Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
13 серпня 2020
16,0 °C
ясно

Новини

Вінниця
Воскові віночки, в яких на Поділлі йшли до шлюбу, визнані об’єктом нематеріальної культурної спадщини
13 березня 2020, 11:37

Технологію виготовлення воскових вінків внесено до Обласного переліку нематеріальної культурної спадщини Вінницької області.

Облікову картку подано Громадською організацією "Етномайстерня Коло". Ареал сучасного побутування технології: м.Вінниця, м.Тульчин Вінницької області, с.Чагів Оратівського району Вінницької області.

 "Восковий" вінок з’являється на Вінниччині в кінці ХІХ − на початку ХХ ст. і побутує до кінця 80-х років ХХ ст. Термін "восковий" є узагальненим − так називають вінки з таких матеріалів, як стеарин, парафін, лой, віск та інші подібні суміші. Зазвичай вінки невеликі за розміром, побудовані на одній основі, з небагатьма елементами, вирізняються великою кількістю восковиць, простотою форм, вишуканістю елементів та кольорової гами. Також бувають вінки з кількох поєднаних основ.

 

Нагадаємо, вінницька співачка взялася за відродження цього забутого мистецтва. Ще одна майстриня, яка опанувала виготовлення воскових вінків, підготувала виставку, щоб показати, в чому на Поділлі йшли до шлюбу.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар