Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
23 січня 2020
1,0 °C
облачно с прояснениями

Новини

Вінниця
Вінницька станція сортування сміття “Ecohope” шукає нове приміщення
06 листопада 2019, 11:37

інницька станція сортування сміття “Ecohope” шукає нове приміщення для свого освітнього проєкту: власники приміщення не задоволенні накопиченням великої кількості вторсировини у підвалі.

У той же час еко-активісти попри різні перешкоди власними силами підтримують життєдіяльність станції та пропагують культуру сортування сміття у Вінниці.

У травні цього року у Вінниці з’явилася перша станція “глибокого” сортування сміття “Ecohope”, ініційована вінницькою еко-активісткою Марією Юзьковою. Разом з ГО “Наше Поділля” вони облаштували підвальне приміщення одного з корпусів Донецького університету на Янгеля, де в маленькій кімнаті можна посортувати сміття аж на двадцять фракцій.

Раніше дівчина анонсувала закриття станції через великий обсяг вторсировини та нестачу волонтерів на станції. Наразі у станції інша проблема: як пояснює Марія, власники приміщення не хочуть щоб вони продовжували розвивати проект в їхньому приміщенні, бо сприймають це як “сміттєву яму”. Так, чоловік, який представився “комерційним директор” каже, що думав, що станція збиратиме тільки кришки від пляшок та паперові стакани для напоїв.

Марія пояснює: через те, що підрядники (які забирають вторсировину) не дуже хотіли їхати за маленькими обсягами, їм дійсно доводилося накопичували багато вторсировини та почали займати приміщення бомбосховища, яке на початку їм не дозволяли займати зовсім.

– Тут я визнаю своє недопрацювання, але думаю, що можна було б лояльніше до нас ставитися, а не ставити в такі умови, – каже Марія. – Тобто ситуація така: університет нас підтримує, бо проект діє спільно з ДонНУ, водночас власники приміщення, яке університет орендує, зовсім не розуміють нашої діяльності і бояться, що ми розведемо пацюків.

Хоча дякую їм, що півроку нас втримали і ми змогли втілити свої задуми.

Як пояснив Veжі Володимир Петрович, який не хотів називати свою посаду, але який представляє сторону власника приміщення, з самого початку не було передбачено збирання такої кількості та такого типу вторинної сировини. За його словами, на нараді за участі, зокрема, ректора та проректора університету ДонНУ, вони домовлялися що в підвальному приміщенні корпусу будуть збирати лише кришечки з-під пластикових пляшок та стаканчики.

 

Пан Володимир також зазначив, що бомбосховище не призначене для накопичення сміття, і таке “складування” може загрожувати пожежній безпеці університету.

– Ми дали дві невеликі кімнати, там мали стояти контейнери. В контейнери ці мали складати пробки від пляшок і стаканчики від кави – все. Більше сміття там не повинно бути. А там великі баули: плівка, пляшки пластикові, скляні. Мають бути інші умови для тримання цього сміття.

Наразі ще невідомо що буде зі станцією та чи залишиться вона на старому місці, тому команда “Ecohope” уже підшукує місце для переїзду:

– Протягом тижня ректор буде вести з власником розмову, але ми вже почали пошук іншого приміщення.

Марія Юзькова завжди наголошує, що їхня станція – це в першу чергу освітній проєкт, покликаний навчити та мотивувати людей сортувати, а організацією сортувального процесу у місті мають займатися комунальні служби. Враховуючи обсяги вторсировини на їхній станції, можна припустити що за належних обставин частина вінничан уже готова сортувати.

Команда “Ecohope”, окрім створення станції сортування, організовує освітні лекції в школах та університетах на тему екології, а також облаштовує точки сортування сміття на фестивалях чи інших масових подіях у Вінниці.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар