Довідник твого міста
це безкоштовно і ефективно!
Укр
31 березня 2020
1,9 °C
пасмурно

Новини

Вінниця
“Від солодких газованих напоїв у інфекційній помирають діти” - вам приходило таке у вайбер?
14 травня 2019, 18:31

Останні тижні в соцмережах шириться повідомлення про масові отруєння дітей. Про те, що інфекційна лікарня переповнена дітьми з ацетоном, отруєннями і вже є смертельні випадки. Ми поспілкувалися з обласним інфекціоністом Іриною Незгодою, щоб перевірити цю інформацію   Якщо ви підписані хоча б на одну групу у вайбері, можливо вам приходило наступне повідомлення: "Вчера в реанимации в инфекционке умер мальчик. на выходных он выпил тархун (в стекле). Поднялся билирубин, интоксикация, 2 дня комы, спасти не удалось! Говорите с детьми, объясняете: там сейчас лежит девочка - ситро (стекло, марку не помнит), девочка под капельницами с пятницы. Обошлись без реанимации. Как сказала врач, там пол отделения с теми же результатами после энергетиков. Распространяйте и предупреждайте!.." Журналісту RIA та 20 minut.ua таке повідомлення прийшло з кількох груп та навіть просто контактів. З однією дівчиною ми поспілкувалися на цю тему. - Таню, вас дійсно попросив педіатр поширити інформацію про напої, чи хтось прислав вам готове і ви нам кинули? - Ні, це мені кинули - Це фейк з посиланням на Росію. Не поширюйте більше. - Але я з дитиною в лікарні і дуже багато дітей поступає ацетонами, отруєннями... - Спитайте про цей пост у лікарів і розсилайте ними сказане, а не російськими ЗМІ. Після цього, дівчина щось писала, стирала, а потім взагалі вийшла з чату.  

Про що лякають такі пости

Окрім інформації про дитячі смертельні випадки в інфекційній лікарні, була інформація з іншої групи з переліком напоїв (солодкі газовані напої та енергетики), цукерок та інших кондитерських виробів, що мають смертельні барвники. Та посилання на російські невідомі джерела, знову ж таки, з жахаючими даними. "Недавно в российских СМИ публиковалась информация о том, что РАМН обнаружил в детских йогуртах "Растишка" этиленогликоль - один из самых опасных канцерогенов, вызывающих рак печени и желудка... Оказывается, канцерогены, содержащиеся в детских йогуртах "Растишка", угнетающе действуют на функцию пищеварения, а также на нервную систему. Как выразился главный научный сотрудник РАМН А. К. Соловьев, "Мы и представить не могли, что в детских продуктах содержится такой сильнодействующий яд; все время мы искали не в том месте. Копируйте информацию и распространяете по чатам. Либо делайте перепост"

Це брехня

- Мені телефонували стосовно цієї новини вже неодноразово, і я втомилася пояснювати, що це неправда, - розповідає обласний інфекціоніст, інфекціоніст обласної дитячої інфекційної лікарні Ірина Незгода. - Немає в нас масових отруєнь, тим більше дитячих смертей. Те, що шириться в інтернеті, суцільна брехня. Проте інфекціоніст зазначила, що дійсно в багатьох газованих напоях використовують барвники, шкідливі для здоров’я, та й не тільки вони шкодять. Але потрібно знати міру, та якщо і дозволяти дітям вживати подібне, то в малих дозах.   - Тим паче, що зараз більш актуальною має стати проблема нітратів, адже почався сезон свіжих овочів: огірки, молода капуста, томати, все це може зашкодити не лише дітям, - говорить лікар.

У МОЗі розказують, як бути з нітратами

Нітрати - це солі азотної кислоти, які також називають селітра. Ці солі є частиною багатьох рослин, грунту і навіть нашого організму. У допустимих нормах нітрати абсолютно не страшні. Проте, якщо їх споживати з їжею або водою надто багато, вони починають концентруватися в організмі у великій кількості і перетворюються на нітрити, які вже дійсно шкодять. Найбільше нітратів міститься в шпинаті, селері, листовій капусті та столових буряках. Найменше шкідливих солей мають цибуля, перець, баклажани та зелений горошок. Небезпечна денна доза нітратів 3,7 мг/кг, тобто 222 мг для людини, масою 60 кг. Проте це обмеження на сьогодні вважається занадто застережливим, адже у здоровому раціоні показники будуть вищими. Отримати небезпечні дози нітратів не так і просто, але якщо ви все ж переймаєтесь з цього приводу, то медики радять як можна споживати їх менше. Зокрема, вживати менше овочів, фруктів та ягід з першого врожаю, адже нітратів в них може бути трохи більше. Їжте тільки ті частини овочів та фруктів, що містять найменше нітратів. У столових буряків потрібно відрізати верхню та нижню частину коренеплодів. У кабачків чистити шкірку. У огірків та редиски відрізати хвостики і очищати їх від шкірки. У капусті варто знімати  верхні листки та не їсти качан. Кавуни, як і дині, найбільшу частину нітратів накопичують в недостиглій частині м’якоті, яка прилягає до шкірки. До речі, не варто витрачати кошти на нітрат-тестери. Ці прилади вимірюють електропровідність солевмісних розчинів загалом, тому враховуються не тільки нітрати, а й всі інші солі - фосфати чи натрієві, які насправді потрібні людському організму. Похибка таких вимірів може досягати мало не 1000%. Визначити достовірно кількість нітратів можна тільки в лабораторних умовах.

Фото та відео
Коментарі: 0
Додати коментар

Додати коментар