Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
22 вересня 2021
7,2 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
З мощами Папи Римського: центром Вінниці пройшла масова хода монахів та черниць. ФОТОРЕПОРТАЖ
24 лютого 2020, 13:36
З мощами Папи Римського: центром Вінниці пройшла масова хода монахів та черниць. ФОТОРЕПОРТАЖ

Така хода греко-католиків відбулась у Вінниці вперше і стала частиною прощі чернецтва, приуроченої до століття з дня народження Папи Івана Павла ІІ та Дня монашества. Присвячений захід був “місійним завданням богопосвячених осіб”, зокрема, монахів.

Так, перед ходою віряни та духовенство мали утреню та літургію в храмі Покрови Пресвятої Богородиці на вулиці Київській. Цікаво, що там владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архієпархії УГКЦ, згадав, зокрема, проблеми миру на фронті, гендерної політики, міжлюдських стосунків та закликав українців “любитися”. Під кінець богослужіння всі помолились за Україну.

Після літургії всі гості храму вишикувались у колону, яку очолили близько 250 монахинь з різних областей України, зокрема, Київської, Харківської, Одеської та Чернівецької. Перед ними несли мощі вже згаданого Папи Івана Павла ІІ, які, за словами священників, постійно перебувають у храмі на вулиці Київській.

За ними вишикувались близько 50 монахів та кілька десятків представників духовенства. У “хвості” колони стали до 200 християнських вірян. Варто зазначити, що до прощі долучились не лише представники УГКЦ, але й інших конфесій, зокрема, римо-католики.

Цим складом, в супроводі поліції, колона рушила ходою до храму Святої Діви Марії Ангельської на вулиці Соборній, де стоїть пам’ятник Івану Павлу ІІ. Та попри, здавалося б, невелику відстань між храмами, власне хода тривала кілька десятків хвилин.

В процесі представники різних монастирів, час від часу зупиняючись, через гучномовці з мікрофонами розповідали про своїх братів та сестер, місію, а також почергово співали релігійних пісень. Наприклад, єзуїти розповіли, що колись їхній монастир був у Вінниці, а саме – в будівлі, де зараз розташований обласний архів.

Зрештою, поклавши квіти до ніг пам’ятника Папі, вже в римо-католицькому храмі парафіяни на чолі з владикою Михайлом Бубнієм, головою патріаршої комісії в справах монашества УГКЦ, помолились до святого Івана Павла ІІ, “аби він випросив покликання до богопосвяченого життя, а також дав відвагу богопосвяченим особам проповідувати на місійних теренах”.

В процесі проповіді в храмі владика Михайло згадав також героїв Небесної Сотні, протиставляючи їх людям, які підбурюють суспільство. Так, він засудив “теплу” зустріч деякими нашими співгромадянами українців, які перебували в Китаї, та назвав це ознакою вразливості та загнаності суспільства.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар