішення діятиме до кінця березня.

При цьому воно не стосується споживачів, які замовили газ на рік чи на зиму за літньою ціною на рівні 4-5 гривень за куб. Водночас вісім з півсотні постачальників встановили ціну нижче граничної. Зокрема, компанія Megawatt запропонувала ціну 6,79 грн, ГК «Нафтогаз України» — 6,86 грн, «Агросинтез Трейдінг» — 6,88 грн, «Енергетичнi ресурси України», а також «Газпромпостач» — 6,9 грн, «Газ Ап» — 6,94 грн, «Волиньелектро Збут» — 6,97 грн, а ETG.UA — 6,98 грн за кубометр. Проте зниження вартості газу побачимо в березні — коли прийдуть платіжки за лютий.  В. о міністра енергетики Юрій Вітренко сказав, що існуючі механізми не давали змогу знизити тариф на газ «заднім числом», оскільки активно це питання почало розглядатися вже після того, як постачальники встановили свої тарифи на січень. «Вінницягаз збут» встановив ціну на лютий на рівні 6,99 грн за куб. В платіжках за січень буде тариф 9,89 грн за куб.


 

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар