Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
20 серпня 2019
18,9 °C
ясно

Новини

Вінниця
ВІННИЦЬКИЙ ЧИНОВНИК ЗАПЕРЕЧИВ ІСНУВАННЯ ВІННИЦЬКИХ КАТАКОМБ
04 лютого 2019, 19:26

Гострі дискусії пройшли на засіданні Громадської ради при Вінницькій облдержадміністрації. З'ясувалось, що завідувач відділу охорони культурної спадщини управління культури Вінницької ОДА Михайло Потупчик не визнає наявності у Вінниці катакомб. Також громадських активістів обурює, що він їх дезінформує щодо правильності подання документів. А заяви вони пишуть, щоб у Вінниці нарешті з'явився пам'ятник Івану Богуну.

Наприкінці минулого року громадськість Вінниці ініціювала питання необхідності захисту підземних ходів в місті. Мовляв, вінницькі катакомби є не вивченими та юридично не існують. Проте щороку в тій чи іншій частині історичного центру міста з'являються провалля, і чітко видно систему ходів. Натомість місцеві чиновники, які повинні звернути увагу на цю ситуацію та залишити для нащадків культурні пам'ятки, не бачать доцільності вивчення цього питання. — Відбувся скандал з нашими вінницькими катакомбами. Яких буцімто немає. Я запитав в пана Потупчика, що управління культури та відділ культурної спадщини буде з цим робити. Треба, щоб ми зберегли цю спадщину, і Вінниця отримала ще один туристичний об'єкт. Але людина, скоріше за все, на своїй посаді нічого не робить. Варто лише згадати, що за його каденції в області розорали кургани, - каже громадський активіст, член громадської ради з національно-патріотичного виховання Володимир Воловодюк. 

Втім, існування катакомб у Вінниці Михайло Потупчик не визнає: — Хочу роз'яснити про так звані катакомби. Вінницьких катакомб не існує. Ви не розбираєтесь в термінах. Катакомби – це штучно створені підземні пустоти, які створені під час зведення будинків в місті. Ніколи не існувало під Вінницею ніяких катакомб. 

Також під час Громадської ради було піднято питання встановлення у Вінниці памятника полковнику Івану Богуну. Обговорення цього питання триває впродовж двох років. За словами заступника голови координаційної ради з національно-патріотичного виховання Андрія Мельничука, Михайло Потупчик вводить громадськість "за ніс" та не говорить, яким чином потрібно писати обгрунтування щодо доцільності встановлення пам'ятника. — З липня 2017-го року ми добиваємось встановлення пам'ятника Івану Богуну у Вінниці. Нам сказали, що треба написати запит та обґрунтувати доцільність встановлення монумента чи пам'ятника. Ми прийшли за консультацією до пана Потупчика і він нам сказав написати його у "довільній формі". Ми зробили це, на що мені Михайло Потупчик відповів, що це "політагітка". Хоча в обгрунтуванні чітко сказано, що була оборона Вінниці Іваном Богуном та ряд інших подій, пов'язаних з ним та Вінниччиною, - каже Андрій Мельничук. 

Михайло Потупчик заперечив такий факт: — Управління культури лише організовує проведення конкурсів, а не приймає рішення про встановлення того чи іншого об'єкта. Щодо подачі обґрунтувань, то їх подає організатор. І на це є відповідна процедура. Приймає рішення лише орган місцевого самоврядування. Тоді його запитали, чому не погоджували встановлення деяких пам'ятників у Вінниці. І де кошторис щодо їх облаштування. – "Куб", "Бітли" чи "Атлант" – ландшафтно-паркові скульптури, а не пам'ятники чи монументи. Це елементи благоустрою міста. Тому міська рада ні з ким це не погоджувала та не проводила ніяких конкурсів. Ми не знаємо, скільки на них виділили грошей та чому встановили, - каже пан Потупчик.

Згідно із чинним законодавством, дійсно, немає зразка чи критеріїв написання обгрунтування встановлення того чи іншого культурного об'єкта. Погодити це обгрунтування можна лише через обласне управління культури.

Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар