Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
21 червня 2021
26,2 °C
небольшой дождь

Новини

Вінниця
Воскові віночки, в яких на Поділлі йшли до шлюбу, визнані об’єктом нематеріальної культурної спадщини
13 березня 2020, 11:37
Воскові віночки, в яких на Поділлі йшли до шлюбу, визнані об’єктом нематеріальної культурної спадщини

Технологію виготовлення воскових вінків внесено до Обласного переліку нематеріальної культурної спадщини Вінницької області.

Облікову картку подано Громадською організацією "Етномайстерня Коло". Ареал сучасного побутування технології: м.Вінниця, м.Тульчин Вінницької області, с.Чагів Оратівського району Вінницької області.

 "Восковий" вінок з’являється на Вінниччині в кінці ХІХ − на початку ХХ ст. і побутує до кінця 80-х років ХХ ст. Термін "восковий" є узагальненим − так називають вінки з таких матеріалів, як стеарин, парафін, лой, віск та інші подібні суміші. Зазвичай вінки невеликі за розміром, побудовані на одній основі, з небагатьма елементами, вирізняються великою кількістю восковиць, простотою форм, вишуканістю елементів та кольорової гами. Також бувають вінки з кількох поєднаних основ.

 

Нагадаємо, вінницька співачка взялася за відродження цього забутого мистецтва. Ще одна майстриня, яка опанувала виготовлення воскових вінків, підготувала виставку, щоб показати, в чому на Поділлі йшли до шлюбу.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар