Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
06 травня 2021
12,7 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
ЮНА СПІВАЧКА З КОЗЯТИНЩИНА, ЯКА СПІВАЛА НА МАЙДАНІ, ВИГРАЛА НАВЧАННЯ У СТОЛИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
29 жовтня 2020, 17:47
ЮНА СПІВАЧКА З КОЗЯТИНЩИНА, ЯКА СПІВАЛА НА МАЙДАНІ, ВИГРАЛА НАВЧАННЯ У СТОЛИЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Віталіна Бальшанек із Самгородка Козятинського району – справжня знаменитість.

І не дивно, адже зі своїх 16 років Віталіна співає 14, а виступає на сцені – 12 років! Вона бере участь у багатьох конкурсах, фестивалях і тепер не тільки обласного рівня, але й всеукраїнського та й міжнародного. А почалось все із чеських народних пісень, оскільки дівчина у сім’ї із чеським корінням.

– Один із перших виступів юної артистки – декламування чеського дитячого віршика про собачку на міжнародному фестивалі чеських общин у Празі. Тоді маленька Віталіна отримала свій перший подарунок-визнання від глядачів із залу – іграшкового песика. Дивно, але ця історія отримала своє продовження. У 2015 році народний аматорський колектив чеської громади села Миколаївка «Студанка» відзначав гучним концертом у Вінниці свій ювілей . Віталіна читала зі сцени віршика про собачку, а біля її ніг стояв саме той подарований песик, – розповіли нам про землячку у Самгородській ОТГ. – За лаштунками до нашої героїні підійшла жінка і зізналась, що це вона тоді у Празі подарувала цю іграшку дівчинці, що зачепила душу. Коли Віталіна вступила до Козятинської дитячої музичної школи, продовжувала брати участь у пісенних конкурсах різного рівня. І вже у шість років виборола перше місце у номінації «Народний вокал» у фестивалі-конкурсі. Відтоді номінація «Народний вокал» стала рідною для Віталіни – в усіх співочих змаганнях дівчина бере участь тільки у цій номінації. Далы були перша сходинка у фестивалі-конкурсі мистецтв «Місто Лева», перемога у «Музичній олімпіаді», золото у Полтавському конкурсі талантів «Мамина сорочка», два роки поспіль перемога у фестивалі-конкурсі «Крок до мрії» у Вінниці, призове місце у «Музичному Олімпі» (Вінниця). Декілька років тому Віталіна також отримала почесне звання «Чеський соловейко України», перемігши у Всеукраїнському телевізійному дитячому пісенному.

Віталіна співала і на сцені революційного Майдану у центрі Києва. Наприкінці січня 2014 року, коли у середмісті української столиці на повну потужність вирував патріотичний дух, Віталіна за пропозицією старшої сестри – на той час студентки Національного Шевченківського університету та активної учасниці Революції Гідності – погодилася вийти на сцену Майдану. Юна вокалістка виконала тоді свою улюблену народну пісню «Марічка». Через недовгий час, на початку лютого, Віталіна вийшла на революційну сцену знову. В иконала дві пісні – чеську народну колядку та пісню із репертуару Ніни Матвієнко.

Після цього сестри Бальшанек декілька днів провели у революційному наметовому містечку на Майдані – рубали дрова, допомагали складати барикади, а ночували у палатці Пункту обігріву.Додому Віталіна повернулась 15 лютого, а вже 18 лютого з’явилися перші жертви жорстокої політики влади – герої, яких згодом назвуть Небесною Сотнею…

Дівчинка із відзнакою завершила навчання у Козятинській музичній школі Навчалася, окрім вокалу, ще й грі на домрі, гітарі та фортепіано. А цього року Віталіна стала студенткою Київського національного університету культури і мистецтв під керівництвом Михайла Поплавського. Ще навесні взяла участь у оголошеному мистецьким вишем конкурсі «Талановитим вхід без черги» – розкрила свій талант у 1 хвилині: виконала народну пісню та записала конкурсний відеоролик. Журі конкурсу відзначили талант юної виконавиці і вона стала його студенткою. До того ж Віталіна, складаючи вступний творчий іспит набрала найвищий бал по університету – 194!

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар