Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
12 травня 2021
13,1 °C
небольшая облачность

Новини

Вінниця
Вінницький «філіал» «Укроборонпрому»: Як працює 45-й завод, на який завітав Юрій Гусєв, і що буде з підприємством
16 лютого 2021, 17:35
Вінницький «філіал» «Укроборонпрому»: Як працює 45-й завод, на який завітав Юрій Гусєв, і що буде з підприємством

16 лютого генеральний директор ГК «Укроборонпром» Юрій Гусєв здійснив робочий візит на 45-й експериментальний механічний завод у Вінниці. Очільник «Укроборонпром» ознайомився з роботою підприємства, поспілкувався із працівниками.

Гусєв повідомив, що в подальшому є можливість створити індустріальний парк на базі непрацюючих приміщень 45-го заводу.

«Мій приїзд – це не просто огляд потужностей. Ми уже домовилися з головою ОДА, що створимо окремо робочу групу, яка попрацює над концепцією можливого індустріального парку промислового направлення. Менше половини приміщень і потужностей зараз використовуються для потреб заводу – це означає, що вони в дуже непоганому стані і можуть бути використані для індустріального парку. Ми думаємо над цією ідеєю, як тільки дійдемо до концепції, це підтримає Уряд і Міністерство, тоді уже можемо говорити про конкретні плани», – каже Юрій Гусєв.

В рамках створення індустріального парку стане не тільки більше робочих місць, але й відбудеться процес модернізації існуючого і отримання додаткового обладнання.

«Одним з головних проблемних питань цього підприємства – застарілі основні фонди. Тобто обладнання, на якому працюють тут люди. Безумовно необхідна модернізація. Необхідно конкурувати, виходити на тендери, в тому числі на підприємства не обороно-промислового комплексу, а народного господарства і пропонувати свою продукцію. Треба бути конкурентноздатним.

Ми працюємо над програмою розвитку. Сказати, що зараз підприємство уже в цьому році чи найближчим часом отримає додаткове обладнання – я не готовий. Але після створення програми розвитку, в рамках індустріального парку, державного оборонного замовлення, ми можемо пропонувати закупівлю і модернізацію основних засобів», – додав Гусєв.

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов теж зазначив, що підприємство необхідно розвивати і відмітив, що на сьогодні заборгованостей по зарплаті працівникам немає.

«Вінниця не тільки аграрний регіон. Ми бачимо потужності цього заводу, ми пишаємося тим, що на Вінниччині є таке виробництво. Але якщо йти з часом в перед, то це підприємство може випускати не тільки паливні цистерни. Може бути більш широкий спектр виробництва цього заводу. На території 45-го заводу працює також ДП «Електричні системи», яке теж є великим платником податків на території Вінницької громади. В нас є наміри розвивати це підприємство. Є потужності, є професійний колектив», – сказав Сергій Борзов.

45-й експериментальний механічний завод входить до Державного концерну «Укроборонпром», з повним виробничим циклом виготовлення виробів і з великим обсягом експериментальних і дослідних робіт.

Функціонує підприємство з вересня 1943 року. Підприємство здійснює виробництво, ремонт й технічне обслуговування технічних засобів транспортування, заправлення, перекачування й зберігання нафтопродуктів.

45-й завод володіє унікальним обладнанням – преси потужністю до 2500 т., верстати з ЧП та великою документально-технічною базою.

Завод приймає індивідуальні замовлення на виготовлення різних виробів за ескізами або кресленням замовника з чорних та нержавіючих сталей, а також з кольорових металів.

«Замовник каже, що йому треба – те й робимо. Один може сказати, що йому рукав потрібно замість 5 – на 12 метрів, щоб автомобіль міг доїхати до комбайна в полі, заправити. Ми виготовляємо як і цивільні, так для військових», – каже Сергій Ставничий, старший майстер.

Виготовляють замовлення за 2-3 тижні.

«За скільки скажуть, за стільки й зберемо (сміється – ред.). Кількість виробництва залежить від об’єму. Тут технологія така, що машину зібрати – треба натрудитися. Ми ж отримуємо листи метала, їх треба порізати, скрутити, «зварити». Процес різки, зварювання металу відбується в інших корпусах, в цьому ми тільки збираємо до купи все. Цистерну ми збираємо за 2-3 тижні», – додає Сергій Ставничий.

Основна продукція для оборонної галузі – паливозаправники, яких на підприємстві виготовлено вже більше десятка, частину з них поставлено для озброєння українського війська.

Однією з недавніх цікавих розробок 45-го заводу стала автоцистерна, яка має 3 резервуара. Її наприкінці 2020 року передали для Національної гвардії. Цистерна завбільшки, як пів вантажного вагону і має 3 резервуара, що дає змогу одночасного перевезення різних видів палива. Також тут ремонтують військові авто, які повернулися із ОС.

З 2019 року на виробництві впровадили новинку – авіазаправники, на даний час колектив заводу освоює ще 4 види продукції.

«Це автоплавлений заправник на 11 кубів. Зараз хлопці закріплять цистерну, трьома проводами обв’язують, потім на випробування віддають, а далі все готове до заправки. Випробування триває 8 годин. Потім йде мийка авто, фарбування, прикріплюють трафарети. Все, автомобіль готовий до експлуатації. Цей автомобіль транспортує паливо, заправляє в польових умовах. Працює з лічильником, видає все по літрах», – каже Ставничий.

Під час візиту на 45-й завод, журналіст відвідав також виробничий цех, де в основному працівники займаються обробкою та виготовленням насосів.

Віталій стоїть біля станка у спеціальних окулярах. Каже, працює на заводі уже 7 років. Щодня робота у цеху міняється, сьогодні, наприклад, він займається обробкою вакуумних насосів.

«Я проводжу попередню обробку вакуумних насосів. Від ранку зробив уже шість. Тут працюю уже 7 років. Робота у цехах міняється майже щодня. Як з’являється нове завдання – його дуже цікаво робити. Сьогодні я роблю вакуумні насоси, завтра це вже буде інша робота, її тут вистачає в цеху.

Будь-яка робота важлива. Мені її потрібно зробити якісно, якою б вона не була, і неважливо, чи в подальшому автомобіль готовий піде на фронт, чи буде використовуватися в господарстві», – каже Віталій.

Марія Павлівна працює на заводі уже 50 років. Каже, що за півстоліття їй будь-яка робота уже дається легко.

«Я роблю всяку продукцію. Мені дають багато креслень, за якими я повинна щось зробити. Я їх сама читаю, сама налаштовую, сама заточую. Розбираюсь уже в цьому, як «риба у воді». Все ж таки працюю тут 50 років, вже вік трішки підкошує.

Саме зараз я займаюсь насосами ВС. Приходить, буває поламана військова техніка, ми її розбираємо, інженер малює креслення, яку треба деталь виточити і нам дають, а ми їх точимо», – каже пані Марія.

Дмитро Володимирович збирає миючі машини. Працює на заводі з 1962 року.

«Я тут на заводі працюю 55 років. Оце миючі машини збираю. Вважаюсь, як слюсар-збиральник. Але я тут все роблю – і збираю, і свердлю. Прийшов сюди у 1962 році працювати. Від того часу виготовив уже дуже багато деталей, якби то все рахував, то голова боліла б», – Дмитро Володимирович.

Фото та відео
Вбудована мініатюра
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар