Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
16 лютого 2019
6,0 °C
ясно

Новини

Вінниця
Вінниця готується до відключення води
19 липня 2018, 11:49

Запасів хлору на “Вінницяоблводоканал”, аби дезінфікувати воду в міському водогоні лишається на сім днів. За умови, якщо кризова ситуація навколо зупинки “Дніпроазоту” не буде вирішена, підприємство не виключає припинення водопостачання. 

Про це  повідомив головний інженер “Вінницяоблводоканал” Олег Шведов. За словами фахівця, інформації про вирішення кризи на водоканалі наразі не мають, питання вирішується “на рівні міністерств”. Водночас головний інженер зазначив, що у випадку, якщо нові поставки хлору не надійдуть до Вінниці у зазначений час, то “просто не буде води”.

Зазначимо, що на спеціальному брифінгу в ОДА, заступник голови Облдержадміністрації Василь Броварник заявив, що ситуація перебуває під контролем, хоч і лишаєтся напруженою. З його слів станом на 13 липня запасів хлору на водоканалі лишалося на 14 днів, а з огляду на планову зупинку водопостачання, яке розпочнеться 16 липня, термін централізованого водопостачання можна продовжити ще на дві доби. Броварник заявив, що тривають перемовини про надходження хлору на водоканали країни з інших країн: зокрема з Румунії, Польщі або Білорусі.

– Нині Вінниця використовує 77-80 тисяч кубів води щодоби, 1 тонну хлору. Також з поверхневих джерел бере воду Калинівка, Хмільник. В них запаси дещо менші за Вінницю – приблизно 60-80 кілограмів хлору на добу. В них теж є запаси. Я маю інформацію, що усі області мають приблизно однакові запаси хлору. Максимально в Україні є запасів на 20 днів. Місто Вінниця – приблизно так само.


 
За словами Броварника, якщо із іншими постачальниками не вдасться досягнути домовленостей – Вінницяводоканал зможе (без хлору, але із застосуванням інших реагентів) забезпечити вінничан водою, що буде якісна по хімічним показникам, але – не по мікробіологічним.

– Тобто вода буде очищена та прозора, її можна використовувати для купання, але не можна пити без щонайменше кип’ятіння. В разі найгіршої ситуації, якої я вважаю не буде – можливо буде обмежений графік подачі питної води, людям розвозитимуть питну воду з артезіанських свердловин, також є бутильована вода в магазинах та чиста вода у криницях, – сказав Броварник.

Та водночас чиновник зазначив, що у разі використання інших реагентів доведеться повністю переобладнати систему очищення, що буде коштувати доволі дорого й триватиме довго. До того ж, за словами Броварника, саме рідкий хлор є найкращим засобом очистити та знезаразити воду.

– Минулого тижня в нас було засідання комісії з надзвичайних ситуацій і зважаючи на ситуацію, ми дозволили «Водоканалу» без застосування тендерних процедур, а переговорних – шукати інші спеціалізовані підприємства-постачальники, – додав чиновник. – Колапсу не буде.

Вінницька міська рада: “Готові до надзвичайної ситуації”
Раніше начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Вінницької міської ради Олег Парфілов заявив Vежі, що у випадку ескалації ситуації, Вінниця готова до вжиття екстрених заходів. Зокрема, передбачається підвіз питної води для населення за рахунок мобілізації відповідних підприємств, котрі займаються постачанням бутильованої води з артезіанських свердловин.

Нагадаємо, що у зв’язку з “хлорним колапсом” під загрозою повного припинення водопостачання лишилося дві третини країни.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар